پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

مزایای سینی کابل؛ ضرورت آنها برای کابل کشی سازمان یافته

مزایای سینی کابل؛ ضرورت آنها برای کابل کشی سازمان یافته

اگر به دنبال سیم کشی و کابل کشی های گسترده در محیط های کاری و صنعتی هستید حتما باید سایزبندی‌ها و مدل های مختلف سینی کابل را انتخاب کنید. شاید تا حدودی با مزایای سینی کابل آشنایی داشته باشید و میدانید که چقدر برای پشتیبانی از کابل های برق ضروری و حیاتی هستند.

معیارهای متفاوتی برای انتخاب سینی کابل وجود دارد. در برخی از مواقع ممکن است به تجهیزات دیگری برای حمایت از کابل‌ها احتیاج داشته باشید اما برای تشخیص این مورد یکسری المان های فنی وجود دارد که در ادامه در کنار ذکر مزیت های سینی های کابل توضیح میدهیم.

چه زمانی باید از سینی کابل استفاده کنیم؟

برای استفاده از سینی کابل یکسری قواعد و اصول تعریف شده هستند. یعنی ما نمی توانیم بدون ارزیابی و بررسی های تخصصی این سینی‌ها را در سازه مورد استفاده قرار دهیم. در وهله اول اینکه شما باید شمار کابل‌ها و ابعاد آنها را مورد سنجش قرار دهید. اگر تعداد کابل‌ها برای هدایت در یک مسیر مشخص بالا است و قطر آنها نیز در یک مقدار متوسط است. حتما باید از سینی کابل استاندارد استفاده کنید.

اما اگر تعداد کابل‌ها به صورت محدود یا تکی است امکان دارد نیاز باشد که از لوله برق استفاده کنید. در طرف دیگر اگر سایز کابل‌ها بسیار بزرگ یا قطور است شاید سینی های کابل نتوانند این بار وزنی بالا را تحمل کنند. در چنین شرایطی انتخاب ایده آل، نردبان کابل است.

این نردبان‌ها به واسطه نوع طراحی خود میتوانند کابل های بسیار قطورتر و سنگین تر را مسیریابی و هدایت کنند. پس همانطور که می‌بینید برای انتخاب سینی‌ها علیرغم در نظر گیری مزایای سینی کابل باید شمار و میزان کابل‌ها را نیز بررسی کنیم. این کارها معمولا توسط تکنسین‌ها و متخصصین اجرایی انجام خواهد شد.

چه زمانی باید از سینی کابل استفاده کنیم؟

ساختار بسیار محکم سینی کابل

برای طراحی و ساخت سینی کابل از مقاوم ترین آلیاژ یعنی ورق های فولادی استفاده می‌شود. این ورق‌ها دارای ضخامت محدود هستند. ضخامت این ورق‌ها از 1 میلی متر تا 2 میلی متر متغیر است. اینکه کدام سینی کابل استیل چه ضخامتی داشته باشد بستگی به ابعاد عرضی سینی دارد. معمولا سینی های با عرض بزرگتر از یک ضخامت بیشتر برخوردار هستند. پس مهمترین مزیت سینی کابل بهره مندی از مقاوم ترین آلیاژ فلزی یعنی فولاد پر کربن است.

این سینی‌ها کاملا سبک هستند و دلیل آن نیز ضخامت پایین آنها است. پس شما علی رغم آنکه یک سینی مستحکم در اختیار دارید کاملا سبک هم هستند در نتیجه عملیات نصب و اتصال آنها راحت تر و با سرعت بیشتر صورت می‌گیرد.

گالوانیزه بودن ورق های سینی کابل

مهمترین مزایای سینی کابل ورق فابریک این است که ورق های فولادی علیرغم مقاومت فیزیکی خود در برابر فرایندهای شیمیایی نیز کاملا خنثی هستند. این مزیت یک مقاومت شیمیایی محسوب می‌شود. اصولا فلزات آسیب پذیری بالایی در برابر رطوبت دارند. بخصوص اگر در یک فضای باز قرار بگیرند. حتی اتمسفر محیط نیز باعث تخریب ساختاری ورق های فولادی نمی‌شود. پس مهندسان ساخت و تولید با یک ایده هوشمندانه این ورق های فولادی را با پوشش های زینک مقاوم میکنند.

در واقع گالوانیزه کردن فلزات جزء اصلی ترین مراحل ساخت و تولید سینی کابل است. نه تنها برای ورقهای سینی بلکه برای تمام تجهیزات فلزی موجود در صنعت نیز این فرایند انجام می‌شود. پوشش زینک یک ضخامت بسیار پایین دارد و معمولا در حد میکرومتر است. زمانی که به فلزات می‌چسپند جزئی از آن می‌شوند و هیچ گاه قابل جدا شدن از آن نخواهند بود.

گالوانیزه بودن ورق های سینی کابل

وجود تنوع در ساختار سینی کابل

یکی دیگر از مزایای سینی کابل متنوع بودن آنها است. همه ما با مدل های اصلی این سینی‌ها آشنایی داریم. نمونه هایی که ساخته شده از ورق فولادی هستند و در فواصل یکسان پانچ کاری و مشبک می‌شوند. سوراخ کاری سینی‌ها تنها برای کاهش دمای داخلی محفظه و متعادل سازی حرارت کابل‌ها است. در کنار این مدل اصلی یک نمونه دیگر وجود دارد که معمولا به آن سینی مش یا سبدی نیز می‌گویند.

این سبدها یک ساختار و شکل توری دارند و تشکیل شده از مفتول های متعدد می‌باشند. به این صورت که این مفتول‌ها به صورت تور به یکدیگر جوش شدند و در نهایت تشکیل یک سبد یا سینی مش را دادند. موارد استفاده از این سینی خاص برای پشتیبانی از سیم های نازک در شمار بالا و وزن پایین است. این سینی‌ها هم به صورت افقی و هم به شکل عمودی قابلیت نصب در سازه دارند.

به واسطه وجود بندهای نگهدارنده سیم های نازک به صورت دسته ای به بدنه سینی مش متصل می‌شوند. پس اگر قصد پشتیبانی از سیم‌ها را دارید سینی مش گزینه ای ایده آل محسوب می‌شود. اما اگر می‌خواهید کابل های قطورتر را هدایت کنید سینی کابل و نردبان کابل بر اساس شمار آنها قابل استفاده هستند. برای مسیریابی های تک نیز لوله فولادی برق پیشنهاد می‌شود.

نصب سریع تجهیزات پشتیبانی کابل در سازه

میتوانیم نصب سریع انواع سینی کابل را به عنوان مزایای مهم آن‌ها تلقی کنیم. علت این موضوع نیز به واسطه سبک بودن وزن سینی و وجود اتصالات مختلف است. اصولا این سینی‌ها از لوازم اتصال دهنده مختلف استفاده میکنند. برای پایدار نگه داشتن این قطعات در سازه معمولا احتیاج به انواع ساپورت‌ها و براکت‌ها در نمونه های دیواری و سقفی داریم.

این ساپورت‌ها اشکال هندسی مختلف دارند و می‌توانند به شکل F , E , T , U باشند. همه اینها بستگی به نوع شبکه کابل کشی دارد که از کدام ساپورت استفاده کنیم. در کنار اینها ما باید از قطعات اتصال دهنده بین سینی نیز استفاده کنیم که شامل زانو، سه راهی‌ها ، جوینت‌ها یا رابط های سینی هستند.

نصب سریع تجهیزات پشتیبانی کابل در سازه

شرکت پتروکاسپین عرضه کننده سینی کابل با بهترین قیمت

مشتریان گرامی که میخواهند یک شبکه گسترده و پیچیده برای هدایت کابل‌ها و سیم های برق داشته باشند می‌توانند نمونه های گالوانیزه سینی کابل و همچنین سینی مش را در سایزبندی های گوناگون از شرکت پتروکاسپین خریداری کنند. اتصالات این قطعات نیز بطور کامل عرضه خواهد شد تا شما در یک مرحله خرید تمام تجهیزات را انتخاب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قیمت با این شرکت در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس