پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

درب ترانکینگ ساخته شده از ورق فولادی گالوانیزه و ضد زنگ

درب ترانکینگ ساخته شده از ورق فولادی گالوانیزه و ضد زنگ

درب ترانکینگ

Cable trunking cover

درب ترانکینگ از ورق گالوانیزه گرم یا سرد و با توجه نوع جنس ورق مورد نیاز جهت کانال کشی ترانکینگ کفی تولید می گردد. ترانکینگ در واقع همان سینی کابل ولی در سایت های محدود جهت کابل کشی در دیوار استفاده می شود. ترانکینگ بصورت بدون پانچ و درب دار تولید می گردد. از مهم ترین موارد در انتخاب ترانکینگ کفی تعداد پارتیشن یا محفظه داخل ترانکینگ است که به وسیله دیوایدر از جنس خود ترانکینگ از هم جدا می شود.

جهت تولید درب ترانکینگ از ورق گالوانیزه گرم و سرد و  در ضخامت های 1 میل الی 1.5 میل استفاده می شود .

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع درب ترانکینگ و اتصالات مربوطه در سایزها و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید ترانکینگ گالوانیزه را در ابعاد سفارشی را نیز دارا می باشد.

درب ترانکینگ چیست؟

درب ترانکینگ فلزی شبکه یک پوشش یا ورق آلیاژی است که بر روی بدنه اصلی ترانکینگ قرار می‌گیرد. زمانی که ترانکینگ‌ها به عنوان یک محفظه مقاوم مسئولیت پشتیبانی از کابل‌ها را بر عهده دارند وجود یک درب بر روی آنها سبب تکمیل حفاظت فیزیکی می‌شود. همانطور که می‌دانید کابل‌ها یک ساختار بسیار آسیب‌پذیر دارند که هرگونه تماس با تنش محیطی دچار صدمه می‌شوند. در آن صورت هم امنیت شبکه کاهش می‌یابد و هم اینکه هزینه‌های تعمیر نیز افزایش خواهد یافت. پس با نصب یک درب ترانکینگ امنیت کابل‌کشی را در ناحیه کف و حتی ترانکینگ‌هایی که به صورت دیواری استفاده می‌شوند افزایش می‌یابد.

درب ترانکینگ فولادی

درب ترانکینگ فولادی

در حال حاضر مقاوم‌ترین و با کیفیت‌ترین درب ترانکینگ‌ها در واقع همان مدل‌های فولادی یا آلیاژی هستند. ورقه‌هایی که در کنار ضخامت اندک از سختی بالای برخوردار هستند و بالاترین حفاظت را برای کابل‌ها ایجاد می‌کنند. این درب‌ها همانند بدنه ترانکینگ‌ها کاملاً از ورقه گالوانیزه هستند بنابراین احتیاجی به پوشش‌های رنگی ندارند و همان زینک مذاب که تمام ورق را در بر گرفته است آنها را به یک درب ضد زنگ و ضد خوردگی تبدیل کرده است. انواع ترانکینگ سه محفظه ای و دیگر مدل های آن که قرار است در کف سازه نصب شوند دقیقاً از همین نوع فلز ساخته می‌شوند.

درب ترانکینگ پلاستیکی

بسیاری از مدل‌های درب ترانکینگ پارتیشن دار دیواری که از بدنه کاملاً پلاستیکی یا پلیمری ساخته شده‌اند نیز درپوش آنها به همین شکل است. ترانکینگ‌های پلاستیکی که قابلیت نصب کلید و پریز دارند با ساختار بسیار زیبا هیچ آسیبی را از نظر دکوراسیون به محیط وارد نمی‌کنند.

درب‌ها حتما باید استفاده شود زیرا زمانی که این محفظه‌ها بر روی سطوح دیواری قرار می‌گیرند عدم نصب درپوش‌ها منجر آن خواهد شد تا سیم‌ها و کابل‌ها به بیرون ریخته شوند. البته در مورد ترانکینگ‌های زمینی نیز این موضوع صدق می‌کند. پس چه از نوع پلاستیکی و چه از نوع فلزی این درب‌ها لازم و ضروری هستند.

نحوه اتصال درب ترانکینگ

نحوه اتصال درب ترانکینگ

برای نصب و اتصال درب ترانکینگ چندین موضوع مهم را باید مد نظر قرار دهیم اول آنکه اگر این ترانکینگ‌ها از جنس پلاستیکی هستند درب‌های آنها یک ساختار شیار مانند خاصی دارد که با اعمال فشار بر روی بدنه کاملاً قفل می‌شوند. البته برای مدل‌های فلزی می‌توان از پیچ‌های مخصوص استفاده کرد که با وجود پانچ‌های کوچک در لبه بدنه ترانکینگ این درب‌ها روی آنها پیچ خواهند شد. درب های پلاستیکی به دلیل انعطاف پذیری ساختار پلیمری بدون هیچگونه پیچی قابل نصب هستند که این در نوع خود یک مزیت مهم تلقی می‌شود.

امکان باز و بست سریع و آسان درب ترانکینگ

درب ترانکینگ‌ها بنا به اهداف گوناگونی باز و بست سریع دارد. اگر اشکال فنی در شبکه کابل کشی ایجاد شود یا اینکه بخواهید تغییراتی را به وجود آورید در کوتاه ترین زمان این درب‌ها از بدنه اصلی جدا می‌شوند و شما می‌توانید هرگونه تغییر را در مسیر کابل کشی به وجود آورید.

این در زمانی اهمیت پیدا می‌کند که یک شبکه بسیار گسترده ای از کابل‌ها با استفاده از ترانکینگ‌ها هدایت شوند. البته این درپوش‌ها تنها منحصر به ترانکینگ‌ها نیستند چرا که قطعات دیگر همچون سینی کابل و نردبان کابل نیز به همین صورت احتیاج به درب جداگانه دارند تا کابل‌ها را از فضای محیط کاملاً جدا کنند.

ایجاد یک محیط ایزوله و بسته با درب ترانکینگ

درب ترانکینگ زمانی که بر روی بدنه اصلی قرار می‌گیرند اولین مزیتی که دارند ایجاد یک فضای ایزوله و بسته است. تفاوتی ندارد که شما از ترانکینگ زمینی یا دفنی استفاده می‌کنید یا اینکه می‌خواهید با استفاده از ترانکینگ های دیواری به هدایت کابل‌ها بپردازید. در همه موارد ایجاد یک فضای بسته بسیار حائز اهمیت است.

نوع کابل‌ها و سیم‌هایی که در داخل ترانکینگ استفاده می‌شود از نمونه‌های بسیار قطور و سایز بزرگ نیست. چرا که در آن صورت سینی‌ها و نردبان‌ها کاربردی‌تر خواهند بود. حال آنکه بدنه ترانکینگ‌ها به آن صورت پانچ‌کاری نشده است و کابلهای فشار قوی در این فضای بسته ممکن است با افزایش دما مواجه شوند. لذا کابل و سیم‌های به نسبت ظریف‌تری درون محفظه‌ها یا باکس ترانکینگ پریز قرار می‌گیرند.

تحمل فشار و نیروی وزنی بالای درب ترانکینگ

تحمل فشار و نیروی وزنی بالای درب ترانکینگ

زمانی که از ترانکینگ دفنی یا کفی استفاده می‌شود اولین پوشش‌هایی که با تنش‌های محیطی در تماس هستند دقیقاً همان درپوش‌ها یا درب ترانکینگ می‌باشد. پس باید بتوانند این حجم از فشار و نیروی حاصل از وزن عوامل محیطی را تحمل کنند و از این طریق مانع آسیب رسیدن به کابل‌ها شوند.

در کنار این‌ها ساختار آنها نیز نباید دچار تغییر شود و هیچگونه انحراف و تخریب ساختاری نباید در آنها به وجود آید. البته این‌ها در زیر کف های کاذب قرار می‌گیرند که نیروی وزن محیط مستقیماً روی آنها وارد نمی شود در مجموع این درپوش‌ها همانند بدنه ترانکینگ مقاومت بالایی دارند و تا حدودی نیز می‌تواند در برابر ضربه ساختار خود را حفظ کنند.

نوع ساختار و تعداد خم‌های درپوش‌ها

در طراحی و ساخت درپوش‌ها از تعداد خم‌های مشخصی استفاده شده است. اگر به درب آلیاژی یا فولادی که بر روی ترانکینگ‌های استیل قرار می‌گیرند نگاه کنید می‌بینید که لبه آنها دارای یک خم می‌باشد. بنابراین یک ورق گالوانیزه که به شکل درپوش درآمده است دارای دو خم می‌باشد.

این خم‌ها در لبه های درب باعث می‌شود که به خوبی بر روی بدنه قرار بگیرند و روی آنها فیت شوند. البته این خمکاری‌ها سبب تغییر سایز آنها نیز می‌شود و دیگر نمی‌توانند روی هر نوع ترانکینگ و با هر سایز دیگری استفاده شوند و باید یک تطابق سایز بین بدنه و درپوش ایجاد شود. خمکاری‌ها نه تنها در درپوش‌ها بلکه در ساختار کلی بدنه ترانکینگ نیز وجود دارد. غالبا تعداد خم هایی که در بدنه ترانکینگ است میتواند به 4 یا 6 خم نیز برسد که در مدلهای مختلف تفاوت دارد.

درب ترانکینگ به وسیله پیچ و مهره به هم اتصال پیدا می کنند.

هنگامی که می خواهیم درب ترانکینگ را انتخاب می کنیم می بایست اندازه عرض و ارتفاع مشخص گردد. مثلا عرض 30 سانت و ارتفاع 4 سانت با ورق 1.5 میلیمتر با دو محفظه

ترانکینگ کفی در عرض های 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت و در طول های 2 الی 3 متری تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش ترانکینگ کفی جهت افزایش مقاومت نصب ، لبه ترانکینگ را بصورت 6 خم انتخاب نمود.

ترانکینگ روکار‎ - درب ترانکینگ‎

پارامترهای مهم در انتخاب درب ترانکینگ

  • عرض درب ترانکینگ به سانتیمتر یا میلیمتر
  • ارتفاع درب ترانکینگ به سانتی متر یا میلیمتر
  • طول درب ترانکینگ به سانتیمتر
  • ضخامت ورق درب ترانکینگ
  • نوع پانچ دار یا بدون پانچ بودن درب ترانکینگ
  • نوع ورق گالوانیزه سرد یا گرم

جهت اتصالات ترانکینگ کفی به همدیگر و کانال کشی کابل نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب ترانکینگ به هم از درب ترانکینگ استفاده می شود که به وسیله آنها می توان ترانیکینگ ها را به هم اتصال داد .

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات ترانکینگ کفی می تواند به چهارراهی ترانکینگ ، سه راهی ترانکینگ ، جعبه کف خواب ، مسدود کننده ترانکینگ ، قطعه اتصال دهنده ترانکینگ و  پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

فروش انواع ترانکینگ در شرکت پتروکاسپین

مشتریان گرامی می‌توانند ترانکینگ‌های فولادی را که از ورقه‌های کاملاً گالوانیزه هستند در سایزبندی‌های گوناگون و با کیفیت ساختاری بالا و همراه با اتصالات آنها که شامل زانوها، سه راهی‌ها، چهارراهی‌ها و پایه‌های اتصال دهنده می‌باشند از شرکت پتروکاسپین خریداری کنند. این شرکت پاسخگوی تمام نیازهای کاربران مبنی بر تکمیل پروژه‌های کابل کشی می‌باشد.
جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

مقالات


اطلاعات تماس