پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

بررسی نردبان کابل و تبدیل نردبان و انواع آن

بررسی نردبان کابل و تبدیل نردبان و انواع آن

کابل‌ها نقش بسیار زیادی در زندگی امروزه ما دارند. اگر حتی به گوشه و کنار میز کارتان نگاه کنید انواع کابل را مشاهده خواهید کرد. به طور معمول تعداد کابل‌ها در منزل شما به قدری نیستند که نیاز به استفاده از یک نظم دهنده در آنها باشد. این در حالی است که در مکان‌هایی همچون نیروگاه‌های برق و مکان‌های صنعتی که نیاز به انرژی برق زیاد دارند تعداد این کابل‌ها و وزن آنها به قدری زیاد است که نیازمند یک ساختار جهت ایجاد نظم در آنها خواهید بود. نردبان کابل و در کنار آن تبدیل نردبان از جمله ابزارهایی هستند که می‌توانند در این مورد در مکان‌های صنعتی مورد استفاده قرار گیرند.

نردبان کابل یک ابزار فلزی پیش ساخته است که دارای دو ریل اصلی در ساختار خود هستند. این دو ریل به وسیله واحدهای عرضی یا رینگ‌ها به همدیگر متصل شده‌اند و ساختاری شبیه به یک نردبان را شکل داده‌اند. تبدیل نردبان نیز همان‌طور که از نامش پیداست برای ایجاد اتصال میان دو نوع مختلف سینی کابل یا همان نردبان کابل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به بررسی این سیستم مدیریت کابل خواهیم پرداخت.

نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل به طور قطع یکی از کاربردی‌ترین محصولات موجود برای پشتیبانی از کابل‌های سنگین و صنعتی است. این نردبان کابل  قابلیت‌های بسیاری را  خصوصاً در مسافت‌های بسیار عریض و طویل و طولانی ارائه می‌دهند. ازاین‌رو تبدیل نردبان در بسیاری از پروژه و سازه‌هایی که نیاز به توزیع حجم زیادی از کابل‌ها وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نردبان کابل در انواع شکل‌ها و متریال‌ها قابل انتخاب و خریداری است. در زمان خرید نردبان کابل نیاز به مشخص کردن تعداد چهار راهی، سه راهی، زانویی و … نیز خواهید داشت تا هزینه خود را در زمان خرید کاهش دهید.

نردبان کابل چیست؟

تبدیل نردبان کابل

همان‌طور که اشاره کردیم برای استفاده از تمام ویژگی‌های یک سیستم مدیریت کابل صنعتی نیاز به انواع تبدیل نردبان خواهید داشت. ازاین‌رو این ابزار در انواع اتصالات و متعلقات تولید می‌شود که شما می‌توانید با توجه به نیاز پروژه نمونه‌های مختلف آن را تهیه نمایید.

از تبدیل نردبان برای ایجاد تغییر در زاویه، سطح و تقسیم کابل‌ها استفاده می‌شود. شناخت انواع تبدیل نردبان باعث می‌شود تا بتوانید در هنگام طراحی موقعیت‌های مختلف را با نوع مناسب قطعات یکسان سازی نمایید. شناختن انواع تبدیل نردبان کابل باعث می‌شود تا ایمنی کابل‌کشی شما افزایش یافته و از نظر بصری نیز کابل‌کشی شما در سطح بالاتری قرار گیرد. در ادامه به معرفی این تبدیل‌های نردبان خواهیم پرداخت.

زانویی افقی

زانویی‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست با ایجاد انحراف در مسیر اجرای کابل‌کشی تمامی انحنای موجود در مسیر کابل‌کشی را خنثی خواهند کرد. این زانویی‌ها سرعت اجرای نردبان را نیز به طور چشمگیری افزایش خواهند داد.

زانویی‌های عمودی

زانویی عمودی در انواع درجه‌ها قابل انتخاب و خریداری است. این نوع زانویی جزء پرکاربردترین تبدیل نردبان‌های موجود در بازار است که در سیستم کابل‌کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این زانویی می‌توانید به منظور تغییر مسیر از عمودی به افقی یا برعکس آن استفاده نمایید. این نوع زانویی در مدل قابل تنظیم نیز تولید و به بازار عرضه می‌شود که برای پر کردن زاویه و خنثی کردن آن میان دو قطعه جدا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نردبان کابل چیست؟

سه راهی و چهار راهی

از سه راهی و چهار راهی به جهت تغییر مسیر اصلی کابل‌های موجود می‌توانید استفاده نمایید. همچنین از این چند راهی‌ها می‌توانید به منظور جدا کردن یا اتصال کابل‌ها به یکدیگر در مسیر کابل‌کشی استفاده نمایید.

تبدیل‌ها

از این تبدیل نردبان می‌توانید در زمانی که کابل در سطوح مختلف با یکدیگر ارتباط می‌گیرند استفاده نمایید. این قطعه همچون یک پل میان نردبان و سطوح مختلف کابل‌کشی قرار خواهد گرفت. در زمانی که حجم کابل بیش از ظرفیت نردبان باشد نیز می‌توانید از انواع تبدیل‌ها استفاده نمایید.

مزایای استفاده از نردبان کابل و تبدیل نردبان

همان‌طور که اشاره کردیم عملاً بدون وجود نردبان کابل و تبدیل نردبان امکان کابل‌کشی در مکان‌های صنعتی و تجاری حساس وجود نخواهد داشت. اما علاوه بر محافظت و پشتیبانی از کابل‌ها استفاده از نردبان کابل مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ایجاد نظم اولین موردی است که پس از استفاده از تبدیل نردبان و نردبان کابل مشاهده خواهید کرد. با استفاده از این ابزار کابل‌ها می‌توانند در هر نقطه‌ای بدون مشکل به سیستم نردبان وارد یا از آن خارج شوند.

محافظت از کابل‌ها در برابر رطوبت، خاک و … از دیگر مواردی است که می‌تواند هزینه‌های جاری کابل‌کشی را در دراز مدت کاهش دهد. در صورتی که نیاز به تغییر در سیستم کابل‌کشی داشته باشید وجود نردبان کابل می‌تواند انجام این تغییرات را برای شما آسان نماید.

در محیط‌های محدود که امکان قرارگیری کابل در کف و یا کناره‌ها وجود ندارد می‌توانید از سیستم نردبان کابل استفاده نمایید. این موضوع همچنین در زمان عیب یابی سیستم کابل‌کشی می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

یکی از ویژگی‌های کمتر شناخته شده سیستم نردبان کابل کاهش احتمال آتش‌سوزی به علت امکان گردش هوا در میان کابل‌ها است. بر روی ساختار نردبان کابل قسمت‌هایی به جهت عبور و مرور هوا قرار گرفته است که با خنک نگه‌داشتن کابل امکان آسیب دیدن و ایجاد جرقه و آتش سوزی در آنها به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

مزایای استفاده از نردبان کابل و تبدیل نردبان

مشخصات فنی نردبان کابل

همان‌طور که اشاره کردیم نردبان کابل و تبدیل نردبان در نمونه‌های مختلف و با استفاده از متریال‌های مختلفی ساخته و به بازار عرضه می‌شود. این نردبان‌ها  به طور کلی از عرض 50 تا 1000 میلیمتر قابل تولید می‌باشند. از نظر ارتفاع نیز به طور معمول با توجه به نوع پروژه از ارتفاع 40 تا 150 میلیمتر در بازار یافت می‌شوند. با توجه به نوع کابل مورد استفاده و وزن آنها نردبان کابل در ضخامت‌های متفاوتی از 0.7 میلیمتر تا 3 میلیمتر قابل انتخاب است.

پله‌های موجود در ساختار نردبان کابل به طور استاندارد هر 25 سانتی متر هستند که البته این میزان با توجه به نیاز کاربر می‌تواند تغییر کند. در ساختار فنی نردبان، کابل‌ها به وسیله بست چنگکی به نردبان متصل می‌شوند. شاخه‌های نردبان به صورت 2 متری تولید اما امکان افزایش طول آنها به 3 متر نیز وجود خواهد داشت.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس