پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پشتیبانی ایمن از کابل های برق با ترانکینگ فلزی کف خواب

پشتیبانی ایمن از کابل های برق با ترانکینگ فلزی کف خواب

برای هدایت و مسیریابی انواع کابل برق در ناحیه کف در وهله اول احتیاج به محفظه های فلزی برای پشتیبانی و حمایت از این کابل ها داریم. اصولاً نمی توان بدون هیچ گونه تجهیزات پشتیبانی، کابل ها را در قسمت کف سازه هدایت کرد. چرا که این کار قطعا می تواند باعث آسیب به کابل ها و بروز حوادث شود. به همین دلیل نیاز به استفاده از یک ترانکینگ فلزی کف خواب داریم.

ساختار این تراکینگ کف خواب به گونه ای است که می توانند کابل های برق را از تنش های محیطی بدور نگه دارند. شکل هندسی آنها به صورتی است که به راحتی می تواند بدون ایجاد مشکلات مرتبط با معماری سازه در ناحیه کف قرار بگیرد و شرایط لازم برای حفاظت فیزیکی کابل ها را فراهم کند. در ادامه مقاله جزئیات بیشتری را در ارتباط با این محصول ارزشمند ارائه می دهیم. بنابراین اگر می خواهید یک پروژه نصب ترانکینگ را در کفپوش اجرا کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید. زیرا علاوه بر راهنمای خرید شما را به طور کامل با این قطعات آشنا می کنیم.

ترانکینگ فلزی کف خواب از چه جنسی است؟

جنس و متریال ساخت اکثر ترانکینگ فلزی کف خواب از نوع galvanized sheet steel می باشد. این نوع متریال بعد از آلیاژ های استنلس استیل جزو مقاوم‌ترین فلزاتی هستند که در حال حاضر در صنایع مختلف برای تولید و ساخت قطعات گوناگون استفاده می شوند. ورق های استیل گالوانیزه برای استفاده در طراحی و ساخت ترانکینگ فلزی کف خواب دارای ضخامت کنترل شده و چگالی بالا می باشد. این ورق های استیل به قدری مقاومت و استحکام بالایی دارند که در برابر نیروی وزن ناشی از عوامل مختلف ساختار و شکل هندسی خود را حفظ می کنند.

همانطور که گفته شد ضخامت کنترل شده ترانکینگ فلزی کف خواب عملاً شرایطی را فراهم می کند تا متراژ های طویل آنها وزن به نسبت کمی داشته باشند. بنابراین اجرا و پیاده سازی آن در ناحیه کف به راحتی قابل انجام خواهد بود. محل کارگذاری ترانکینگ های استیل غالباً در زیر کفپوش های کاذب می باشد. این نوع کفپوش ها قابلیت باز و بست آسانی دارند و در هر زمانی که نیاز به مدیریت کابل های درون ترانکینگ داشتید دسترسی شما سریعتر و راحت تر خواهد بود.

ترانکینگ فلزی کف خواب از چه جنسی است؟

پوشش زینک مذاب یا گالوانیزه بر روی ترانکینگ فلزی کف خواب

همانطور که میدانید آلیاژ های فولادی اگر دارای پوشش محافظ نباشند می‌توانند در محیط های مرطوب و یا حتی در مجاورت اتمسفر محیط دچار زنگ زدگی، تغییر رنگ، اکسیداسیون و خوردگی شوند. بروز این گونه آسیب ها بر روی فلزات منجر به آن خواهد شد تا دیگر قابلیت استفاده نداشته باشند. به عنوان مثال زمانی که یک فلز دچار زنگ زدگی میشود هیچگونه تعمیر یا اصلاح ساختاری نمی توان بر روی آن انجام داد. در واقع شما مجبور خواهید شد که با یک قطعه جدید جایگزین کنید.

اما المان بسیار مهمی که بر روی ترانکینگ فلزی کف خواب و دیگر تجهیزات مشابه انجام می شود این است که بعد از برش دهی ورق های فولادی آنها را در حمام زینک مذاب در یک دمای بسیار بالایی قرار می دهند. این محلول ذوب شده تمام منافذ ریز فلز را فرا می گیرد و با یک شدت چسبندگی بالا جزئی از قطعه خواهد شد. با این نوع پوشش دهی حتی اگر ترانکینگ فلزی توکار و دیگر قطعات فلزی در مجاورت مستقیم سیالات قرار بگیرند دچار زنگ زدگی نمی شوند. البته فرایندهای گالوانیزه در دو نوع گرم یا گالوانیزه سرد می باشند. اصولاً نمونه گرم این فرآیند مقاومت و استحکام بسیار بالاتری دارد.

اتصالات ترانکینگ کف خواب

اتصالات ترانکینگ کف خواب

ترانکینگ کف خواب یا همان ترانکینگ توکار برای آنکه یک شبکه منسجم و بهم پیوسته ای را در ناحیه کف ایجاد کند نیاز به اتصالات ترانکینگ دارد. این قطعات شامل زانوی ترانکینگ، سه راهی ترانکینگ و همچنین چهار راهی ترانکینگ می شود. این قطعات می توانند انشعابات گسترده‌ای را در مسیر ترانکینگ ها ایجاد کند.

به عنوان مثال اگر بخواهید یک تغییر جهت قائم را داشته باشید می‌توانید از زانوهای ترانکینگ استفاده کنید. همچنین اگر در مرکز سازه در حال نصب قطعات هستید استفاده از چهار راهی ترانکینگ می تواند مسیر کابل ها را در چهار جهت مختلف هدایت کند. استفاده از اتصالات ترانکینگ کف خواب فوق العاده اهمیت دارد. در واقع بدون استفاده از اتصالات هیچگونه شبکه ترانکینگ فلزی کف خواب قابلیت اجرا ندارد. بنابراین در زمان خرید قطعات اصلی ترانکینگ حتماً برنامه‌ریزی دقیقی برای خرید اتصالات داشته باشید.

انشعاب گیری از ترانکینگ های کف خواب

برای ایجاد انشعاب در خارج از ترانکینگ فلزی کف خواب می توانید از انواع باکس پریز برق یا جعبه کف خواب پریز برق استفاده کنید. این باکس ها در داخل خود چندین سوکت یا پریزهای مختلف دارند که عملاً عملیات انشعاب گیری را به خارج از ترانکینگ میسر می کند. استفاده از جعبه پریز های برق در محیط های کاری فوق العاده سودمند خواهد بود. همچنین در فضاهای کم تنش آموزشی نیز این باکس های پریز جزو قطعات بسیار حیاتی محسوب می‌شوند.

به جهت داشتن درپوش این باکس ها در امنیت کامل هستند و برای افرادی که میخواهند از این جعبه های کف خواب استفاده کنند، هیچ گونه مشکل امنیتی ایجاد نخواهد شد. بنابراین شما در برخورد با این باکس ها به راحتی میتوانید درپوش را بردارید و از پریز های داخلی استفاده کنید. استفاده از این باکس ها بستگی به مسیرهای نصب ترانکینگ دارد. این جعبه پریز ها معمولا بر روی محفظه های ترانکینگ نصب میشوند. لذا می‌توان ترانکینگ ها و همچنین جعبه پریز های برق را به عنوان دو قطعه مکمل یکدیگر قلمداد کرد. درواقع در هر محیطی این دو قطعه همواره با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید با کیفیت ترین انواع ترانکینگ از شرکت پتروکاسپین

خرید با کیفیت ترین انواع ترانکینگ از شرکت پتروکاسپین

در شرکت پتروکاسپین طیف گسترده ای از انواع ترانکینگ با بالاترین سطح استاندارد و کیفیت برای ارائه به مشتریان آماده سازی شده است. این محصولات در سایز بندی های مختلف و همراه با اتصالات گوناگون عرضه می شوند. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات قیمتی و همچنین کسب مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس