پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

بهترین روش های نگهداری سینی کابل برای طول عمر

بهترین روش های نگهداری سینی کابل برای طول عمر

در سیستم‌ها و شبکه های کابل کشی، سینی های کابل جزو اجزای حیاتی محسوب می‌شوند که وظیفه سازماندهی و حفاظت از کابل‌ها را بر عهده دارند. پس باید بهترین اقدامات برای ارتقاء طول عمر سینی کابل انجام شود. بسیاری از شرکت های تولید کننده و نمایندگی هایی که مسئولیت تامین سینی کابل را برعهده دارند سعی میکنند با کیفیت ترین و بهترین قطعات را در اختیار مشتریان قرار دهند تا از این طریق علاوه بر افزایش طول عمر، امنیت شبکه نیز ارتقا پیدا کند.

هر نوع شبکه کابل کشی ممکن است بنا به دلایل مختلف نیاز به تعمیر یا المان های نگهداری داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم اقداماتی را معرفی کنیم که کمک می‌کند میزان تخریب ساختاری سینی‌ها کاهش پیدا کند و در نهایت یک طول عمر بالایی را برای محصولات شاهد باشیم. پس اگر میخواهید هزینه کمتری را برای این گونه شبکه‌ها در بلندمدت به منظور تعمیر یا اصلاح بافت های آسیب دیده صرف کنید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

چرا مقوله نگهداری و طول عمر سینی کابل تا این حد اهمیت دارد؟

از آنجایی که سینی های کابل برای حمل و جابه جایی کابل های برق استفاده می‌شوند و از طرفی این کابل‌ها مسئولیت انتقال جریان برق را برعهده دارند. درنتیجه ضریب ریسک بسیار بالا است. یعنی هرگونه اتفاق در مسیر کابل کشی خسارات بسیار جبران ناپذیری را به وجود می‌آورد. بنابراین باید بالاترین حد نگهداری را بر اساس قواعد استاندارد برای این سینی‌ها داشته باشیم که هیچ گونه عامل محیطی آنها را تهدید نکند.

در حال حاضر این سینی‌ها به وفور در پروژه کابل کشی استفاده می‌شوند و پیش بینی می‌شود که در آینده نیز میزان آنها افزایش پیدا میکند. تنها هدفی که برای نگهداری و طول عمر سینی کابل دنبال می‌شود امنیت است. خصوصا در محیط های صنعتی که نگهداری و حفظ بودجه برای پیشبرد اهداف شرکت یا سازمان اهمیت دارد.

بهتر است هیچ گونه هزینه اضافی در فرآیند تعمیر بافت آسیب دیده صرف نشود یا به حداقل برسد. بنابراین هرچقدر روند نگهداری از سینی‌ها بهتر باشد آنها دچار آسیب نمی شوند و این امتیازات ذکر شده محقق خواهد شد.

چرا مقوله نگهداری و طول عمر سینی کابل تا این حد اهمیت دارد؟

انجام بازرسی منظم برای افزایش طول عمر سینی کابل

بازرسی پس از نصب و اجرای سینی کابل بسیار حائز اهمیت است. اصولا فرایندهای بازرسی منجر به آن خواهد شد که شما نقاط آسیب دیده را شناسایی کنید و در مناطقی از شبکه که بار اضافی وجود دارد یا سینی‌ها از حالت استاندارد خود خارج شده اند به اصلاح بپردازید.

پس تکنسین های اجرایی و افرادی که مسئولیت بازرسی شبکه کابل کشی را بر دوش دارند باید بدانند که هرگونه عیب و نقص ساختاری که در شبکه وجود دارد می‌تواند در بلندمدت بیشتر شود. پس در همان مرحله اول و پس از ارزیابی های دقیق، تعمیر آن را تا تکمیل کار انجام دهیم.

تمیز نگه داشتن سینی کابل برای افزایش طول عمر

یکی دیگر از اقدامات مهمی که برای افزایش طول عمر سینی کابل انجام می‌شود پاکسازی و نظافت سینی یا مسیر کابل کشی است. این موضوع کاملا طبیعی است که گرد و غبار محیط روی سینی‌ها بنشینند و آنها را قدری کدر کنند. به همین دلیل در مرحله بازرسی بهتر است یک نظافت ساده نیز انجام دهیم. این کار باعث می‌شود تا بافت فلز سینی کابل در بلندمدت دچار خوردگی نشود و همیشه سالم باقی بمانند. برای این کار تنها کافی است از دستگاه های فشار قوی باد استفاده کنید تا ریزگردهای نشسته روی سیم‌ها و کابل‌ها را پاکسازی کنند.

تمیز نگه داشتن سینی کابل برای افزایش طول عمر

مراقب خوردگی فلز سینی های کابل باشید

بهترین سینی های کابل نمونه هایی هستند که دارای پوشش گالوانیزه گرم می‌باشند. از طرفی برخی از مدلهای این محصولات به صورت گالوانیزه سرد یا رنگ شده هستند. در مجموع با گذشت زمان این پوشش‌ها ممکن است کارایی اولیه خود را تا حدی از دست بدهند. پس اگر در نقطه ای از سینی یک خوردگی یا زنگ زدگی وجود دارد حتما آنرا با یک برس سیمی پاک کنید و مجدد از پوشش های مقاوم سازی فلز در برابر زنگ زدگی استفاده کنید.

 اتصالات سینی کابل را محکم کنید

برای نصب و اتصال شاخه های سینی کابل از اتصالات مختلفی همچون زانو سینی کابل، رابط سینی کابل، سه راهی و غیره استفاده می‌شود. این قطعات اتصال دهنده معمولا در بین سینی‌ها برای انشعاب گیری و تغییر جهت به کار گرفته می‌شوند و با پیچ و مهره در شبکه قرار میگیرند. این پیچ‌ها در بلندمدت امکان شل شدگی دارند. البته نوع طراحی آن‌ها به شکلی است که این اتفاق به ندرت پیش می‌آید, اما شما میتوانید برای محکم کاری محل اتصالات را بازرسی کنید تا کاملا محکم باشند.

مرتب چیده شدن کابل‌ها در سینی

مرتب چیده شدن کابل‌ها در سینی

برای افزایش طول عمر سینی کابل نباید کابل های برق به صورت پراکنده و شلوغ یا در هم گره خورده یا در شمار بالا بر روی سینی‌ها قرار بگیرند. افزایش بار وزن کابل‌ها فشار زیادی روی سینی‌ها میگذارد. پس نباید خارج از ظرفیت سینی از کابل‌ها استفاده شود. برای تعیین دقیق شمار کابل‌ها ابعاد سینی‌ها باید مدنظر قرار بگیرد. به عنوان یک قاعده کلی هرچقدر ابعاد عرضی سینی افزایش پیدا کند به همان نسبت می‌توانید کابل های بیشتری را روی آن‌ها قرار دهید.

حتما مراحل تعمیر و نگهداری را ثبت کنید

هر نوع فرایند تعمیر یا اصلاح ساختاری که روی سینی‌ها انجام می‌شود باید بطور مستند ثبت شود. این کار مزیت های زیادی برای شما دارد که مهمترین آن این است که متوجه می‌شوید در چه تاریخی در کدام بخش شبکه آسیب ایجاد شده است و شما چه اقداماتی را برای برطرف کردن عیب موجود انجام داده اید. در نتیجه یک دید کلی نسبت به شبکه سینی همچنین کابل‌ها پیدا خواهید کرد و فرایند مدیریت آنها نیز بهتر می‌شود.

شرکت پتروکاسپین با سابقه ترین مجموعه فروش انواع سینی کابل

سینی کابل تنها یکی از قطعات پر فروش شرکت پتروکاسپین می‌باشد که برای احداث شبکه کابل کشی عرضه می‌شوند. در کنار آن محصولات دیگری همچون نردبان کابل، ترانکینگ‌ها، داکت‌ها و اتصالات مرتبط نیز در سایزبندی های گوناگون به فروش میرسند. قیمت مناسب، کیفیت بالا از مزیت های خرید از این شرکت میباشد. در زمان فروش هر نوع کالا بر اساس پروژه که قصد احداث آن را دارید بهترین قطعات معرفی می‌شوند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس