پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پروفیل ساپورت چیست؟ کاربرد آن در شبکه های کابل کشی

پروفیل ساپورت چیست؟ کاربرد آن در شبکه های کابل کشی

پروفیل ساپورت یکی از قطعات کاربردی برای نصب و پایدار نگه داشتن انواع شبکه های پشتیبانی کابل از قبیل لوله برق و سینی کابل است. از لحاظ نوع ساختار کاملا مشابه سی چنل‌ها هستند. به دلیل ساختار بسیار محکم و مقاومی که دارند می‌توانند به عنوان یک مهار برای وزن قطعات در ارتفاعات سازه استفاده شوند.

این پروفیل‌ها دارای سطح مقطع سی شکل و با خمکاری های دقیق می‌باشند. پروفایل های ساپورت معمولاً به صورت شش خم طراحی می‌شوند. به این صورت که لبه های آنها به سمت داخل منحرف شده اند و شما می‌توانید دیگر لوازم جانبی مانند انواع بست چنگالی را در داخل آن قرار دهید.

کاربری های بسیار زیادی برای این محصولات می‌توان مطرح کرد. اما مهم ترین استفاده آنها برای نصب و اتصال سینی های کابل و لوله های برق در سازه است. در ادامه مقاله به صورت مفصل در مورد نوع کاربرد این قطعات صحبت می‌کنیم.

استفاده از پروفیل ساپورت در شبکه های لوله کشی برق

پایدار نگه داشتن لوله های فولادی برق در ارتفاعات سازه فوق العاده اهمیت دارد. یکی از مسیرهای بسیار مهمی که برای هدایت لوله‌ها انتخاب می‌شود قسمت سقف و دیوارها می‌باشد. در چنین شرایطی به جهت آنکه لوله‌ها از سطح زمین فاصله زیادی دارند ایجاد یک ساپورت برای پشتیبانی از این قطعات جزو اولویت‌های فرایند لوله کشی برق است.

پروفیل ساپورت با استفاده از دیگر قطعات مکمل مانند بست چنگالی، بست اسپیت، رادهای گالوانیزه به مهار وزن لوله‌ها می‌پردازد. به این صورت که ابتدا بست های چنگالی در داخل پروفیل قرار می‌گیرند و سپس لوله‌ها و کابل های برق درون این بست‌ها جای می‌گیرند.

بست های اسپیت نیز از طریق رادهای گالوانیزه به طور غیر مستقیم به سی چنل‌ها در ناحیه سقف متصل می‌شوند. این سیستم پشتیبانی قوی منجر به آن خواهد شد تا لوله‌ها به شکل آویز پشتیبانی و حمایت شوند. پروفیل‌ها مستقیماً به دیوار یا سقف سازه متصل می‌شوند.

به دلیل داشتن پانچ یا سوراخ در سطح مقطع خود عملیات نصب آنها با پیچ های مخصوص مانند انکربولت می‌باشد. بنا به ساختار محکمی که این قطعات دارند ایجاد سیستم های ساپورت آویز با امنیت بالا انجام خواهد شد.

استفاده از پروفیل ساپورت برای نصب شبکه های سینی کابل

نقش پروفیل ساپورت در نصب سینی های کابل

سینی های کابل به عنوان پرکاربردترین تجهیزات پشتیبانی کابل قلمداد می‌شوند. این تجهیزات به واسطه عرض مناسبی که دارند می‌توانند در یک مسیر چندین کابل را به طور همزمان مسیریابی و هدایت کنند. اصولا سینی‌ها برای آنکه در یک سازه صنعتی نصب و پیاده سازی شوند نیاز به اتصالات سازه ای دارند.

این اتصالات نقش پشتیبان را ایفا می‌کنند. به این صورت که می‌توانند سینی‌ها را به شکل آویز نگه دارند. قطعاً با انواع ساپورت سینی کابل آشنایی دارید. پروفیل ساپورت نیز در این گروه قرار دارد. این پروفیل‌ها معمولاً همراه با راد های گالوانیزه استفاده می‌شوند.

برای آنکه بتوانید یک سیستم پشتیبانی قوی و پایدار ایجاد کنید معمولاً دو راد گالوانیزه در دو طرف سی چنل یا پروفیل‌ها قرار می‌گیرد. با ایجاد یک سیستم نگهدارنده U شکل عمل سینی‌ها در بالاترین سطح امنیت قرار خواهند گرفت. البته شما می‌توانید پروفیل ساپورت را به صورت طبقاتی نیز استفاده کنید.

در آن صورت در یک ناحیه از سازه می‌توان دو یا سه سینی را به شکل طبقاتی هدایت کرد. اگر بتوان از پروفیل ساپورت به طور صحیح و استاندارد استفاده کرد بدون شک نظم شبکه کابلی شما و نصب سینی‌ها افزایش پیدا می‌کند.

مقاومت ساختاری بسیار بالای پروفیل ساپورت

استفاده از ورق فولادی در ساخت پروفیل ساپورت

از آنجایی که پروفیل ساپورت بخش زیادی از وزن سینی‌ها و کابل‌ها را تحمل می‌کند در نتیجه در ساخت آن از مقاوم ترین آلیاژهای فلزی استفاده می‌شود. ورق های فولادی انتخاب ایده‌آلی برای ساخت این پروفیل‌ها هستند. چرا که هم چگالی بالایی دارند و هم اینکه به راحتی تخریب نمی شوند.

ساپورت گالوانیزه علاوه بر مقاومت ساختاری دارای یک پوشش گالوانیزه نیز هستند. این مزیت مهم باعث می‌شود تا فلز در بلند مدت دچار زنگ زدگی نشود. اصولاً فلزاتی که در اثر فرایندهای شیمیایی خورده می‌شوند استحکام خود را از دست می‌دهند. لذا به هیچ عنوان برای سیستم های نگهدارنده سازه ای قابل استفاده نیستند.

پس در ساخت پروفیل ساپورت از ورق های گالوانیزه شده فولادی استفاده می‌شود. البته برخی از شرکت‌های داخلی مدل ساپورت استنلس استیل نیز طراحی و تولید می‌کنند. این متریال نیاز به هیچگونه پوشش گالوانیزه ندارند و کاملاً به عنوان یک متریال ضد زنگ برای ساخت قطعات به کار گرفته می‌شوند.

ضخامت استاندارد و مقاومت بسیار بالا

ضخامت هایی که برای پروفیل ساپورت وجود دارد شامل 1، 1.25، 1.5، 2 میلی متر است. در همین ضخامت کنترل شده می‌توانند نیروی کششی و همچنین نیروی وزن بالایی را تحمل کنند. به هیچ عنوان دچار انحراف نمی شوند و به خوبی به پشتیبانی سینی‌ها و کابل های برق می‌پردازند.

با افزایش سایز این پروفیل‌ها بر میزان ضخامت ورق افزوده می‌شود. متغیرهایی که برای معرفی ابعاد این محصول وجود دارد شامل عرض و ارتفاع سی چنل یا پروفیل سی شکل است.

استفاده از پروفیل ساپورت برای ایجاد شبکه های لوله کشی برق

سایزبندی های این قطعات

سایزبندی های به نسبت کاملی برای پروفیل ساپورت یا سی چنل‌ها وجود دارد. هر کدام از این‌ها بر اساس نوع پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرند. پرکاربردترین این ابعاد شامل:

  • 15*30
  • 20*30
  • 30*30
  • 20*35
  • 35*35
  • 21*41
  • 41*41

همه این ابعاد بر حسب میلیمتر هستند و معرف عرض و ارتفاع پروفیل می‌باشند. رقمی که مقدار کمتری دارد معمولاً به عنوان ارتفاع در نظر گرفته می‌شود. این قطعات در مدلهای بارگذاری سبک، متوسط و سنگین طبقه‌بندی می‌شوند.

طبیعتاً پروفیل هایی که برای تحمل بار وزنی بالا طراحی می‌شوند ابعاد عرضی و ارتفاع بیشتری دارند. به همین دلیل شما باید بر اساس وزن مجموعه به انتخاب نمونه های صحیح این ساپورت‌ها بپردازید.

خرید متنوع‌ترین اتصالات سینی کابل از شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین به عنوان تولید کننده و عرضه کننده مستقیم تجهیزات پشتیبانی کابل همواره در تلاش است تا خدمات ایده آلی به مشتریان ارائه دهد. به همین دلیل طیف گسترده ای از انواع اتصالات سینی کابل در نمونه های مختلف و با ساختاری بسیار با کیفیت نیز در این مرکز به فروش می‌رسد.

بنابراین شما می‌توانید هر آنچه که برای ایجاد سیستمهای حمایتی کابل نیاز دارید از ما خرید کنید. کارشناسان ما برای ایجاد یک تجربه خرید موفق جامع ترین اطلاعات را به شما ارائه می‌دهند. پس جهت خرید محصولات با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس