پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

5 دلیل ضرورت سینی کابل برای تاسیسات صنعتی مدرن

5 دلیل ضرورت سینی کابل برای تاسیسات صنعتی مدرن

در اغلب پروژه های کابل کشی در محیط های صنعتی باید از یکسری قطعات و تجهیزات کاملا مهندسی شده استفاده کنیم تا از این طریق بتوان امنیت کابل کشی را برقرار کرد. شاید تا حدودی با ضرورت سینی کابل و نصب و اتصال آنها در فضای کاری و صنعتی آشنایی داشته باشید. اما براساس نوع کابل‌ها، محل نصب و دیگر متغیرها میتوان از انواع تجهیزات پشتیبانی کابل استفاده کرد.

در برخی از مواقع امکان دارد کارشناسان به جای سینی کابل، نصب نردبان کابل یا جایگزین سینی کابل که سینی مش هستند را پیشنهاد دهند. حال آنکه در برخی موارد دیگر لوله فولادی برق می‌تواند شبکه کابل کشی خوبی را فراهم کند.

در مجموع باید تمام معیارهای سیستم و شبکه کابل کشی مدنظر قرار بگیرد تا بهترین پشتیبان از میان نمونه های مذکور انتخاب شود. در ادامه مقاله ضمن معرفی 5 دلیل مبنی بر ضرورت سینی کابل سعی میکنیم اهمیت این قطعات را بطور کامل توضیح دهیم.

1- سازمان دهی و افزایش امنیت شبکه کابل کشی

مهمترین موضوعی که در فرایند کابل کشی در محیط های صنعتی مدرن مد نظر قرار می‌گیرد امنیت و دور نگه داشتن کابل های برق از تنش های محیطی است. اصولا فضاها و تاسیسات صنعتی جزو محیط های پرتنش تلقی می‌شوند. بنابراین هرگونه تهدید برای کابل‌ها می‌تواند خسارات بسیار سنگین در مجموعه کاری به وجود آورد.

به همین دلیل سینی‌ها و دیگر تجهیزات مشابه مانند نردبان کابل های برق باید بر اساس استانداردهای تعریف شده طراحی و ساخته شوند. درنتیجه شما میتوانید یک کابل کشی خیلی ایمن و ایده آلی را داشته باشید. از آنجاییکه سینی های کابل به صورت مشبک و پانچ شده طراحی می‌شوند. درنتیجه چیدن کابل های برق در شمار بالا در بستر این سینی‌ها و همچنین استفاده از درپوش یا پوشش سینی کابل دمای محفظه داخلی را افزایش نمیدهد.

همین عاملی خواهد بود تا کابل‌ها بدون افزایش حرارت به انتقال جریان برق بپردازند. در کنار این‌ها سینی کابل سازمان دهی شبکه برق رسانی را بهتر و راحت تر خواهد کرد. همچنین تکنیسین های اجرایی مدیریت بهتری بر روی کابل‌ها دارند و حتی میتوانند به راحتی هر نوع تغییر را در مسیر کابل کشی انجام دهند.

سازمان دهی و افزایش امنیت شبکه کابل کشی

2- قیمت مقرون به صرفه

برای بسیاری از مدیران شرکت های صنعتی مدرن همواره قیمت تمام شده و هزینه کلی پروژه کابل کشی اهمیت دارد. در واقع آنها میخواهند تا حد امکان در بودجه خود صرفه جویی کنند. خوشبختانه سینی کابل جزو قطعاتی هستند که در داخل کشور به وفور توسط شرکت های مهندسی طراحی و ساخته می‌شوند. لذا شمار بالای این قطعات و تولید انبوه منجر به آن خواهد شد که با بهترین قیمت عرضه شوند.

البته مواد اولیه ساخت سینی کابل نیز غالبا از ورق فولادی گالوانیزه شده است. این ماده اولیه نیز هزینه مناسبی برای شرکت های تولیدی دارد. پس قیمت سینی کابل تا یک محدوده مشخص حفظ می‌شود. اما آنچه که باعث نوسان قیمت نصب سینی کابل خواهد شد وسعت پروژه، تعداد شاخه های مورد نیاز سینی کابل، تعداد اتصالات که در شبکه به کار گرفته می‌شوند و همچنین محل نصب است.

3- امکان کابل کشی در ارتفاعات سازه با سینی کابل

یکی از دلایل مهم و ضرورت سینی کابل در فضای صنعتی این است که این قطعات قابلیت نصب در ارتفاعات بلند سازه را دارند. اگر محدودیتی برای کابل کشی دارید و میخواهید کابل های برق را در ارتفاعات مسیریابی و هدایت کنید بهترین انتخاب برای شما سینی و همچنین نردبان کابل است. البته لوله های برق نیز قابلیت نصب در سطح دیوار و سقف را نیز دارند. مجموعه های کاری و صنعتی با محدودیتهای زیادی مواجه هستند و نمیتوان کابل های قطور را در ارتفاعات پایین نصب کرد. چرا که در این حالت امکان آسیب و احتمال صدمه به کابل‌ها افزایش پیدا میکند.

پس بهترین راه هدایت مجموعه کابل با یک ارتفاع بلند نسبت به کف سازه می‌باشد. از آنجایی که سینی های کابل وزن به نسبت پایینی دارند نصب آنها در ارتفاعات چندان مشکلی را به وجود نمی آورد. اما باید با قطعات اتصال دهنده سینی‌ها به طور کامل آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم با استفاده صحیح از اتصالات سازه ای شرایط مهار وزن سینی‌ها و کابل های داخل آن را فراهم کنیم.

امکان کابل کشی در ارتفاعات سازه با سینی کابل

4- قرار دادن چندین رشته کابل در داخل محفظه سینی کابل

با توجه به ابعاد عرضی متنوع که سینی کابل دارد این امکان کاملا فراهم شده است تا در داخل آنها چندین رشته کابل برق را قرار دهیم. طبیعتا هر چقدر عرض و ارتفاع سینی‌ها افزایش پیدا میکند شما میتوانید تعداد کابل های خود را نیز افزایش دهید. ابعاد عرضی این سینی‌ها از 5 سانتی متر تا نهایت 100 سانتی متر متغیر میباشد. در این سایزبندی امکان پشتیبانی از کابل های مختلف میسر است. اینکه شما کدام سایز را انتخاب کنید باید مشخصات فنی کابل‌ها را درنظر بگیرید.

معمولا کابل‌ها درون محفظه سینی با استفاده از بندهای مخصوص و از طریق پانچ هایی که در بدنه سینی وجود دارد محکم می‌شوند. لذا امنیت آنها افزایش پیدا میکند و از درون محفظه سینی خارج نخواهند شد. این موضوع در مورد انواع نردبان کابل نیز صدق میکند. البته نردبان‌ها برای پشتیبانی از کابل های بسیار قطور و سنگین طراحی شدند.

5- قابلیت نصب در فضای بیرون از سازه

سینی های کابل کاملا ضد زنگ هستند. میتوان آنها را در فضاهای بیرون برای پشتیبانی از کابل های برق مورد استفاده قرار داد. همیشه برای مسیریابی و هدایت کابل‌ها سازه های مسقف وجود ندارد. پس ساختار سینی‌ها باید بسیار مقاوم طراحی شود تا بتوانند شرایط پرتنش پیرامون را تحمل کنند.

برای نصب سینی‌ها در خارج از سازه یا در محوطه مسیرهای زمینی و در ارتفاعات پایین انتخاب می‌شوند. چراکه هیچگونه سازه ای وجود ندارد که بتوان سینی‌ها را در ارتفاعات نصب کرد. یکسری اتصالات و ساپورت های زمینی وجود دارد که معمولا با انواع پروفیل‌ها و سی چنل‌ها ساخته می‌شوند. بنابراین عملیات پشتیبانی از سینی‌ها با این گونه ساپورت‌ها نیز به راحتی قابل انجام خواهد بود.

امکان کابل کشی در ارتفاعات سازه با سینی کابل

فروش انواع سینی کابل و نردبان کابل استاندارد در شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین به عنوان تولید کننده و فروشنده مستقیم انواع تجهیزات و لوازم پشتیبانی کابل همواره به دنبال ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود می‌باشد. در این مجموعه صنعتی شما میتوانید متنوع ترین قطعات و لوازم را با ساختار کاملا استاندارد و در سایزبندی های گوناگون بصورت عمده و جزئی خریداری کنید. کارشناسان ما در زمینه فروش یک مشاوره کامل و جامع به شما ارائه میدهند تا راحت تر بتوانید به انتخاب محصولات مورد نظر خود بپردازید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس