پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

راهنمای نصب انکربولت برای احداث شبکه های پشتیبانی کابل

راهنمای نصب انکربولت برای احداث شبکه های پشتیبانی کابل

انکربولت‌ها یکی از قطعات کاربردی و مهم برای احداث انواع شبکه های پشتیبانی کابل است. البته نصب انکربولت‌ ها نیز در سایر پروژه های صنعتی نیز انجام می‌شود و گستره کاربری بسیار بالایی دارند. شما می‌توانید با این اتصالات تمامی اجزای جانبی مرتبط با سینی های کابل را به سازه اتصال دهید.

اصولا سینی کابل و اتصالات سینی کابل در ارتفاعات سازه نصب می‌شوند. بنابراین باید از قطعه اتصال دهنده قوی و محکم بهره ببریم تا این شبکه بتواند در بالاترین پایداری باقی بماند. انکربولت‌ها زمانی کارایی ایده آلی دارند که در بافت بسیار سخت بتن نصب شوند. به واسطه خاصیت مکانیکی و انبساط شوندگی که این قطعات دارند می‌توانند امنیت اتصالات را فراهم کنند.

برای اتصال انکربولت یکسری قواعد و اصولی تعریف شده است که همه تکنسین های اجرایی باید آن را رعایت کنند. در این مقاله منحصرا می‌خواهیم در ارتباط با نحوه نصب انکربولت صحبت کنیم و نکاتی که پیرامون آن وجود دارد را بطور مفصل شرح دهیم. پس این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه فرمایید.

چه قطعاتی در شبکه های سینی کابل نیاز به نصب انکربولت دارند؟

برای احداث شبکه های مشتمل بر سینی و کابل های برق حتما باید از ساپورت های بسیار پایدار استفاده کنید. ساپورت‌ها و براکت‌ها می‌توانند به سقف یا دیوار سازه متصل شوند. تنها قطعه ای که مسئولیت نصب این لوازم را برعهده دارد انکربولت‌ها هستند. به واسطه نوع طراحی ساپورت‌ها لازم است این قطعات را به دیواره بتنی سازه متصل کنیم.

به جهت ساختار فولادی و بسیار مقاومی که انکربولت‌ها دارند می‌توانند وزن و نیروی بسیار بالایی را تحمل کنند. تراکم آلیاژ فولاد در آن‌ها بسیار بالا بوده و همین عاملی خواهد بود تا به راحتی دچار شکست یا جداشدگی از سازه نشوند.

چه قطعاتی در شبکه های سینی کابل نیاز به نصب انکربولت دارند؟

روش نصب انکربولت

برای نصب انکربولت حتما باید اصول استاندارد دنبال شود. این قطعات اتصال دهنده دارای یک ساختار مکانیکی هستند لذا باید با نحوه عملکرد آنها و اینکه چگونه روی سازه قرار می‌گیرند آشنا باشیم. همانطور که گفته شد انکربولت‌ها ساختار انبساط شونده دارند. یعنی زمانی که در داخل سازه یا بتن جای می‌گیرند از طریق اعمال نیروی کشش دچار افزایش حجم در قسمت انتهایی خود می‌شوند.

همین زیاد شدن حجم در پیچ منجر به آن خواهد شد تا یک نیروی فشاری به بافت داخلی بتن وارد شود. بنابراین پیچ با نهایت قدرت در جای خود ثابت باقی می‌ماند. جهت اتصال انکربولت چندین مرحله طی می‌شود که شامل تعیین عمق کاشت، دریل کاری بتن ، تمیز کردن دیوار، نصب انکربولت با چکش و در نهایت استفاده از آچار می‌باشد.

تعیین عمق کاشت در نصب انکربولت

تعیین عمق کاشت در نصب انکربولت

شما نمی توانید بدون درنظرگیری عمق به سوراخ کردن دیوار به نصب انکربولت بپردازید. با توجه به آنکه بخشی از انکربولت‌ها دارای رزوه می‌باشند باید بخشی از آن در بیرون بتن قراربگیرد تا از این طریق بتوان مهره شش گوش را با آچار روی آن پیچید. معمولا عمق کاشت بر اساس سایز انکربولت و نوع قطعه ای که قرار است به بتن متصل شود تعیین می‌شود. انتخاب استاندارد عمق کاشت براساس سایز انکربولت میزان پایداری آن را افزایش می‌دهد و امنیتش سازه نیز مضاعف خواهد بود.

دریل کاری دیوار

شما باید با استفاده از دریل مناسب بتن را سوراخ کنید. حتما مراقب باشید که قطر سر مته دریل بر اساس سایز انکربولت باشد. از آنجایی که قطرهای مختلفی از این پیچ‌ها طراحی و ساخته شده است. لذا نمی توان از یک سر مته استفاده کرد. در زمان دریل کاری و سوراخ کردن بتن باید نهایت دقت و ظرافت را داشته باشیم که هیچگونه خوردگی یا آسیبی به سطح بتن وارد نشود. دریل را به صورت عمودی و کاملا صاف در محل مورد نظر قرار می‌دهیم و سپس به آرامی عملیات سوراخ کاری را انجام می‌دهید.

تعیین عمق کاشت در نصب انکربولت

تمیز کردن سوراخ از گرد و غبار

بعد از دریل کاری در فرایند نصب انکربولت حتما باید سوراخ از هرگونه گرد و غبار پاک شود. اصولا دریل کاری بتن غبارهای زیادی را در داخل سوراخ به وجود می‌آورد. با این غبارات نمی توان به اتصال انکربولت پرداخت. زیرا مانع این کار هستند. برای تمیز کردن داخل سوراخ بهتر است از یک پمپ هوا استفاده کنید. به این صورت که شلنگ هوا را در داخل حفره قرار دهید و سپس با ایجاد فشار باد تمام گرد و غبار را خارج کنید.

نصب انکربولت در حفره با استفاده از یک چکش

برای نصب انکربولت آن را در دهانه حفره قرار دهید و سپس با استفاده از چکش ضربات آرامی را بر روی آن وارد کنید تا انکربولت کاملا در داخل حفره قرار بگیرد. حتما باید در نظر داشته باشیم که نوع ضربه زدن چکش به صورت مایل نباشد زیرا ممکن است که بولت کاملا صاف در حفره قرار نگیرد و عملیات اتصال به خوبی انجام نشود.

تعیین عمق کاشت در نصب انکربولت

استفاده از آچار برای فعالسازی انکربولت مکانیکی

در این مرحله از نصب انکربولت باید مهره بر روی پیچ قرار بگیرد. زمانی که عملیات پیچش را با آچار انجام می‌دهید این کار را باید چندین بار تکرار کنید تا یک نیروی کشش به پیچ وارد شود. این نیروی کشش دقیقا همان حالتی است که باعث فعال کردن انکربولت می‌شود. هرچقدر مهره را بیشتر بپیچیم عملیات انبساط یا افزایش حجم در انتهای پیچ افزایش پیدا می‌کند.

قیمت انکربولت

آنچه که باعث تعیین قیمت انکربولت می‌شود در وهله اول جنس ساختاری و سپس سایزبندی های آن است. اما به جهت تولید داخل بودن این محصولات همگی با قیمت مناسب به مشتریان عرضه می‌شوند. از طرفی پروژه نصب نیز فوق العاده اهمیت دارد و با خرید قطعات اتصال دهنده با کیفیت نمی توان از موفقیت آمیز بودن یک پروژه اطمینان پیدا کرد. پس باید از تکنیسین های اجرایی با تجربه بهره ببریم تا یک عملیات نصب استاندارد و خوبی را برای ما اجرا کنند.

خرید کاملترین تجهیزات پشتیبانی کابل از شرکت پتروکاسپین

مشتریان گرامی می‌توانند متنوع ترین قطعات و تجهیزات پشتیبانی کابل در نمونه های مختلف و با قیمت مناسب را از شرکت پتروکاسپین خریداری کنند. تمام تلاش پرسنل حوزه فروش آن است که یک مشاور جامع به مشتریان ارائه دهند تا با آگاهی و اطلاعات کامل نسبت به خرید اقدام کنید. نتیجه آن داشتن یک خرید موفق و با رضایت کامل است.
جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس