پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

آنچه باید قبل از خرید ترانکینگ بدانید!

آنچه باید قبل از خرید ترانکینگ بدانید!

آنچه باید قبل از خرید ترانکینگ بدانید!

شاید اولین سوالی که در این زمینه برای شما پیش بیاید این باشد که ترانکینگ چیست؟ ترانکینگ در واقع به مجموعه ای از محفظه های دربسته گفته می شود که به صورت کانالی و اجزایی مورد استفاده قرار می گیرند. شما میتوانید توسط این ابزار آلات، سیم کشی یا کابل کشی های برق، شبکه های کامپیوتری و همچنین تلفن های سانترال را انجام دهید. مسیر و فضایی که با خرید ترانکینگ ها ایجاد می شوند در واقع جایگزینی برای روش های سنتی سیم کشی هستند.

با توجه به اینکه امروزه، بخش های مختلف در حال گسترش و به روز رسانی هستند نمی توان سیم کشی را نادیده گرفت. هوشمندسازی خانه های مختلف باعث شده اند که تلاش همواره برای این باشد که اطلاعات در این زمینه به روز رسانی شوند. در گذشته اجرای سیم کشی در برخی از خانه ها دشوار بوده است  اما امروزه آن ها به عنوان یکی از بهترین گزینه های شما برای پیاده سازی شبکه های ساختاری به شمار می آید. در این بخش می خواهیم شما را با این مفهوم، مزایا و کاربرد آن آشنا کنیم پس با ما همراه شوید.

خرید ترانکینگ

مزایای خرید ترانکینگ چیست؟

اولین نکته ای که باید بدانید این است که مزایای استفاده از این روش به جای روش های سنتی چیست؟ شما میتوانید در این روش از انعطاف پذیری بی نظیر آن استفاده کنید. در واقع شما میتوانید به راحتی تعداد کلید و پریزها را در مکان های مختلف تغییر دهید. شما همچنین امکان مدیریت کابل ها را نیز خواهید داشت که در کنار مرتب سازی آن ها جز بخش های مهم به شمار می آیند.

شما با خرید ترانکینگ در واقع میتوانید از پوسیدگی و خوردگی کابل ها جلوگیری کنید. این کار باعث می شود که عمر کابل ها افزایش پیدا کند و همین هم به نوبه خود هم مزایای مالی خواهد داشت و هم کاربردی.

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که علاقه مند به استفاده از طرح ها و رنگ های مختلف متناسب با چیدمان و دکور خود هستید میتوانید از  خرید ترانکینگ استفاده کنید. همچنین قادر خواهید بود که سیم کشی های همزمان برق، شبکه های کامپیوتری و همچنین سیستم های تلفن و اطفای حریق را نیز انجام دهید. توانایی سیم کشی ها در مسیرهای مشترک هم از جمله مزایای این بخش است.

خرید ترانکینگ

خرید ترانکینگ و انواع مختلف آن

خرید ترانکینگ در انواع مختلف وجود دارد که شما میتوانید از آن ها استفاده کنید. خرید ترانکینگ ها در انواع مختلف دیواری، دفنی و همچنین ستونی ممکن است. شرکت های تولیدکننده هم بسیار زیاد هستند. شاید بتوان گفت که مهمترین مزایای این ابزار این است که ترانک ماژولار هستند. شما در واقع توسط این بخش قادر خواهید بود که به راحتی دسترسی به تمامی پریزهای برق، شبکه ها و همچنین تلفن داشته باشید. مقیاس پذیری هم از جمله دیگر ویژگی های مثبت این سیستم است.

پرکاربردترین نوع ترانک ها را میتوان به ترانکینگ دیواری اشاره کرد. خرید ترانکینگ البته از متعلقات بسیار زیادی برخوردار است. میتوان گفت که زاویه داخلی، زاویه خارجی و همچنین قطعه هایی که اتصال بدنه را انجام می دهند به همراه بست انتهای ترانک و سه راهی از جمله مهمترین متعلقات هستند. وجود این بخش ها باعث می شود که انعطاف پذیری ترانک ها افزایش پیدا کند و همچنین به زیبایی سازی محیط زندگی شما هم کمک خواهد کرد.

شما میتوانید از خرید ترانکینگ در بخش های مختلف استفاده کنید. البته گفته می شود که پراستفاده ترین بخش ها ساختمان های مسکونی، اداری و همچنین تجاری هستند. این نوع ترانک ها همچنین دارای مزایای بسیار زیادی هستند. شما میتوانید جداسازی کابل های برق، شبکه و همچنین نصب پریزهای برق را به آسانی انجام دهید.

این نوع ترانک ها معمولا در شاخه های دو متری تولید می شوند و بهترین راه برای نصب آن ها هم پیچ و رولپلاک است. شاید تصور کنید که با این نوع متصل کردن، نمی توان امنیت را در این بخش به کار گرفت و ممکن است که برای شما مشکل ساز شوند. اینطور نیست و خرید ترانکینگ در انواع مختلف برای شما با حفظ امنیت خواهد بود.

خرید ترانکینگ

ترانکینگ دفنی

بعد از ترانکینگ دیواری، پر استفاده ترین نوع ترانک ها دفنی هستند. این نوع سیستم ها برای نصب کلیه سیستم های برق فشار قوی و همچنین فشار متوسط و ضعیف مورد استفاده خواهند بود. این نوع از ترانک ها معمولا به صورت توکار و یا زیر کفی کاذب قرار خواهند گرفت و هیچ دیدی نسبت به سیم ها و کابل ها در این بخش وجود نخواهد داشت. نحوه جایگذاری این نوع ترانک ها در کف هم به این صورت است که شما قادر خواهید بود درب آن ها را مشاهده کنید و البته که دارای قابلیت های بسیاری هم هستند.

اگر بخواهیم از مزایای خرید ترانکینگ بگوییم باید این نکته را ذکر کنیم که بسیار امن هستند. مقاومت آن ها نیز نسبت به سایر ترانک ها بیشتر است و تغییراتی که در آن ها ایجاد می شوند نیز قابل ذکر هستند.

البته اینطور گفته می شود که این ترانک ها به دلیل اینکه کاربرد کمی دارند قیمت های بالایی نیز دارند و به صورت کاملا محدود تولید می شوند. سایزبندی و همینطور رنگ بندی در آن ها نیز با توجه به استانداردهای شرکتی متفاوت است.

به طور کل گفته می شود که منظور از خرید ترانکینگ تنها یک محفظه یا کانال نیست بلکه این ها از اجزای بسیار زیادی تشکیل شده اند که در نهایت کار کابل کشی را برای شما آسان تر خواهد کرد. هر شاخه ترانک معمولا دو متر است. ترانک ها به همراه درب هستند و درون هریک از آن ها هم شیارهایی وجود دارد که برای پارتیشن بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

فضای داخلی در هر ترانک را میتوان به چهار قسمت تبدیل کرد. پارتیشن ها هم در واقع از اجزای خرید ترانکینگ ها هستند که در آن ها مسیر عبور سیم برق و همچنین کابل ها متفاوت است.

شرکت های مختلفی در حوزه های تولید ترانکینگ فعالیت می کنند که هر کدام از این شرکت های سیاست های خود را با توجه به خطوط تولیدات خود ایجاد می کند. شما میتوانید از شرکت هایی مانند سوپیتا، البرز و همچنین دانوب کمک بگیرید.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی خرید ترانکینگ ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

تلفن تماس : 41805555-021

مقالات


اطلاعات تماس