پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

ساپورت پیش ساخته تاسیسات چیست؟ مزیت‌ها و کاربردها

ساپورت پیش ساخته تاسیسات چیست؟ مزیت‌ها و کاربردها

ساپورت پیش ساخته تاسیسات سیستم های نگهدارنده بسیار قوی هستند که می‌توان از آن‌ها برای پایدار نگه داشتن لوله های برق، سینی های کابل، کانال های تهویه و غیره استفاده کرد. مهمترین مزیت ویژه ای که این نوع ساپورت‌ها دارند عدم نیاز به عملیات جوشکاری در ایجاد اتصالات است.

اجزای اصلی تشکیل دهنده ساپورت های تاسیسات شامل سی چنل‌ها و رادهای گالوانیزه است. البته در کنار این‌ها اتصالات دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند باعث تکمیل شبکه ساپورت سقفی و دیواری شوند. از طرفی هدف اصلی ساپورت های تاسیسات مهار وزن قطعات پشتیبانی کابل و دیگر لوازم در ارتفاعات سازه است.

همانطور که می‌دانید در ارتفاع پایین چندان عملیات پایدار نگه داشتن قطعات مطرح نیست. چرا که با فاصله گرفتن لوازم و تجهیزات از سطح زمین تا نزدیک سقف لازم است که اقدامات اساسی برای نگه داشتن قطعات انجام دهیم. در ادامه مقاله جزئیات بیشتری در مورد این سیستم های پشتیبان ارائه می‌دهیم تا دقیقاً با عملکرد آنها آشنا شوید.

طبقه بندی ساپورت پیش ساخته تاسیسات

ساپورت پیش ساخته تاسیسات از لحاظ طبقه بندی به سه گروه بارگذاری سبک، بارگذاری متوسط و بارگذاری سنگین تقسیم می‌شوند. ساپورت هایی که برای هر کدام از این موارد مورد استفاده قرار می‌گیرند ساختار و ابعاد متفاوتی دارند. طبیعتاً اگر بار سنگینی را می‌خواهید در ارتفاعات سازه پایدار نگه دارید،

نمی توانید از سی چنل های ضعیف تر و با ضخامت اندک استفاده کنید. چرا که در آن صورت امنیت پروژه کاهش پیدا می‌کند و احتمال ریزش نیز بیشتر می‌شود. پس ما بر اساس میزان وزنی که مجموعه قطعات قرار گرفته در بالای سازه دارند به انتخاب ساپورت های پیش ساخته می‌پردازیم.

ساپورت پیش ساخته تاسیسات با مقاوم ترین متریال

نوع جنس انواع ساپورت پیش ساخته تاسیسات

ساپورت های پیش ساخته تاسیسات از مقاوم ترین آلیاژهای فلزی یعنی فولاد طراحی و ساخته می‌شوند. این نوع متریال اگرچه در ضخامت اندکی هستند اما به دلیل چگالی بالا قادر به تحمل وزن های زیادی می‌باشند. چرا که ما برای ساخت اتصالات مختلف خصوصاً در شبکه‌های کابلی کشی نمی توانیم از آلیاژهای با ضریب سختی پایین استفاده کنیم.

از طرفی بر روی این قطعات پوشش گالوانیزه نیز قرار گرفته است که باعث افزایش مقاومت شیمیایی آنها می‌شود. پس در بلند مدت دچار تغییر رنگ یا زنگ‌زدگی نخواهند شد.

قابلیت باز و بست سریع و تنظیم مجدد

مهمترین امتیاز ارزشمندی که ساپورت پیش ساخته تاسیسات دارد این است که شما می‌توانید عملیات باز و بست سریعی را روی آنها انجام دهید. بر خلاف پروژه هایی که به صورت جوشکاری پیاده سازی می‌شوند نیازی به تجهیزات و دستگاههای سنگین ندارید.

تنها با آماده سازی سیستمهای مختلف و همچنین براکت‌ها و پیچ و مهره‌ها می‌توان یک شبکه به هم پیوسته و بسیار ایده آلی را ایجاد کرد. در کنار اینها اگر به هر دلیلی قصد تنظیم مجدد یا تغییر در ساپورت را داشتید می‌توانید با باز کردن پیچ و مهره های مربوطه این کار را به راحت ترین شکل ممکن انجام دهید.

کاربری چند منظوره ساپورت‌ها

ساپورت های گالوانیزه تنها برای پشتیبانی از تجهیزات مرتبط با شبکه های کابل کشی مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه کاربردهای دیگری نیز دارند که می‌تواند آنها را به قطعات چند منظوره تبدیل کند. شما می‌توانید ساپورت پیش ساخته تاسیسات را برای پشتیبانی از شبکه های آبرسان و لوله های حامل سیالات استفاده کنید.

علاوه بر این می‌توانید برای نصب و راه اندازی انواع تابلو برق، کانال های هوا و سقف های کاذب نیز از این قطعات بهره ببرید. آنچه که اهمیت دارد این است که ما بتوانیم معماری و نقشه کار را بر اساس پروژه ای که پیش رو داریم طراحی کنیم.

ساپورت پیش ساخته تاسیسات برای پشتیبانی از لوله های برق

پشتیبانی از شبکه های لوله کشی برق با انواع ساپورت‌ها

شما می‌توانید از انواع ساپورت پیش ساخته تاسیسات برای پشتیبانی از لوله های برق که نقشه بسیار پیچیده ای دارند استفاده کنید. البته در مطالب قبل اشاره ای به این مورد شد. اما نکته اصلی اینجاست که چگونه می‌توانیم با این قطعات لوله های برق را در ارتفاعات سازه به صورت پایدار نگه داشت.

قطعات مکملی که همراه با سی چنل‌ها استفاده می‌شود رادهای گالوانیزه است. ابتدا سی چنل‌ها به سقف اتصال می‌یابند. بعد از آن از طریق راد‌ها و همچنین بست اسپیت می‌توان لوله‌ها را مهار کرد. در کنار اینها می‌توان از انواع بست چنگالی نیز استفاده کرد.

اشکال هندسی مختلف ساپورت پیش ساخته تاسیسات برای سینی کابل

ساپورت پیش ساخته تاسیسات برای پایدار نگه داشتن سینی های کابل، اشکال هندسی مختلفی دارد. شما می‌توانید از انواع ساپورت سقفی و دیواری استفاده کنید. اما اشکالی که برای سیستم های پشتیبان وجود دارد در نمونه‌های U ، F ، T ، L هستند. ساپورت‌ها بر اساس معماری سازه و شرایطی که در محیط وجود دارند انتخاب می‌شوند.

ممکن است به صورت طبقاتی بر روی چند ساپورت قرار بگیرند. در چنین شرایطی می‌توان شمار بالایی از کابل‌ها را در یک مسیر هدایت کرد. به عنوان یک امتیاز ویژه محدودیتی جهت ایجاد معماری های مختلف همراه با سی چنل‌ها وجود ندارد. در بعضی مواقع ممکن است نیاز باشد که چندین تاسیسات مختلف در یک سازه نصب و راه اندازی شوند.

به عنوان مثال هدایت کابل های برق در یک طرف و از طرف مقابل پایدار نگه داشتن سیستم های تهویه جزو المان های ترکیبی است که در بسیاری از فضاهای صنعتی وجود دارد. خوشبختانه می‌توان همزمان از این ساپورت‌ها برای پروژه های مختلف در یک سازه استفاده کرد.

قیمت اجرای ساپورت تاسیساتی

از آنجایی که ساپورت های تاسیساتی نمونه های مختلفی دارند در نتیجه نمی توان یک نقشه ثابت یا یکسانی را برای همه سیستم‌ها در نظر گرفت. لذا آنچه که تعیین کننده قیمت اجرای ساپورت های تاسیساتی است وسعت پروژه شما می‌باشد.

هرچقدر شمار اتصالات و شبکه های پشتیبان بیشتر شود به همان نسبت لازم است که ساپورتهای بیشتری را خریداری کنیم. در مجموعه شرکت های تولید کننده سعی می‌کنند قیمت مناسبی را برای مشتریان در نظر بگیرند.

ساپورت پیش ساخته تاسیسات برای پشتیبانی از سینی های کابل

فروش متنوع ترین ساپورت های تاسیسات برقی از شرکت پتروکاسپین

برای اجرای شبکه های لوله کشی برق و همچنین سینی های کابل نیاز ویژه‌ای به انواع ساپورت های تاسیساتی داریم. شرکت پتروکاسپین به عنوان تولید کننده همواره پاسخگوی نیاز شما در این حوزه می‌باشد. شما می‌توانید متنوع‌ترین انواع ساپورت تاسیسات برقی را با بهترین کیفیت و ساختار کاملا استاندارد از ما خریداری کنید.

کارشناسان ما می‌توانند بر اساس نوع پروژه ای که در دست اجرا دارید بهترین قطعات را به شما معرفی کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس