پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پوشش سینی کابل چیست و در چه مواردی استفاده می‌شود؟

پوشش سینی کابل چیست و در چه مواردی استفاده می‌شود؟

پوشش سینی کابل یک لایه محافظ برای جلوگیری از زنگ زدگی فلز می‌باشد. همان طور که می‌دانید سینی های کابل از آلیاژهای فلزی طراحی و ساخته شدند. بنابراین اگر بدون پوشش محافظ در محیط های کاری استفاده شوند در بلند مدت دچار زنگ زدگی و خوردگی خواهند شد.

به همین دلیل تولیدکنندگان سعی می‌کنند پس از شکل دهی کلی سینی‌ها آن‌ها را در یک فرآیند جداگانه مقاوم سازی کنند. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که در این مقاله قصد داریم دو نمونه از پرکاربردترین آن را ذکر کنیم.

انواع پوشش سینی کابل

با توجه به موقعیت نصب سینی های کابل شرکت های تولید کننده سعی می‌کنند پوشش های محافظ متفاوتی را برای این محصولات در نظر بگیرند. معمولاً دو نوع پوشش برای قطعات سینی کابل مورد استفاده قرار می‌گیرد. نه تنها برای تجهیزات پشتیبانی کابل بلکه برای سایر لوازم فلزی نیز صدق می‌کند. پوشش گالوانیزه گرم و همچنین گالوانیزه سرد دو نوع فرایند مقاوم سازی تلقی می‌شوند.

این دو نوع پوشش سینی کابل تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند اما یک هدف کلی را دنبال می‌کنند و آن جلوگیری از زنگ زدگی بدنه و ساختار فلزی سینی‌ها و دیگر قطعات می‌باشد. در قسمت بعد هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار می‌دهیم تا کاملاً با نحوه عملکرد هر یک آشنا شوید.

طبقه بندی های مختلف پوشش سینی کابل

پوشش سینی کابل از نوع گالوانیزه گرم

فرایند گالوانیزه گرم به عنوان یک پوشش سینی کابل می‌تواند یک مقاومت ایده آلی را برای صفحات فلزی به وجود آورد. نحوه پیاده سازی آن روی سینی های کابل به این صورت است که بعد از برش و آماده سازی ورق های فلزی آنها را با مواد مخصوص تمیزکاری می‌کنند. آلاینده های مختلف از قبیل روغن های چسبیده همگی از ورقه های فولادی پاک می‌شوند.

بعد از آن فلزات زینک را تا دمای 600 درجه سانتی گراد حرارت می‌دهند تا به حالت مذاب درآید. آن‌ها را در یک حوض یا محفظه بزرگ قرار می‌دهند تا بتوان تجهیزات سینی کابل را در داخل محلول مذاب غوطه ور کرد.

صفحات فولادی یا ورق های استیل به صورت کامل و منظم در داخل حوضچه زینک مذاب قرار می‌گیرند تا به آن آغشته شوند. سپس این قطعات از محلول مورد نظر خارج می‌شوند تا در مجاورت جریان هوا به مرحله خشکی برسند.

میزان ضخامتی که پوشش زینک دارد کاملا کنترل شده و در حد میکرومتر است. در همین ضخامت اندک حفاظت فیزیکی ایده آلی را از سینی های کابل و دیگر لوازم جانبی خواهند داشت.

پوشش سینی کابل از نوع گالوانیزه سرد

به عنوان یک قاعده کلی پوشش گالوانیزه سرد توسط یکسری مواد و ترکیبات رنگی آماده انجام می‌شود. در روند کار هیچ نوع حرارتی به مواد غنی از زینک داده نمی شود. حال آنکه در روش گالوانیزه گرم لازم بود که مواد زینک به درجه حرارت بسیار بالایی برسند. در روش پوشش سینی کابل به صورت سرد معمولاً از عناصر رنگی استفاده می‌شود.

ممکن است سینی‌ها با دستگاه های اسپری پوشش دهی شوند. در برخی موارد دیگر سینی‌ها را با استفاده از دستگاه های اتوماتیک رنگ آمیزی می‌کنند. در مجموع گالوانیزه سرد هزینه پایین تری را دارد و بر روی طیف گسترده ای از قطعات فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگرچه مواد اولیه ای که در فرایند پوشش سینی کابل استفاده می‌شود غنی از زینک هستند اما رویکرد اجرای آنها متفاوت است. در نمونه گالوانیزه گرم غلظت ترکیبات زینک به صورت کامل و حداکثری است حال آنکه در گالوانیزه سرد غلظت ترکیبات زینک به مقداری کمتر می‌باشد.

پوشش سینی کابل سرد برای محیط های کم تنش

میزان مقاومت پوشش های گالوانیزه گرم و سرد

با توجه به تفاوت های ساختاری که در فرایند پوشش دهی سینی کابل وجود دارد میزان مقاومت نیز متفاوت خواهد بود. همانطور که در قسمتهای قبل ذکر شد میان پوشش سینی کابل از نوع گالوانیزه گرم و سرد تفاوت وجود دارد. در نتیجه نمی توان مقاومت آنها را با یکدیگر یکسان دانست.

عموماً پوشش سینی کابل گالوانیزه گرم به دلیل آنکه زینک مذاب در یک دمای بسیار بالایی روی فلزات اجرا می‌شوند مقاومت بیشتری دارند. اما در مورد پوشش گالوانیزه سرد میزان استحکام لایه های رنگی پایین تر می‌باشد. این موضوع کاملاً طبیعی است زیرا غلظت مواد زینک با یکدیگر فرق دارند و همین که نحوه اجرای آن‌ها روی ورق های استیل متفاوت است.

پوشش گالوانیزه گرم چسبندگی بسیار بالاتری نسبت به پوشش گالوانیزه سرد دارند. در نتیجه میزان عمر مفید آن و تحمل شدت تنش های محیط و میزان رطوبت فضای اطراف نیز بیشتر است.

نحوه انتخاب صحیح سینی کابل

برای انتخاب صحیح سینی کابل ابتدا باید مطمئن شویم که چه نوع پوشش سینی کابل مورد استفاده قرار گرفته است. این موضوع در زمان خرید از مراکز تولید کننده سینی کابل کاملاً مشخص است. زیرا بر اساس اطلاعاتی که نسبت به پروژه خود به مرکز می‌دهید مناسب ترین قطعه به شما معرفی خواهد شد.

پوشش سینی کابل گالوانیزه سرد و گرم هر کدام برای موقعیت های متفاوت طراحی شدند. اگر می‌خواهید این سینی‌ها را در یک فضای باز و در معرض آب و هوای محیط قرار دهید بهتر است سینی کابل گالوانیزه گرم را انتخاب کنید. اما اگر بخواهید آنها را در یک محیط کم تنش و با رطوبت نسبی بسیار پایین استفاده کنید نمونه های گالوانیزه گرم گزینه خوبی برای شما خواهند بود.

یک تفاوت قیمتی محسوس نیز میان این دو قطعه وجود دارد. معمولاً قیمت سینی کابل گالوانیزه گرم نسبت به نمونه های گالوانیزه سرد بیشتر است. این سینی‌ها بیشتر در فضاهای صنعتی استفاده می‌شوند. بعد از ارزیابی نوع ساختار محصول بهتر است سایز آنها نیز مورد توجه قرار گیرند.

سینی هایی که عرض بیشتری دارند می‌توانند تعداد رشته کابل های بیشتری را در خود جای دهند. حال اگر بخواهید یک شبکه کابل کشی را در یک فضای باز صنعتی استفاده کنید یک کاور سینی کابل نیز به منظور فراهم کردن امنیت کامل برای کابل‌ها لازم و ضروری می‌باشد.

پوشش سینی کابل گرم مقاوم ترین لایه محافظ

خرید انواع سینی کابل از شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین به عنوان تولید کننده تجهیزات و قطعات پشتیبانی کابل طیف گسترده ای از محصولات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. شما می‌توانید سایزبندی های مختلفی از سینی های کابل را با بالاترین سطح کیفیت و از همه مهم تر قیمت مقرون به صرفه از این شرکت خریداری کنید.

کارشناسان ما می‌توانند اطلاعات کامل و جامعی را در قالب یک مشاوره تخصصی به شما ارائه دهند تا یک فرآیند خرید موفق و ایده آلی را تجربه کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس