پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

انواع پوشش سیم برق روکار

انواع پوشش سیم برق روکار

برای اجرای سیم کشی برق روکار نیاز به قطعات و تجهیزات پشتیبانی اساسی داریم. سیم های برق در هر شرایطی آسیب پذیر هستند. مخصوصا اگر از سطح سازه مسیریابی و هدایت شوند. نمونه های مختلفی برای پوشش سیم برق روکار جهت افزایش امنیت سیم‌ها وجود دارد. هرکدام از آن‌ها در یک موقعیت خاص از سازه نصب می‌شوند.

در نتیجه مسیر عبور سیم‌ها و کابل های برق تعیین کننده نوع و ساختار پوشش خواهد بود. در این مقاله ضمن معرفی انواع پوشش های سیم برق در مورد جزئیات فنی آنها نیز صحبت می‌کنیم. بنابراین اگر قصد احداث پروژه های سیم کشی برق را دارید این مقاله برای شما کاربردی خواهد بود.

پوشش سیم برق از نوع داکت نیم گرد

داکت نیم گرد برق پوشش های بسیار با کیفیتی هستند که می‌توانند سیم های برق را در بالاترین سطح امنیت در مسیرهای مختلف هدایت کنند. همانطور که از نام آن‌ها مشخص است دارای یک ساختار سطحی گرد می‌باشند. کاربرد دیگر آنها به عنوان داکت کف خواب نیز است.

این داکت های زمینی در برابر نیروها و فشارهای محیطی بسیار مقاوم هستند. نوع طراحی گرد آنها باعث می‌شود تا نیروی وزن عوامل محیطی باعث شکستگی داکت نشود. البته محل نصب آنها نیز به گونه ای انتخاب می‌شود تا کمترین نیرو را دریافت کنند.

این مدل از پوشش سیم برق روکار سایزبندی های مختلفی دارند و می‌توانند در یک مسیر مشخص از چندین سیم برق پشتیبانی کنند. علاوه بر این در داخل خود نیز دارای چندین پارتیشن مختلف می‌باشند. این پارتیشن‌ها باعث تفکیک سیم های برق در داخل داکت می‌شوند. درپوش گرد داکت کف خواب به دلیل داشتن شیارهای مخصوص به طور کامل بر روی قسمت زیرین خود قفل می‌شود.

لذا نباید نگران جدا شدن درپوش داکت‌ها در بلند‌مدت باشید. پوشش سیم برق روکار از نوع داکت نیم گرد کاربردهای بسیار وسیعی دارند. به طوری که در محیط های گوناگون مانند ادارات، فضاهای تجاری و غیره قابل استفاده هستند.

پوشش سیم برق از نوع داکت نیم گرد

پوشش سیم برق روکار از نوع داکت قرنیزی

قرنیزهای دیواری جزو پوشش هایی هستند که غالباً در محل اتصال دیواره عمودی و کف سازه نصب می‌شوند. مزیت های بسیار زیادی را می‌توان برای این قطعات ذکر کرد که مهمترین آن حفظ نمای زیبای داخل محیط است. اما می‌توان با یک تکنیک هوشمندانه طرح های خاصی از این محصول را تولید کرد. بدان معنا که این امکان وجود دارد تا قرنیزها دارای بافت توخالی باشند.

لذا سیم‌ها و کابل های برق از قسمت داخلی قرنیزها هدایت می‌شوند. بنابراین سیم های برق کاملاً پنهان خواهند شد و دیگر شاهد بی نظمی و آسیب به سیستم برق کشی خود نخواهید بود.

پوشش سیم برق روکار از نوع داکت قرنیزی رنگ بندی های مختلفی دارد. پس محدودیتی از لحاظ انتخاب نوع رنگ آنچنان وجود ندارد. شرکت های تولید کننده معمولاً سعی می‌کنند از محصولات داکت پلیمری چندین رنگ مختلف را ارائه دهند. از طرفی در همه موارد قرنیزها در پایه دیوار نصب نمی شود. بلکه ممکن است در محل اتصال سقف به دیواره عمودی نیز قرار بگیرند. با توجه به این ویژگی منحصر به فرد هدایت کابل‌ها در این نوع سطوح نیز وجود دارد.

پوشش سیم برق روکار از نوع داکت قرنیزی

پوشش کابل برق از نوع داکت فلزی

پوشش سیم برق روکار از جنس فلز مقاومت و استحکام بسیار بیشتری را دارند. این نوع از داکت‌ها کاربری های خاصی دارند و در هر محیطی استفاده نمی‌شوند. معمولاً موارد بکارگیری این قطعات در محیط های صنعتی و فضاهای پر تنش کاری است. داکت فلزی قابلیت نصب و اتصال بر روی سطوح دیواری را دارد. به جهت اتصالات متعددی که این داکت‌ها دارند می‌توانند یک شبکه سیم کشی ایمن و پیچیده‌ای را ایجاد کنند.

پوشش سیم برق روکار از جنس فلز نه تنها دارای مقاومت فیزیکی بالایی است و می‌تواند در برابر ضربه، اعمال نیرو و فشار سیم های برق را محافظت کند بلکه در برابر فرایند شیمیایی نظیر زنگ زدگی نیز مقاوم هستند. لذا فضاهای صنعتی که دارای آب و هوای مرطوب هستند می‌توانند از این پوشش‌ها برای مسیریابی سیم‌ها و کابل های برق استفاده کنند. البته بیشتر برای رشته سیم های با قطر کوچک استفاده می‌شوند. حال آنکه کابل های قطورتر غالبا با انواع سینی کابل و لوله برق هدایت می‌شوند.

پوشش کابل برق از نوع داکت فلزی

پوشش سیم برق روکار یا توکار

استفاده از پوشش سیم برق روکار یا توکار جزو پروژه های بسیار پرکاربرد محسوب می‌شود. در اغلب موارد با توجه به شرایط محیط و نوع سازه ممکن است لازم باشد که از پوشش های توکار استفاده کنید. این قطعات با عنوان ترانکینگ نیز شناخته می‌شوند که در بافت داخلی سازه نصب خواهند شد. بر روی ترانکینگ‌ها می‌توانند انواع جعبه پریز برق نیز استفاده کرد.

در مورد پروژه های سیم کشی روکار روند کار قدری متفاوت است. به این معنا که شما تنها مجاز به استفاده از داکت های برق هستید. متریال ساخت داکت های روکار هم از نوع پلیمری و هم از نوع فلزی است. کارشناس پروژه سیم کشی تشخیص می‌دهند که شما از چه نوع شبکه ای استفاده کنید. پس تعیین سیم کشی روکار یا توکار بر طبق معیارهای کاری محیط و شرایط سازه تعیین می‌شود.

چگونه سیم کشی روکار را بپوشانیم؟

با توجه به مطالبی که تا به اینجای کار ذکر شد سیم کشی های روکار نیاز به حفاظت فیزیکی دارند. در مواردی ممکن است از لوله های خرطومی استفاده شود. اما گرد تعداد و حجم سیم‌ها و کابل‌ها افزایش یابد معمولاً داکت‌ها یا پوشش سیم برق روکار گزینه ایده آل محسوب می‌شوند. به منظور افزایش نظم و حفظ دکوراسیون و نمای داخلی و همچنین جلوگیری از بی نظمی و آسیب سیم های برق حتما باید از تجهیزات پشتیبانی مناسب استفاده شود.

اصولاً پوشاندن سیم های برق ملاک نیست بلکه انتخاب صحیح قطعات حفاظتی نیز اهمیت دارد. به جهت تنوع بالایی که تجهیزات حفاظتی سیم و کابل های برق دارند نمی توان در همه موارد یک نمونه از آنها را انتخاب کرد. در مواردی که لازم باشد از لوله های برق، سینی های کابل، نردبان کابل استفاده می‌شود. حال اگر یک سیم کشی جزئی را دارید بهترین کار استفاده از سیم کشی روکار است.

خرید پوشش سیم برق روکار از شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین متنوع ترین قطعات و تجهیزات پشتیبانی کابل اعم از سینی کابل، نردبان کابل، لوله برق، داکت‌ها و غیره را با بهترین کیفیت روانه بازار می‌کند. پیمانکارانی که به دنبال لوازم با کیفیت و با قیمت مناسب هستند می‌توانند با ما در تماس باشند. کارشناسان شرکت دائما در تلاش هستند تا در حوزه فروش خدمات ایده آل و رضایت بخشی را به شما ارائه دهند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس