پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

با بهترین جایگزین سینی کابل آشنا شوید؛ مزیت ها و ابعاد

با بهترین جایگزین سینی کابل آشنا شوید؛ مزیت ها و ابعاد

سینی کابل جزو پرکاربردترین قطعاتی است که برای پشتیبانی و حمایت از کابل های برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما آیا برای اینها می‌توان از جایگزین سینی کابل استفاده کرد. خوشبختانه شرکت های تولید کننده ای که در این زمینه فعالیت می‌کنند بنا بر اصول مهندسی موفق به تولید سینی کابل مش شدند.

این قطعات از لحاظ ساختار به صورت شبکه ای و تور شکل هستند و به خوبی می‌توانند به حمل و پشتیبانی از شمار بالایی از کابل های برق بپردازند. شما می‌توانید این قطعات را هم به صورت افقی و هم به شکل عمودی در سازه نصب کنید. به دلیل شکل سبدی که دارند می‌توان چندین کابل برق را با استفاده از بندهای مخصوص نگه داشت.

نوع متریالی که برای ساخت جایگزین سینی کابل استفاده می‌شود؟

برای ساخت سینی مش معمولاً از مقاوم ترین آلیاژهای فلزی استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید فلزات مستعد زنگ زدگی هستند. در نتیجه علاوه بر مقاومت ساختاری باید در برابر فرایندهای شیمیایی نظیر اکسیداسیون نیز مقاوم باشند. فلز آهن با روکش گالوانیزه گرم رایج ترین متریالی است که برای ساخت جایگزین سینی کابل استفاده می‌شود.

البته برخی از شرکت‌های تولید کننده بنا به المان های مختلفی سعی می‌کنند از استیل گالوانیزه یا استنلس استیل نیز استفاده کنند. به دلیل ساختار مفتولی و سبدی که این قطعات دارند استفاده از متریال آهن و آلیاژهای استیل نمی تواند باعث افزایش وزن کلی شود.

حتی اگر طول شاخه مش سینی یا جایگزین سینی کابل افزایش یابد تکنسین های اجرایی به راحتی می‌توانند آنها را در ارتفاعات سازه نصب و راه اندازی کنند. البته علاوه بر پوشش های گالوانیزه گرم به صورت گالوانیزه سرد و همچنین رنگ شده نیز به بازار عرضه می‌شوند.

شما می‌توانید بر اساس شدت تنش های محیطی و میزان رطوبتی که وجود دارد به انتخاب هر کدام از این‌ها بپردازید. معمولاً قطعاتی که در فرآیند گالوانیزاسیون گرم قرار گرفته اند برای محیط های بسیار مرطوب استفاده می‌شوند. اما اگر عوامل محیطی در حد متعادل باشند می‌توانید از مدل های گالوانیزه سرد یا حتی رنگ شده نیز استفاده کنید.

جایگزین سینی کابل با مقاومت ساختاری بسیار بالا

مزیتهای جایگزین سینی کابل نسبت به سایر قطعات

جایگزین سینی کابل نسبت به دیگر قطعات مانند شاخه های سینی و همچنین نردبان کابل مزیت های زیادی دارد. از جمله امتیازاتی که می‌توان برای این قطعات ذکر کرد شامل موارد ذیل است. شما می‌توانید با انجام مقایسه بین تجهیزات مختلف پشتیبانی کابل نمونه ای که هماهنگ و سازگار با پروژه شما است انتخاب کنید.

 • قیمت سینی مش در مقایسه با نردبان کابل و همچنین سینی های کابل بسیار پایین و ارزان تر است.
 • هزینه اجرای جایگزین سینی کابل در پروژه های گسترده تر نیز پایین تر است.
 • شما با سرعت بیشتری می‌توانید شبکه پشتیبانی کابل پیچیده و بسیار قوی ایجاد کنید.
 • مهمترین مزیت جایگزین سینی کابل یا سینی مش وزن پایین آنها است.
 • در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف در فضاهای باز و مسقف انتخاب ایده آلی هستند.
 • ایمنی بالایی دارند و می‌توانند تعداد کثیری از کابل های برق را در یک مسیر پشتیبانی و حمایت کنند.
 • اگرچه نسبت به سایر قطعات وزن پایینی دارند اما از قدرت تحمل بالایی برخوردار هستند. لذا شما نباید نگران استفاده از کابل های قطور بر روی سبد کابل باشید.
 • سبد کابل مانع تجمع گرد و غبار و آلاینده های محیط در میان کابل‌ها می‌شود.
 • به دلیل ساختار شبکه ای رطوبت و یا سیالات نیز نمی توانند در میان کابل‌ها تجمع یابند.

ابعاد و سایزبندی های سینی مش

همانند دیگر قطعات رایج مانند سینی کابل و نردبان کابل سینی مش نیز در سایزبندی های مختلف عرضه می‌شود. هدف اصلی تولید کنندگان پاسخگویی کامل به پروژه های مختلف است. در نتیجه ابعاد کاملی از سبد کابل طراحی و تولید می‌شود. عرض و ارتفاع سینی مش دو متغیر اساسی برای معرفی سایز این قطعات است.

ابعاد عرضی جایگزین سینی کابل صنعتی در اندازه های 60 ، 100، 150، 200، 300، 400، 500، 600 ، 700، 800، 900، 1000 میلی متر است. تعداد مفتول هایی که در میان سینی مش مورد استفاده قرار می‌گیرد بر اساس عرض آنها تعیین می‌شود. به عنوان مثال برای مدلهای 200 میلیمتر ممکن است از 4 مفتول در سطح مقطع سبد استفاده شود.

طبیعتا هر چقدر عرض افزایش پیدا می‌کند به همان نسبت لازم است که از مفتول های بیشتری استفاده کنیم. متغیر بعدی مرتبط با ارتفاع جایگزین سینی کابل است. معمولاً این سبدهای کابل در سه نوع ارتفاع 35 ، 60 و 100 میلیمتر طبقه بندی می‌شوند.

جایگزین سینی کابل با قابلیت تحمل بار بالا

قطر مفتول سینی مش

همانطور که گفته شد جایگزین سینی کابل با استفاده از انواع مفتول های استیل به صورت شبکه ای و سبد مانند طراحی شده است. مفتول های مختلفی برای ساخت این شبکه‌ها استفاده می‌شود که هرکدام قطر متفاوتی دارند. معمولاً از مفتول های با قطر 3.5 میلی متر و 6 میلیمتر استفاده می‌شود.

البته بر اساس درخواست و سفارش مشتری نیز می‌توان ابعاد قطر مفتول‌ها را تغییر داد. سبدهای سینی که از مفتول های ضخیم تر ساخته شدند به همان نسبت قدرت تحمل بار بیشتری دارند. البته این افزایش ضخامت می‌تواند باعث ازدیاد وزن قطعه نیز شود. لذا شما بر اساس نیاز خود و شمار کابل‌ها به انتخاب سایز صحیح بپردازید.

اتصالات مرتبط با نصب جایگزین سینی کابل

برای نصب و راه اندازی شبکه های مشتمل بر سینی مش لازم است از اتصالات مختلفی استفاده کنیم. رایج‌ترین قطعاتی که معمولاً در ارتفاعات سازه استفاده می‌شود انواع سی چنل‌ها، رادهای گالوانیزه، انواع ساپورت‌ها و همچنین براکت های دیواری است.

هر کدام از این‌ها بر اساس موقعیت نصب جایگزین سینی کابل استفاده می‌شوند. با افزایش وزن و بار سبدهای کابل لازم است که از اتصالات قوی تر و با فواصل کمتر و شمار بالا بکارگیری کنیم.

اهمیت اتصالات به قدری بالاست که امنیت پروژه مبتنی بر آنها می‌باشد. لذا دقت بالایی در انتخاب قطعات اتصال دهنده و سبدهای سینی داشته باشیم. پس در زمان خرید بهترین جایگزین برای سینی کابل طیف گسترده ای از اتصالات نیز در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

جایگزین سینی کابل قابل استفاده در طیف گسترده ای از پروژه های صنعتی

خرید انواع تجهیزات پشتیبانی کابل از شرکت پتروکاسپین

مشتریان گرامی می‌توانند علاوه بر جایگزین سینی کابل طیف گسترده‌ای از دیگر قطعات از جمله نردبان کابل، شاخه های سینی، اتصالات، لوله های فولادی و غیره را با بهترین قیمت از شرکت پتروکاسپین خریداری کنند.

کارشناسان ما در حوزه فروش سینی کابل و دیگر لوازم سعی می‌کنند یک مشاوره تخصصی ارائه دهند. آنچه که برای ما اهمیت دارد کسب رضایت شما و ایجاد تجربه خرید ایده‌آل و لذت بخش است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس