پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

ترانکینگ دفنی ( معرفی 3 نمونه پرکاربرد)

ترانکینگ دفنی ( معرفی 3 نمونه پرکاربرد)

ترانکینگ دفنی یک محفظه فلزی برای محافظت از کابل های برق در ناحیه کف سازه می‌باشد. در بسیاری از پروژه های احداث شبکه کابل کشی به دلیل برخی محدودیت‌ها لازم است این کابل‌ها از بخش کف هدایت شوند. از آنجایی که کابل های برق ساختار آسیب پذیری دارند حتماً باید در داخل یک ترانکینگ قرار بگیرند.

بنابراین شما می‌توانید با حداکثر نظم و ایمنی بالا یک مسیریابی اساسی را برای کابل های خود داشته باشید. در این مقاله قصد داریم سه نمونه از پرکاربردترین این قطعات را معرفی کنیم. با مطالعه ویژگی های هر یک می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام نمونه برای محیط شما مناسب است.

1- ترانکینگ دفنی از نوع ساده

این قطعات همانطور که از نام آن مشخص است یک ساختار ساده را دارند. معمولاً ترانکینک کفی در زمان نصب پریز کف خواب استیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در برخی از پروژه‌ها نیز مانند محیط های صنعتی ممکن است نصب پریزها در ناحیه کف لازم نباشد. به همین دلیل پیمانکاران از ترانکینگ دفنی ساده استفاده می‌کنند.

در سطح ترانکینگ ساده هیچ محلی برای نصب جعبه پریزها وجود ندارد. کاملاً از یک ساختار مسطح و یکپارچه برخوردار هستند. فقط با هدف پشتیبانی و حفاظت از کابل‌ها استفاده می‌شوند. در نتیجه امکان انشعاب گیری در قالب پریز برای این ترانکینگ وجود ندارد.

از لحاظ متراژ معمولاً در شاخه های 2400 میلی متر طراحی و ساخته می‌شوند. ارتفاع آنها نیز از 40 میلیمتر تا نهایت 240 میلی متر متغیر است. عرض آنها نیز از 200 میلیمتر تا 600 میلیمتر است. البته سایزبندی های متعدد دیگری نیز وجود دارد که برخی برندهای داخلی سعی می‌کنند این ابعاد را برای محصولات خود به کار بگیرند.

ترانکینگ دفنی از نوع ساده

2- ترانکینگ دفنی با خروجی مربعی یا چهارگوش

این نوع ترانکینگ دفنی خروجی مربع شکل یا چهارگوش دارند. لذا شما می‌توانید از جعبه هایی که ابعاد مربعی دارند در قسمت خروجی ترانکینگ استفاده کنید. خوشبختانه باکس های کف خواب که ساختار مربعی دارند می‌توانند از ماژول های مختلف پشتیبانی کنند. به عنوان مثال باکس کف خواب 4 ماژول یکی از این محصولات است که قابلیت سوار شدن روی این نوع از ترانکینگ‌ها را دارد.

البته این محصول یک نمونه کوچک تلقی می‌شود. همانطور که گفته شد سایزبندی های مختلفی برای آن وجود دارد که در پروژه های گسترده تر استفاده می‌شود. عرض آن‌ها نیز در اندازه های 300 تا 600 میلی متر است. مانند نمونه ساده ارتفاع یکسانی دارند و می‌توانند از حجم بالایی از کابل های برق حمایت کنند.

معمولاً در هر شاخه ترانکینگ می‌توان چندین محفظه چهارگوش را ایجاد کرد. در نتیجه شما در یک خط مسیر امکان نصب چندین باکس کف خواب برق را خواهید داشت. اینگونه پروژه‌ها در محیط هایی انجام می‌شود که مساحت بالایی دارند و از این طریق انشعابات ناحیه کف نیز غالباً مضاعف خواهد بود.

3- ترانکینگ دفنی با خروجی دایره‌ای

خروجی دایره ای ترانکینگ دفنی نیز یک نمونه پرکاربرد محسوب می‌شود. به این صورت که اگر باکس کف خواب شما به صورت دایره ای طراحی شده است می‌توانید از این ترانکینگ استفاده کنید. از لحاظ ساختار و نوع کاربرد تفاوت چندانی میان نمونه های چهارگوش و گرد یا دایره ای وجود ندارد. بلکه هر دو یک نوع خدمات رسانی را مبنی بر پشتیبانی از پریز های برق ارائه می‌دهند.

عرض ترانکینگ های خروجی گرد از 400 میلیمتر شروع می‌شود و تا 600 میلی متر ادامه دارد. از لحاظ ارتفاع و طول شاخه نیز همانند نمونه های ساده مشابه هستند. کیفیت ساخت بالایی دارند و از مقاوم ترین فلزات طراحی و ساخته شدند. اگر شما بتوانید یک نصب موفق و کاملا استاندارد را داشته باشید قطعاً بهترین بهره برداری را از این محصولات خواهید داشت.

ترانکینگ دفنی با خروجی مربعی یا چهارگوش

استفاده از ورق گالوانیزه در ساخت انواع ترانکینگ کف خواب

ورق های گالوانیزه بهترین و مقاوم ترین متریالی هستند که برای ساخت ترانکینگ دفنی استفاده می‌شوند. از آنجایی که بخش کف بیشترین نیرو و تنش را دریافت می‌کند لذا بکارگیری از فلزات غیر از استیل چندان ایده‌آل نیست. بسیاری از شرکت‌های تولید کننده به منظور حفاظت حداکثری از کابل‌ها آلیاژهای استیل و گالوانیزه شده را انتخاب می‌کنند.

اگرچه ضخامت ورق مورد نظر اندک است. اما بیشترین مقاومت را در برابر ضربه و فشار دارد. از طرفی به جهت پوشش های گالوانیزه ای که دارند دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند. لذا کارایی ایده آلی در محیط های مرطوب خواهند داشت.

ترانکینگ گالوانیزه در چه مواردی استفاده می‌شود؟

ترانکینگ دفنی کاربردهای بسیار گسترده ای برای حفاظت و پشتیبانی از کابل های برق دارد. در هر محیطی که نیاز به نصب جعبه کف خواب گالوانیزه است حتماً باید ترانکینگ‌ها استفاده شوند. در واقع اینها همراه با یکدیگر نصب می‌شوند.

محیط های آموزشی، فضاهای کاری و صنعتی، کارخانجات، مراکز عمومی پر رفت و آمد از قبیل هتل‌ها، سالن های نمایش، بیمارستان‌ها، محیط هایی که دارای اتاق انتظار هستند و غیره همگی نیازمند استفاده از ترانکینگ‌ها می‌باشند.

ترانکینگ گالوانیزه در چه مواردی استفاده می‌شود؟

نکات مرتبط با خرید ترانکینگ فلزی شبکه

برای خرید ترانکینگ دفنی به منظور احداث شبکه‌های کابل کشی در ناحیه کف چندین المان مهم را باید مد نظر قرار دهیم. اولین موضوع حجم پروژه و تعداد شاخه های ترانکینگ مورد نیاز است. موضوع دوم سایزبندی این محصولات می‌باشد. اگر می‌خواهید حجم بالایی از کابل‌ها را در داخل ترانکینگ قرار دهید، لازم است از مدل های عریض تر و با ارتفاع بیشتر استفاده کنید.

همچنین در زمان خرید ترانکینگ، درپوش‌ها نیز عرضه می‌شوند. در زمان نصب و اتصال ترانکینگ‌ها در پوش‌ها به صورت جداگانه بر روی محفظه قرار می‌گیرند. از تعداد صحیح جعبه کف خواب هایی که قرار است بر روی ترانکینگ نصب شوند اطمینان حاصل کنید. زیرا برخی از برندها به صورت پیش ساخته محفظه هایی را برای اتصال باکس پریز تعبیه می‌کنند که روند کار شما را سهل و آسان خواهد کرد.

قیمت ترانکینگ دفنی

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله ذکر شد. ترانکینگ‌ها سایز بندی‌ها و نمونه های متعددی دارند. آنچه که باعث تفاوت قیمتی محصولات می‌شود در وهله اول نوع فلز، پوشش گالوانیزه و سپس ابعاد ساختاری محصول است. قیمت های تعیین شده برای ترانکینگ دفنی بسیار مقرون به صرفه و مناسب است. معمولا هزینه نهایی علاوه بر خرید ترانکینگ‌ها در پایان نصب مشخص می‌شود. شرکت هایی که ارائه دهنده محصولات هستند عوامل اجرایی مجربی را برای نصب قطعات معرفی خواهند کرد.

فروش انواع ترانکینگ در شرکت پتروکاسپین

مشتریان گرامی می‌توانند نمونه های متعددی از ترانکینگ کفی را در سایز بندی مختلف از شرکت پتروکاسپین خرید کنند. این محصولات کاملاً استاندارد بوده و از بالاترین درجه کیفیت برخوردار هستند. کارشناسان ما در حوزه انتخاب سایز مناسب ترانکینگ اطلاعات مفیدی را به شما ارائه خواهند داد تا از این طریق بتوانید یک خرید موفق و رضایت بخشی را تجربه کنید. این مجموعه با هدف کسب رضایت شما بهترین خدمات را ارائه خواهد داد. بنابراین با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس