پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

سینی کابل بدون پانچ

سینی کابل بدون پانچ

سینی کابل بدون پانچ

Without Punch cable tray

سینی کابل بدون پانچ از ورق گالوانیزه سرد یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

جهت خمکاری سینی کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود. سینی کابل های کاسپین پایپ پس از تولید به وسیله تسمه بر روی پالت های چوبی قابل حمل توسط لیفتراک نصب می گردد.

مزایای استفاده از سینی کابل بدون پانچ

سینی کابل بدون پانچ به گونه ای طراحی شده تا از کابل ها و سیم ها در برابر نیروها و عوامل خارجی محافظت کند. به کارگیری این دسته از تجهیزات سبب می شود تا سرعت روند اجرای سینی کشی و به طور کلی اجرای تاسیسات برقی ساختمان ها و صنایع به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. از دیگر مزایای استفاده از سینی کابل بدون پانچ می توان به صرفه اقتصادی آن اشاره کرد. به طور کلی به کار گیری این تجهیزات به واسطه آن که چندین سیم و کابل را تحت پوشش قرار میدهند سبب می شود تا هزینه های ناشی از خرید قطعات، تجهیزات مرتبط و اتصالات کاهش پیدا کند.

از دیگر مزایای استفاده از سینی کابل می توان به تعویض سریع سیم ها و کابل ها اشاره کرد. به علت طراحی به خصوص این تجهیزات، به راحتی می توان به سیم ها و کابل ها دسترسی داشته و اقدام به تعویض آن ها نمود. به طور کلی این تجهیزات در سطح مقطع ها و سایز های متفاوتی تولید می شوند. به این ترتیب با انتخاب سینی با سایز بزرگتر می توان حجم بیشتری از کابل ها و سیم های موجود در تاسیسات برقی ساختمان ها را پوشش داد.

حجم هوای عبوری در سینی کابل بدون پانچ به مراتب بیشتر از لوله فولادی است به همین دلیل عمدتا عمل انتقال حرارت به خوبی صورت گرفته و طول عمر کابل ها بیشتر می شود. اما از آنجایی که سطح این تجهیزات پانچ نشده است، میزان گردش هوا در آن ها در مقایسه با سینی کابل پانچ شده بسیار کمتر است.

جهت تولید سینی کابل بدون پانچ از ورق گالوانیزه گرم و یا ورق گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود.

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع سینی کابل های بدون پانچ در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید سینی کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

سینی کابل بدون پانچ

نحوه انتخاب سینی کابل بدون پانچ

جهت انتخاب بهتر سینی کابل بدون پانچ می بایست حجم کلی کابل ها مشخص گردد. مثلا جهت 7 عدد کابلی که قطر هر کدام 2 سانتیمتر است و در کنار هم در کف سینی قرار می گیرد می توان از سینی کابل با عرض 15 سانتیمتر یا عرض 20 سانتیمتر استفاده نمود.

سینی کابل بدون پانچ در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش سینی کابل های درب دار جهت کاهش هزینه خرید ، درب سینی کابل را از ورق نازک تر از خود سینی انتخاب نمود .

برای مثال در زمان سفارش سینی بدون پانچ عرض 50 ضخامت 1.5 میلیمتر می توان درب را با ورق ضخامت 1.25 میلیمتر انتخاب شود. در سینی های درب دار می توان درب را به وسیله کلمپ کمربندی و یا پیچ و مهره به خود سینی محکم نمود.

سینی کابل بدون پانچ

فرآیند گالوانیزاسیون سینی کابل بدون پانچ

به طور کلی گالوانیزه کردن ورق به کار گرفته شده در این دسته از تجهیزات صنعتی سبب می شود تا مقاومت آن ها در برابر خوردگی و رطوبت به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. به این ترتیب می توان از این تجهیزات در محیط های روباز صنعتی نیز استفاده نمود. از جمله روش های گالوانیزاسیون سینی کابل ها می توان موارد زیر اشاره کرد:

روش گالوانیزاسیون گرم

در طول این فرآیند سطح ورق ها در طی عملیات تمیزکاری کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی می شود تا به این ترتیب در طی فرآیند گالوانیزاسیون، نا خالصی در سطح ورق مورد نظر وجود نداشته باشد پس از تمیز کاری، ورق ها در حوضچه فلز روی مذاب که در دمای ۴۵۰ درجه سانتی گراد قرار دارد، فرو برده می شوند. به طوری که تمام سطح ورق ها از فلز روی مذاب پوشیده شود.

دمای بالای این فرآیند سبب می شود تا فلز روی در عمق مناسبی از ورق های فولادی نفوذ کرده و با اتم های آن پیوند برقرار کند. پس از گذشت چند لحظه ورق مورد نظر از سطح حوضچه خارج شده و سطح آن از طریق پاشش آب، مجدد تمیز می شود تا فرآیند فلز روی اضافی موجود در سطح ورق پاک شود. عمدتا فلز روی در طی این فرآیند آبکاری قادر است تا عمق ۷۶ میکرون در ورق نفوذ کند.

روش آبکاری سرد

این روش به ندرت برای آبکاری سینی کابل بدون پانچ مورد استفاده قرار می گیرند. در این روش محلولی از فلز روی با ماهیت اسیدی تهیه شده و پس از تمیز کاری ورق ها، روی سطح آن ها پاشیده می شود. عمدتا دمای این فرآیند بسیار پایین است. عمق نفوذ فلز روب در سطح ورق ها در این روش عمدتا بسیار کمتر از روش گالوانیزاسیون گرم است.

آیتم های مهم در انتخاب سینی کابل بدون پانچ

  • عرض سینی کابل بدون پانچ به سانتیمتر یا میلیمتر
  • ارتفاع سینی کابل به سانتی متر یا میلیمتر
  • طول سینی کابل به متر
  • ضخامت ورق سینی کابل
  • ضخامت ورق درب سینی کابل
  • نوع ورق گالوانیزه سرد یا ورق گالوانیزه گرم

سینی کابل بدون پانچ

معمولا سینی کابل های بدون پانچ کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط سینی کابل نگهداری شود دارای گرمای زیادی نیستند و همچنین نفوذ آب و یا گرد و خاک به داخل سینی از اهمیت بالایی برخوردار است  از سینی کابل بدون پانچ استفاده می شود.

جهت اتصالات سینی کابل بدون پانچ به همدیگر و سینی کشی کابل نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب سینی بدون پانچ از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان سینی کابل پانچ را به سقف یا دیوار نصب نمود.

سینی کابل بدون پانچ

اتصالات سینی بدون پانچ

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات سینی بدون پانچ می تواند به زانوی داخلی سینی ، زانوی خارجی سینی ، سه راهی سینی کابل ، چهارراهی سینی ، رابط سینی ، تبدیل سینی کابل ، تبدیل سینی به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید سینی کابل بدون پانچ کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

مقالات


اطلاعات تماس