پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

جوینت نردبان کابل چیست و در چه ابعادی تولید می‌شوند؟

جوینت نردبان کابل چیست و در چه ابعادی تولید می‌شوند؟

جوینت نردبان کابل یکی از قطعات کاربردی و مهم در شبکه های کابل کشی می‌باشد. وظیفه اصلی این قطعه اتصال دو شاخه نردبان کابل به یکدیگر است. بنابراین شما می‌توانید با این اتصالات باعث ادامه مسیر و هدایت طولانی کابل‌ها شوید.

در فرایند تولید تجهیزات پشتیبانی کابل از قبیل نردبان‌ها و سینی کابل معمولاً متراژهای محدود در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال ممکن است که سینی و نردبان‌ها در متراژهای حداکثر 3 متر ساخته شوند. لذا حمل و نقل، آسان و عملیات نصب و اتصال ایمن تر است.

مهندسان ساخت و تولید به واسطه این محدودیت‌ها به تولید جوینت نردبان کابل پرداختند. البته می‌توان آنها را برای اتصال سینی های کابل به یکدیگر نیز استفاده کرد. در ادامه مقاله جزئیات بیشتری در مورد جنس و ابعاد این محصول ارائه می‌دهیم.

جنس و متریال ساخت جوینت نردبان کابل

نردبان کابل گالوانیزه به واسطه متریال استیل یا فولادی که در ساخت آنها استفاده شده است و همچنین قرار گرفتن شمار بالای کابل‌ها بر روی آن دچار ازدیاد وزن می‌شوند. به همین دلیل یکسری قطعات اتصال دهنده از قبیل اتصالات نردبان کابل و یا قطعات جوینت باید به گونه ای ساخته شوند که بتوانند این مجموعه از تجهیزات را پشتیبانی کنند.

لذا سازندگان برای ساخت نردبان کابل از فلزاتی همچون استنلس استیل و فولاد گالوانیزه استفاده می‌کنند. با توجه به آنکه قطعات جوینت در دو طرف نردبان نصب می‌شوند در نتیجه شما یک اتصال قوی و ایده آلی خواهید داشت.

وجود پوشش های گالوانیزه می‌تواند باعث افزایش مقاومت قطعه شود. به این صورت که دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند. پس محل اتصالات، با پایداری و ایمنی بالا حفظ خواهد شد.

در روند ساخت نردبان کابل هم مقاومت مکانیکی آن در نظر گرفته می‌شود و همین که به واسطه اجرای پوشش گالوانیزه یا استفاده از متریال استنلس استیل سبب ایجاد یک مقاومت شیمیایی و ضد زنگ زدگی در قطعه می‌شوند.

جوینت نردبان کابل جزو اتصالات اصلی محسوب می شود

میزان ضخامت جوینت نردبان کابل

برای ساخت جوینت نردبان کابل معمولاً ضخامت های کنترل شده در نظر گرفته می‌شود. همانطور که می‌دانید وزن شبکه های مشتمل بر نردبان و کابل‌ها توسط اتصالات سازه ای مهار می‌شود. قطعاتی همچون رادهای گالوانیزه، سی چنل‌ها وزن کلی را تحمل می‌کنند.

لذا نیازی نیست که قطعات اتصال دهنده جوینت در ابعاد ضخیم‌تری تولید شوند. بلکه در حدی که بتوانند شاخه های نردبان کابل را به یکدیگر اتصال و بصورت پایدار نگه دارند کافی است. میزان ضخامتی که برای این قطعات لحاظ می‌شود از 0.6 میلی متر تا 2 میلی متر است.

اینکه شما از کدام ضخامت استفاده کنید بستگی به ابعاد نردبان کابل دارد. با افزایش عرض و ارتفاع نردبان‌ها به همان نسبت ابعاد جوینت نیز بیشتر می‌شود.

پس برای انتخاب قطعات باید یک هماهنگی و سازگاری بین ابعاد نردبان و جوینت‌ها برقرار کنیم تا در نهایت یک شبکه کابل کشی ایمن و استانداردی داشته باشیم.

ابعاد جوینت نردبان کابل

در کنار ضخامت سه متغیر دیگر نیز برای معرفی ابعاد جوینت نردبان کابل ارائه می‌شود. این ابعاد شامل مقدار طول، ارتفاع و عرض قطعه است. جوینت های نردبان کابل گالوانیزه گرم معمولاً در طول 210 میلی متر طراحی و ساخته می‌شوند.

ارتفاع آن‌ها نیز بر اساس ارتفاع نردبان کابل تعیین می‌شود و برابر 40 تا 250 میلی متر است. همانطور که گفته شد نردبان های کابل از لحاظ ارتفاع می‌توانند متغیر باشند لذا طراحان، قطعات اتصال دهنده و جوینت‌ها را نیز بر این اساس تولید می‌کنند.

متغیر بعدی عرض داخلی قطعه است.معمولاً در زمان اتصال جوینت مقداری از لبه قطعه به صورت خم می‌باشد که باعث پشتیبانی بیشتر می‌شود. عرض جوینت‌ها از بخش داخلی برابر 30 میلیمتر است.

همانطور که می‌بینید این قطعات از لحاظ عرض و طول یکسان هستند. آنچه که باعث تفاوت آنها می‌شود مقدار ارتفاع قطعه است.

جوینت نردبان کابل در نمونه های ساده و متحرک طبقه بندی می شوند

نکات مرتبط با اتصال جوینت‌ها

برای نصب و اتصال جوینت نردبان کابل باید از تعدادی پیچ و مهره استفاده کنیم. اگر به ساختار جوینت‌ها نگاه کنید بر روی بدنه خود دارای چندین پانچ هستند که محل قرارگیری پیچ‌ها می‌باشند. نکته بسیار مهمی که در زمان اتصال این قطعات باید مد نظر قرار دهیم این است که در هر دو سمت قطعه از تعدادی یکسانی پیچ و مهره استفاده کنیم.

این موضوع برای اتصال جوینت‌ها در دو طرف نردبان کابل صدق می‌کند. پیچ‌ها و مهره هایی که برای شبکه های سینی و نردبان کابل استفاده می‌شود طراحی خاصی دارد. در نتیجه دچار شل شدگی نمی شوند. از طرف شما به راحتی می‌توانید عملیات باز و بست را انجام دهید.

نکته مهم دیگر برای انتخاب این قطعات سایز است. با توجه به اطلاعات مذکور ارتفاع نردبان کابل متغیر می‌باشد پس نمی توانیم از هر سایزی از جوینت‌ها برای اتصال نردبان برق گالوانیزه استفاده کنیم.

ساختارهای متنوع جوینت‌ها

به طور کلی جوینت نردبان کابل و سینی های کابل مدل های متنوعی دارند. ساده ترین نمونه این قطعات معمولاً به شکل یک خم و دو خم طراحی می‌شوند. اما برخی از مدل‌ها دارای لولا هستند. یعنی از دو بخش طراحی و ساخته شدند و به صورت متحرک می‌باشند.

در نتیجه در مواقعی که مسیر نصب نردبان و سینی کابل تغییر می‌کند این جوینت‌ها به دلیل ساختار دوتکه و کاملا متحرک بهترین انتخاب برای شبکه نصب سینی‌ها و نردبان‌ها هستند.

همانطور که گفته شد این قطعات تنها در مواقعی استفاده می‌شود که شما مسیر مستقیمی در نصب نردبانها ندارید. جوینت های دوتکه و متحرک همانند نمونه های ساده کیفیت ساخت بالایی دارند و می‌توانند امنیت کابل کشی شما را حفظ کنند.

جوینت نردبان کابل ساخته شده از ورق های استیل گالوانیزه می باشد

فروش جوینت نردبان کابل با بهترین قیمت

بسیاری از شرکت‌های تولید کننده نردبان و سینی کابل قطعاً برنامه ریزی دقیقی برای تولید لوازم جانبی، اتصالات و همچنین جوینت‌ها دارند. در نتیجه در زمان خرید قطعات اصلی می‌توانید اتصالات را نیز از همان مراکز تولید تهیه کنید.

خوشبختانه شرکت های صنعتی داخلی قیمت های مقرون به صرفه ای برای محصولات در نظر گرفته اند. با توجه به متغیر بودن سایز این قطعات قیمت های متفاوتی نیز دارند.

خرید انواع اتصالات نردبان کابل از شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین طیف گسترده ای از انواع اتصالات نردبان کابل را در کنار قطعات اصلی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید یک شبکه کابل کشی کاملا استانداردی تکمیل کنید.

کارشناسان ما در زمینه فروش اطلاعات فنی تمامی قطعات را ارائه می‌دهند تا روند خرید سهل و آسانی داشته باشید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس