پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

نکات ایمنی سینی کابل چیست؟

نکات ایمنی سینی کابل چیست؟

زمانی که صحبت از المان های امنیتی برای نصب سینی کابل می‌شود نمیتوان آن را کم اهمیت جلوه داد. چرا که نتیجه آن میتواند باعث بروز خسارات جبران ناپذیر و ریسک های شدید در محیط های کاری و صنعتی شود. پس قبل از انتخاب در حین اجرا و نصب و همچنین بعد از آن باید تمام نکات ایمنی سینی کابل به صورت موشکافانه عملیاتی شود تا بتوان بالاترین بهره برداری را از شبکه های کابل کشی داشت.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد موارد امنیتی و ایمنی که همه تکنیسین های اجرایی باید آن را مد نظر قرار دهند صحبت کنیم. البته مجموعه های صنعتی که به دنبال خرید این قطعات کاربردی هستند نیز باید این جزئیات مهم را در نظر بگیرند تا یک پروژه کابل کشی موفق و ایده آلی را در پایان کار داشته باشند.

انتخاب سایز مناسب سینی کابل

اصولا سینی های کابل در مدل های مختلف چه از نوع گالوانیزه گرم و چه از نوع گالوانیزه سرد و رنگ شده سایزبندی های گوناگونی دارند. به عنوان یک قاعده کلی ما نمیتوانیم هر نوع سایز از سینی را بدون توجه به شمار کابل‌ها انتخاب و در سازه نصب و پیاده سازی کنیم. متغیر اساسی که نشان دهنده ابعاد یک سینی است اندازه عرض سینی‌ها می‌باشد.

با افزایش عرض سینی این امکان وجود دارد که کابل های زیادی در بستر سینی‌ها قرار داده شوند. طبیعتا با کاهش سایز ما باید تعداد یا شمار کابل‌ها را نیز کاهش دهیم. مهمترین نکته که جزو المان های اساسی برای امنیت و ایمنی سینی کابل است گزینش بهترین سایز محصول می‌باشد.

انتخاب سایز مناسب سینی کابل

در نظرگیری شرایط محیط برای خرید سینی کابل

شرایط محیط تاثیر زیادی در فرایند انتخاب و خرید سینی کابل دارد. همانطور که گفته شد این سینی‌ها در نمونه های گالوانیزه گرم، گالوانیزه سرد طبقه بندی می‌شوند. در حال حاضر مدل هایی که دارای پوشش های گالوانیزه گرم هستند, مقاومت بسیار بالایی دارند و میتوانند در شرایط مرطوب نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

این سینی‌ها قابلیت نصب در فضاهای باز را دارند و همراه با درپوش‌ها استفاده می‌شوند. البته میتوان آنها را در محیط‌ها یا سازه های مسقف نیز استفاده کرد. در مجموع باید دقت زیادی در انتخاب نوع سینی‌ها داشته باشیم تا بتوانیم باعث جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی آنها بر اساس شرایط محیط شویم.

میزان بار و وزن کابل‌ها

سینی های کابل نمیتوانند از کابل های بسیار قطور که وزن بالایی دارند پشتیبانی کنند. بخصوص اگر شما بخواهید شمار بالایی از آنها را به یکباره بر روی بستر سینی قرار دهید. اگر ابعاد کابل‌ها بیش از حد باشد و وزن آنها نیز بالا باشد ترجیح بر این است که از نردبان کابل استفاده شود. نردبانهای کابل یک ساختار پله ایی دارند و بهترین انتخاب برای هدایت و جابه جایی کابل های قطور هستند.

لذا اگر ما بخواهیم بدون توجه به نوع کابل و ابعاد آن و اینکه چه مقدار وزن دارند آن‌ها را روی سینی‌ها قرار دهیم ممکن است در بلندمدت شاهد ریزش یا انحراف و همچنین آسیب ساختاری سینی‌ها باشیم. پس ما باید ظرفیت تحمل سینی‌ها برای پایدار نگه داشتن این کابل‌ها در ارتفاعات سازه را جزو اولویت های پروژه قرار دهیم. با رعایت این موارد می‌توانیم از مزایای سینی کابل استفاده کنیم.

در نظرگیری شرایط محیط برای خرید سینی کابل

انتخاب اتصالات و ساپورت های مناسب

اتصالات سازه ای نقش کلیدی در پایدار نگه داشتن سینی های کابل دارند. این اتصالات مدل‌ها و نمونه های مختلفی دارند که هر کدام برای اهداف گوناگونی استفاده می‌شوند. ساپورت های دیواری، سقفی یا اتصالات آویز از جمله قطعاتی هستند که میتوانند سینی‌ها را در ارتفاعات سازه نگه دارند. بخش زیادی از بار مجموعه برروی این ساپورت‌ها وارد می‌شود. در نتیجه باید یک استاندارد اجرای سینی کابل را داشته باشیم.

از جمله قطعاتی که برای ساخت ساپورت استفاده می‌شود پروفیل‌ها، سی چنل‌ها، رادهای گالوانیزه هستند. جنس و متریال ساختاری این قطعات از ورق های گالوانیزه شده است و به واسطه تراکم و چگالی ایده آل خود وزن زیادی را تحمل می‌کنند.

استفاده از درپوش سینی کابل

درپوش سینی کابل زمانی استفاده می‌شود که کابل های برق در شرایط پرتنش محیط قرار دارند و المان های پیرامون روی کابل‌ها اثر منفی میگذارد. این درپوش‌ها دقیقا بر اساس سایز عرضی هرسینی ساخته می‌شوند و در محیط های باز با نصب درپوش میتوان یک حفاظت فیزیکی خوبی را بوجود آورد. جنس و متریال ساختاری این قطعات نیز همانند بدنه سینی‌ها از ورق های گالوانیزه شده است و براساس موقعیت نصب سینی به کار گرفته می‌شوند.

محدودیت استفاده از تعداد کابل‌ها در هر سینی

سینی های کابل میتوانند باعث هدایت و مسیریابی کابل های برق شوند. اما این بدان معنا نیست که ما بخواهیم در هر سینی هر تعدادی از کابل‌ها را قرار دهیم. برای این کار یک محدودیت تعریف شده است. اصولا کابل های برق به واسطه آن که جریان های پر قدرت الکتریکی را انتقال میدهند در مواردی دچار افزایش حرارت یا گرما می‌شوند. اگر شمار کابل‌ها بالا باشد قطعآ ریسک شبکه نیز افزایش می‌یابد و نمیتوان بهره وری مناسب را از شبکه کابل کشی داشت.

محدودیت استفاده از تعداد کابل‌ها در هر سینی

اتصالات پیچ و مهره برای نصب شاخه های سینی به دیگر قطعات

سینی های کابل برای آن که در سازه نصب شوند نیاز به قطعات اتصال دهنده دارند. این قطعات معمولا شامل زانوها، سه راهی‌ها، چهار راهی‌ها, رابط‌ها و دیگر قطعات مشابه میباشند. معمولا نوع اتصال آنها به صورت پیچ و مهره ای است. در نتیجه هیچ نوع عملیات جوشکاری انجام نمی شود و تمامی قطعات از طریق پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌شوند.

بنابراین حساسیت کار چندین برابر می‌شود. چرا که اگر بین دو شاخه این پیچ‌ها دچار شل شدگی شوند یا تعداد آنها اندک باشد عملا ممکن است با کوچکترین تنش از محل خود ریزش پیدا کنند. پس باید مراقب استفاده از این پیچ و مهره‌ها در فرایند نصب باشید.

باکیفیت ترین سینی های کابل با قیمت مناسب در شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین اگرچه سایزبندی های کاملی از سینی های کابل را در مدل های گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد در اختیار مشتریان قرار میدهد اما در کنار این امتیازات، قیمت آن‌ها نیز در یک حد مقرون به صرفه می‌باشد. طبیعتا در پروژه های سنگین صنعتی با وسعت کاری بالا می‌توان به مدیریت بودجه پرداخت. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره با ما در تماس باشید.
جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس