پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

اصول سینی کشی برق (راهنمای گام به گام)

اصول سینی کشی برق (راهنمای گام به گام)

سینی کابل یکی از قطعات اصلی برای پروژه های کابل برق می‌باشند. این سینی‌ها به واسطه ساختار منحصر به فردی که دارند می‌توانند کابل‌ها را در موقعیت های مختلف پشتیبانی کنند. به عنوان مثال اگر می‌خواهید یک مسیر هموار و ایمن در ارتفاعات سازه در بخش دیوار و سقف فراهم کنید سینی‌ها اولین قطعه ای هستند که به کار گرفته می‌شوند.

شما می‌توانید با نصب سینی کابل در ناحیه دیوار و همچنین نزدیک سقف کابل‌ها را به نوعی حمل و حمایت کنید. خرید سینی کابل تنها شروع کار است. چرا که بخش مهمتر آن اجرای آن در محل پروژه است. اما برای دریافت نتیجه مطلوب باید با اصول سینی کشی برق آشنا باشیم.

رعایت اصول سینی کشی برق در وهله اول باعث افزایش امنیت و پایداری سینی‌ها در ارتفاعات خواهد شد. قطعاً مدیران مجموعه های صنعتی تمایل ندارند که پس از نصب این قطعات شاهد ریزش و تخریب ساختاری شبکه کابلی خود باشند.

در نتیجه باید تمام قواعد و الزامات ضروری در فرایند نصب در پیش گرفته شود تا یک نتیجه موفق و رضایت بخش را شاهد باشید. در این مقاله قصد داریم راهنمای گام به گام در این خصوص ارائه داریم تا بهتر بتوانید مراحل کار را اجرا و پیاده سازی کنید.

گام اول : ارزیابی سازه اولین مرحله اصول سینی کشی برق

قبل از آنکه بخواهیم به خرید شاخه های سینی کابل بپردازیم ابتدا باید محیط پروژه را ارزیابی کنیم. اینکه آیا سینی‌ها می‌توانند شرایط مناسبی را برای پایدار نگه داشتن کابل‌ها فراهم کنند یا خیر؟ در مواردی ممکن است نردبان کابل گزینه مناسبی باشد. به همین دلیل کارشناس با بررسی های انجام شده یک نمونه را پیشنهاد می‌کند.

در کنار آن باید مشخص شود که آیا مسیرهایی که قرار است کابل‌ها هدایت شوند غالباً از مرکز سازه است یا اینکه بیشتر از ناحیه دیوار می‌باشد. چرا که اتصالات سقفی و انواع پایه سینی کابل با اتصالات دیواری کاملا متفاوت هستند. علاوه بر همه اینها محل نصب سینی‌ها که غالبا می‌تواند به صورت زمینی یا در ارتفاعات باشد باید تعیین شود.

ارزیابی سازه اولین مرحله اصول سینی کشی برق

گام دوم : انتخاب سایز صحیح سینی کابل

در فرایند تولید سینی کابل مقوله سایز بسیار حائز اهمیت است. سینی هایی که سایز محدودی دارند به تبع آن قادر به پشتیبانی از شمار اندکی از کابل های برق هستند. به همان نسبت سینی های با عرض و ارتفاع بزرگتر می‌توانند چندین رشته کابل را در خود جای دهند. به همین دلیل باید حجم پروژه مشخص شود.

اینکه شما می‌خواهید چه تعداد کابل را در یک مسیر حمل یا پشتیبانی کنید. انتخاب سایز نامناسب قطعاً امنیت کابل کشی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر این به دلیل آنکه کابل‌ها حامل جریان برق قوی هستند قرار دادن شمار بالایی از آنها در یک سینی با سایز کوچک می‌تواند باعث افزایش دمای آنها شود.

پس با انتخاب سایز صحیح این قطعات توانسته ایم اصول سینی کشی برق را در مراحل ابتدایی کاملا رعایت کنیم.

گام سوم : استفاده از انواع اتصالات و ساپورت سینی کابل

ساپورت‌ها قطعاتی هستند که می‌توانند سینی‌ها را در ارتفاعات سازه به صورت معلق و پایدار نگه دارند. ممکن است لازم باشد که از انواع ساپورت آویز سینی کابل استفاده کنید یا اینکه بخواهید از نمونه‌های دیواری مانند انواع براکت سینی کابل بهره ببرید. هر دو این قطعات تنها با هدف ثابت نگه داشتن سینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سی چنل‌ها، راد های گالوانیزه و براکت‌ها این قابلیت را دارند که یک سیستم پشتیبانی قوی و یکپارچه ای را ایجاد کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید با استفاده از دو یا سه سی چنل و همچنین راد گالوانیزه در دو طرف آن به ایجاد ساپورتهای طبقاتی بپردازید.

طرح های مختلفی برای ساپورت‌ها وجود دارد که می‌توان به طرح L ،F،U ،E ،T اشاره کرد. هر کدام بنا به نوع پروژه شما انتخاب می‌شوند. شناخت صحیح انواع اتصالات پایه و مبنای اصول سینی کشی برق است. به همین دلیل تکنسین های اجرایی انتخاب اتصالات را جزو اولویت‌های شروع کار در نظر می‌گیرند.

استفاده از انواع اتصالات و ساپورت سینی کابل

گام چهارم : اتصالات بین سینی کابل

این اتصالات قطعات چندان پیچیده ای نیستند. در واقع این لوازم همان طور که از نام آن مشخص است دربین شاخه های سینی قرار می‌گیرند. به عنوان مثال زمانی که می‌خواهید سینی‌ها یک تغییر جهت 90 درجه را داشته باشند می‌توانید از زانو افقی سینی کابل استفاده کنید. همچنین قطعات مشابه دیگری نیز وجود دارند که غالباً با عنوان سه راه سینی کابل و چهارراه‌ها شناخته می‌شوند.

در کنار اینها می‌توانند از انواع ردیوسرها، رایزرها و همچنین جدا کننده سینی کابل استفاده کنید که غالباً با عنوان دیوایدر شهرت دارند. همه این لوازم با استفاده از پیچ و مهره یا پیچ کله قارچی سینی کابل به بدنه شاخه‌ها متصل می‌شوند.

رعایت اصول سینی کشی برق با پیمانکاران حرفه ای

گام هایی که به عنوان راهنما در قسمتهای قبل ذکر شد همگی جزو اصول اولیه محسوب می‌شوند. طبیعتا ریزه‌کاری‌های مهمی نیز وجود دارد که تنها پیمانکاران و تکنسین های اجرایی حرفه ای از آن مطلع هستند. هدف ما در فرایند اجرای سینی کابل ایجاد یک شبکه کاملا ایمن و استاندارد است.

بنابراین ما باید با استخدام پیمانکاران مجرب به تضمین پروژه خود بپردازیم. در اصول سینی کشی برق تنها خرید قطعات با کیفیت کافی نیست. آنچه که همواره جزو اولویت‌ها محسوب می‌شود بهره گیری از افراد با تجربه و متخصص در فرایند نصب این قطعات می‌باشد.

رعایت اصول سینی کشی برق با پیمانکاران حرفه ای

هزینه سیم کشی برق

هزینه سینی کشی برق به چند عامل مهم بستگی دارد. عامل اول مرتبط با حجم قطعات و شمار آنها است. اگر یک پروژه گسترده‌ای را در پیش دارید قطعاً باید یک بودجه مناسبی را کنار بگذارید. چرا که نیاز به خرید لوازم مختلف خواهید داشت. هیچگاه به دنبال اجرای پروژه‌های نصب سینی کابل با هزینه پایین نباشید.

زیرا اگر استانداردهای تعریف شده رعایت نشود بعد از آن هزینه های بسیار سنگین تری را برای تعمیر و نگهداری و اصلاح نقایص ساختاری باید پرداخت کنید. در مجموع شرکت هایی که به تولید قطعات پشتیبانی کابل می‌پردازند برنامه‌ریزی‌های دقیقی در جهت معرفی عوامل اجرایی برای نصب را در دستور کار دارند.

خرید سینی کابل و متعلقات از شرکت پتروکاسپین

مشتریان گرامی می‌توانند یک پکیج کامل از مجموعه قطعات سینی کابل، اتصالات و دیگر تجهیزات مورد نیاز را از شرکت پتروکاسپین خرید کنند. این مجموعه به عنوان تولید کننده و عرضه کننده مستقیم لوازم پشتیبانی کابل به دنبال ارائه بهترین خدمات فروش به شما است. کارشناسان این شرکت سعی می‌کنند اطلاعات دقیق و جامعی را به شما ارائه دهند تا بهتر بتوانید نسبت به خرید قطعات مورد نیاز تصمیم گیری کنید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس