پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

ترانکینگ کلیپسی؛ با کیفیت ترین متریال فلزی، تنوع سایز

ترانکینگ کلیپسی؛ با کیفیت ترین متریال فلزی، تنوع سایز

ترانکینگ کلیپسی یکی از قطعات کاربردی برای انتقال و توزیع سیستم‌های برق می‌باشد. بسیاری از کابل‌ها و سیم‌های الکتریکی برای آنکه یک حفاظت فیزیکی ایده آلی برای آنها فراهم شود نیاز به قطعات پشتیبان دارند.

ترانکینگ دیواری کلیپسی دقیقا همان قطعه‌ای است که می‌تواند کابل‌های برق را در بالاترین سطح امنیت در مسیرهای تعیین شده هدایت کند. کیفیت ساخت بالا، متریال مرغوب، سختی بدنه همگی از ویژگی‌های ارزشمند این محصولات می‌باشد. آنچه که اهمیت دارد این است که ما بتوانیم شبکه‌های کابل‌کشی را در کمترین میزان ریسک در یک سازه هدایت کنیم.

محفظه تمام فلزی که این ترانکینگ‌ها دارند علاوه بر آنکه کابل‌های داخلی را در برابر ضربه و اعمال فشار و نیروهای محیطی حفظ می‌کنند بلکه از لحاظ نما باعث پنهان شدن کابل‌های برق می‌شوند. اینکه ترانکینگ کلیپسی دقیقاً چه ویژگی‌ها و مشخصاتی دارند در ادامه مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

پس خریداران و پیمانکارانی که به دنبال تهیه این محصولات هستند حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایند. چرا که اطلاعات فنی بسیار کاربردی ارائه خواهیم داد که می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

ترانکینگ کلیپسی طراحی شده برای جایگزاری کابل‌های برق

نوع طراحی ترانکینگ کلیپسی به گونه‌ای است که به خوبی می‌تواند با امنیت بالا کابل‌های برق را در خود جای دهد. بسیاری از تجهیزات پشتیبانی که ساختار غیر استانداردی دارند به دلیل داشتن لبه‌های تیز ممکن است آسیب ساختاری به بدنه کابل‌ها وارد کنند.

در نتیجه این ترانکینگ‌ها به گونه‌ای خمکاری شدند که اینگونه آسیب‌ها به هیچ عنوان به کابل‌ها وارد نخواهد شد. می‌توانید در یک مسیر مشخص شمار بالایی از کابل‌ها را به صورت کاملاً مرتب و منظم در کنار یکدیگر داخل این ترانکینگ‌ها قرار دهید و یک مسیر کابل کشی ایده‌آل و کاملاً امنی را ایجاد کنید.

تفاوتی ندارد که در چه محیطی می‌خواهید یک شبکه کابل کشی احداث کنید زیرا در همه موارد ترانکینگ ها با یک قاعده و اصول استاندارد و تعریف شده روی سازه نصب می‌شوند.

ترانکینگ کلیپسی بهترین ابزار برای پشتیبانی از کابل‌ها

استفاده از ورق گالوانیزه برای ساخت ترانکینگ

ورق گالوانیزه بهترین متریالی است که برای ساخت ترانکینگ گالوانیزه دیواری استفاده می‌شود. با توجه به آنکه این ترانکینگ‌ها ممکن است در محیط‌های مرطوب نصب و راه‌اندازی شوند در نتیجه وجود پوشش‌های گالوانیزه بر روی ورق استیل می‌تواند ساختار آنها را در یک مدت زمان طولانی پایدار نگه دارد.

به همین دلیل کارشناسان ساخت و تولید این قطعات سعی می‌کنند از بهترین مواد اولیه فولادی استفاده کنند. آنچه که اهمیت دارد این است که ترانکینگ کلیپسی بتواند کابل‌ها را در برابر ضربه، کشیدگی، اعمال فشار و نیرو و سایر تنش‌های محیطی حفظ کند.

ورق‌های گالوانیزه با توجه به جنس سختی که دارند به خوبی می‌توانند تمام المان‌های ذکر شده را فراهم کنند. پس در حال حاضر بهترین متریالی که برای تولید ترانکینگ‌های کلیپسی می‌توان استفاده کرد دقیقاً همان ورق‌های استیل گالوانیزه یا همان ورق‌های از جنس فولاد با پوشش زینک مذاب است.

استفاده از عایق الکتریکی در داخل محفظه ترانکینگ دیواری کلیپسی

اگرچه ترانکینگ‌های کلیپسی از بدنه فلزی ساخته شدند اما برخی از شرکت‌های تولید کننده سعی می‌کنند یک عایق الکتریکی را نیز در درون محفظه فلزی نصب کنند. این ویژگی ارزشمند منجر به آن خواهد شد که در صورت تماس رشته‌های کابل با بدنه ترانکینگ عملاً باعث برق دار شدن صفحه فلزی نشوند.

به همین دلیل یک عایق جداگانه در قسمت دیواره، کف و همچنین درپوش‌ها نصب می‌شود تا از این طریق بتوان امنیت کابل‌کشی را افزایش داد. البته برخی از ترانکینگ‌ها نیز به صورت تمام پلیمری هستند. در نتیجه جنس پلاستیک هیچگونه بار الکتریکی را از خود عبور نمی‌دهد و از لحاظ ساختاری کاملاً به صورت عایق الکتریسیته برق می‌باشند.

ترانکینگ دیواری کلیپسی دارای محفظه‌های بسته جداگانه

یکی از مزیت‌های بسیار مهمی که ترانکینگ دیواری کلیپسی دارد این است که در داخل محفظه خود یک تفکیک و پارتیشن بندی وجود دارد. بنابراین شما در یک مسیر می‌توانید چندین نوع سیم و کابل برق را با اهداف گوناگون مسیریابی و هدایت کنید.

در اغلب موارد لازم است سیم‌های تلفن، همراه با سیم‌های برق در یک مسیر منتقل شوند. بنابراین وجود تفکیک و پارتیشن بندی در داخل ترانکینگ کلیپسی منجر به آن خواهد شد تا شما مدیریت صحیحی روی سیم‌های تلفن و همچنین کابل‌های برق داشته باشید.

همچنین این امکان وجود دارد تا در یک محفظه جداگانه به انتقال کابل‌های شبکه نیز بپردازید. در مجموع پارتیشن یک تفکیک استاندارد و ایده‌آلی را به وجود می‌آورد که  در مراحل بعدی تکنسین های اجرایی به خوبی می‌دانند چگونه عملیات تعمیر ، جایگزینی و اصلاح شبکه را انجام دهند. البته پارتیشن بندی برای انواع ترانکینگ کفی نیز وجود دارد.

ترانکینگ کلیپسی ساخته شده از متریال استاندارد

استفاده از بست نگهدارنده کابل در ترانکینگ ها

از آنجایی که کابل‌ها در داخل ترانکینگ کلیپسی به صورت آزادانه حرکت می‌کنند در نتیجه از بست‌های جداگانه‌ای برای ثابت و پایدار نگه داشتن آنها استفاده می‌شود. این کار منجر به آن خواهد شد تا کابل‌ها از شلوغی، گره خوردن و آسیب بدور باشند. بست‌های نگهدارنده کابل در مسیر کابل کشی به تعداد بالا استفاده می‌شوند تا از این طریق بتوان مانع بیرون ریختن کابل‌ها و جدا شدن از محفظه درونی شد.

درپوش کاملا استاندارد بر روی ترانکینگ‌ها

نه تنها بر روی ترانکینگ کلیپسی بلکه بر روی سایر ترانکینگ‌ها نیز یک درپوش جداگانه قرار داده می‌شود. این درپوش‌ها شرایطی را فراهم می‌کنند تا کابل‌های درونی با عوامل محیطی تماس نداشته باشند.

گرد و غبار، رطوبت به راحتی وارد محفظه ترانکینگ نخواهد شد. در نتیجه کابل‌های داخلی در بلند مدت فرسوده و از بین نمی‌روند. با توجه به ابعاد مختلفی که برای ترانکینگ‌ها وجود دارد در پوش‌ها نیز تغییر خواهند کرد.

سایزبندی‌های کامل قطعات

همانند سایر تجهیزات پشتیبانی کابل ترانکینگ کلیپسی نیز در سایزبنده‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. به عبارتی شمار کابل‌ها در مسیرهای کابل کشی با یکدیگر فرق دارد. بنابراین ما نمی‌توانیم از یک سایز ترانکینگ استفاده کنیم.

از جمله سایزبندی‌های رایجی که برای این محصول وجود دارد می‌توان به اندازه‌های 4*10 ، 2*10 ، 2*3 اشاره کرد. البته جدول سایزبندی این قطعات بسیار گسترده است و شما در زمان خرید و کسب مشاوره از کارشناسان می‌توانید مناسب‌ترین ابعاد این قطعات را انتخاب و خریداری کنید.

به همین دلیل ما همواره تاکید می‌کنیم ابتدا اطلاعات مفصلی نسبت به پروژه خود به کارشناسان ارائه دهید تا بتوانند قطعات مناسبی به شما معرفی کنند.

خرید انواع ترانکینگ از شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین تولید کننده طیف گسترده‌ای از انواع  تجهیزات پشتیبانی کابل برق است. این شرکت با هدف تولید محصولات با کیفیت همواره توانسته است رضایت حجم گسترده‌ای از مشتریان خود را پس از فروش لوازم و استفاده در پروژه جلب کند.

کارشناسان ما همواره در نظر دارند تا راهنمایی های کامل و مناسبی بر اساس نوع پروژه‌ای که در دست اجرا دارید ارائه دهند. بنابراین شما این اطمینان را داشته باشید که بهترین مواد اولیه برای شبکه کابل کشی ارائه خواهد شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس