پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

نحوه نصب نردبان کابل؛ قطعات و تجهیزات مورد نیاز

نحوه نصب نردبان کابل؛ قطعات و تجهیزات مورد نیاز

نردبانهای کابل تجهیزاتی هستند که برای پشتیبانی از کابل های برق طراحی و ساخته شده اند. این وسایل کاربردی می‌توانند انواع کابل برق را در ارتفاعات بلند سازه هدایت و مسیریابی کنند. در کنار این‌ها نصب نردبان کابل نیز اهمیت دارد. یعنی باید تمام اصول و قواعد مرتبط با اتصال قطعات در سازه مد نظر قرار بگیرد تا بتوان در بالاترین سطح امنیت به انتقال کابل‌ها پرداخت.

در این مقاله می‌خواهیم اطلاعات کاملی در مورد نصب این تجهیزات پشتیبان ارائه دهیم. پیمانکارانی که این گونه پروژه‌ها را در دست اجرا دارند با نصب استاندارد نردبان کابل آشنایی دارند. اما این مطالب می‌تواند تکمیل کننده باشد.

تجهیزاتی که برای نصب نردبان کابل احتیاج داریم

قبل از اینکه بخواهیم مراحل نصب نردبان کابل را آغاز کنیم ابتدا باید به تامین قطعات اولیه بپردازیم. شاخه های نردبان کابل مهمترین لوازمی هستند که باید آنها را انتخاب کنیم. به جهت اینکه سایزبندی های متنوعی از لحاظ عرضی و ارتفاع برای نردبانهای کابل وجود دارد لازم است که براساس معیارهای مختلفی نظیر شمار کابل‌ها این نردبان‌ها را خریداری کنیم.

در کنار شاخه های نردبان باید توجه ویژه ای به اتصالات آنها نیز داشته باشیم. قطعات اتصال دهنده که می‌توانند نردبان‌ها را در سازه نگه دارند و باعث پایدار ماندن آن‌ها شوند. پس ما دو نوع قطعات را احتیاج داریم. اول نردبانهای کابل و در کنار آن اتصالات سازه ای و قطعات اتصال دهنده که بین نردبان‌ها نصب می‌شوند. البته همه این‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

تجهیزاتی که برای نصب نردبان کابل احتیاج داریم

اهمیت استفاده از انواع ساپورت در نصب نردبان کابل

برای نصب نردبان کابل هم از انواع ساپورت های سقفی و نمونه های دیواری استفاده می‌کنیم. همانطور که از نام این قطعات مشخص است نقش اتصالات سازه ای دارند و به عنوان پشتیبان برای نردبان کابل طراحی شده است. از آنجایی که نردبان های کابل در ارتفاعات سازه نصب می‌شوند حتما باید از ساپورت‌ها و قطعات نگهدارنده مناسب استفاده کنیم.

این قطعات به قدری حیاتی هستند که هرگونه نقص ساختاری در آن ایمنی پروژه را کاهش می‌دهد. معمولا از انواع ساپورت های سقفی می‌توان به سی چنل‌ها و همچنین راد های گالوانیزه اشاره کرد. این دو قطعه همراه با یکدیگر استفاده می‌شوند و یک ساپورت بسیار پایداری را شکل می‌دهند.

انواع زانوها در نصب نردبان کابل

زانوها قطعات اتصال دهنده ای هستند که به وفور در پروژه نصب نردبان کابل مورد استفاده قرار می‌گیرند. اصولا ما این قطعات را در دسته بندی های مختلف تفکیک می‌کنیم. بطوریکه در نمونه های 90 درجه و 45 درجه موجود هستند. در زمانهایی که می‌خواهید کابل های برق را یک تغییر جهت قائم به وجود آورید این قطعات فوق العاده کاربردی خواهند بود.  زانو ها تنها منحصر به نردبان های کابل نیستند. در پروژه نصب سینی کابل ، لوله برق و دیگر سیستم های کابل کشی نیز در نمونه های مختلف وجود دارند.

انواع زانوها در نصب نردبان کابل

نقش رایزرها در نصب نردبان کابل

رایزرها در مواقعی استفاده می‌شوند که شما می‌خواهید کابل‌ها را به حالت عمودی تغییر جهت دهید. نام دیگر آن‌ها زانوهای عمودی نیز است. نمونه قبلی که معرفی شد در حالت افقی استفاده می‌شوند. اما رایزرها یک تغییر جهت به سمت بالا را ایجاد می‌کنند. در فرآیند نصب تجهیزات نردبان کابل این قطعات نیز اهمیت بسیار بالایی دارند و شما باید براساس نقشه کابل کشی از آنها استفاده کنید.

استفاده از ردیوسرها

ردیوسرها زمانی به کار گرفته می‌شوند که شما می‌خواهید دو نردبان کابل با سطح مقطع متفاوت را به یکدیگر متصل کنید. یک سطح مقطع ردیوسر بزرگتر و بخش دیگر آن کوچکتر است. نردبانهای با عرض بزرگتر می‌توانند به نردبانهای با عرض کوچکتر از طریق ردیوسرها متصل شود. این لوازم برای انواع سینی کابل نیز موجود است و تنها منحصر به نردبانهای کابل نیست.

جوینت نردبان کابل

جوینت نردبان کابل برای اتصال شاخه های نردبان استفاده می‌شود. این قطعات به عنوان لوازم همبند شناخته می‌شوند. به این صورت که باعث پایدار نگه داشتن و ادامه مسیر نردبان کابل در یک خط کابل کشی خواهند شد. برای اتصال جوینت‌ها معمولا از پیچ و مهره استفاده می‌شود. در هر قسمت دو جوینت برای اتصال دو نردبان کابل در دو طرف آن نصب خواهد شد. لذا یک اتصال کاملا ایمن و ایده آلی را بوجود می‌آورند.

نصب نردبان کابل همراه با سه راهی‌ها و اتصالات متقاطع

نصب نردبان کابل همراه با سه راهی‌ها و اتصالات متقاطع

سه راهی‌ها و چهارراه‌ها نیز در شمار بالا برای ایجاد شبکه های مشتمل بر نردبان و کابل‌ها استفاده می‌شوند. در هر نقطه می‌توان چندین انشعاب را با این قطعات به وجود آورد. به عنوان مثال سه راهی‌ها قابلیت پشتیبانی از سه نردبان کابل را دارند. در مورد چهارراهی‌ها یا اتصالات متقاطع نیز چهار انشعاب در جهت های مختلف ایجاد می‌شود. معمولا در شبکه های پیچیده از این قطعات اتصال دهنده استفاده می‌شود. باید نقشه مسیر کابل‌ها مشخص باشد تا تعیین شود که آیا نیاز به این قطعات است یا خیر؟

توجه به استاندارد نردبان کابل در حوزه نصب

اگرچه قطعات با کیفیت و صحیح برای نصب نردبان کابل جزو اولویت های کار است. اما ما باید اصول نصب و پیاده سازی قطعات را نیز بدانیم. به همین دلیل زمانی یک پروژه کابل کشی موفق است که نصب استاندارد نردبان کابل لحاظ شود.

تنها تکنسین‌ها و مجموعه هایی می‌توانند این گونه پروژه‌ها را تکمیل کنند که دارای یک سابقه و تخصص لازم در استفاده از تجهیزات پشتیبانی کابل هستند. به همین دلیل ما همواره تاکید می‌کنیم که به شرکت هایی مراجعه کنید که خدمات فروش و معرفی عوامل اجرایی با تجربه را در دستور کار دارد.

فروش تجهیزات پشتیبانی کابل در شرکت پتروکاسپین

طیف گسترده ای از انواع قطعات پشتیبانی کابل از قبیل سینی‌ها و نردبان کابل، لوله فولادی برق، ترانکینگ‌ها و دیگر لوازم در شرکت پتروکاسپین با یک قیمت مقرون به صرفه عرضه می‌شود. این لوازم طبق استانداردهای بین المللی ساخته شده اند و باعث افزایش ایمنی شبکه کابل کشی می‌شوند.

مدیران مجموعه های صنعتی لازم است که برای خرید یک مشاوره تخصصی دریافت کنند تا دقیقا بر اساس نوع پروژه خود ابعاد و سایز صحیح و نمونه های مناسب قطعات خریداری شود. در واقع ما به دنبال تکمیل پروژه های موفق، با کیفیت و کاملا ایمن هستیم.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس