پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

استاندارد نردبان کابل؛ متریال ساخت و سایزبندی‌ها

استاندارد نردبان کابل؛ متریال ساخت و سایزبندی‌ها

استاندارد نردبان کابل بیانگر ویژگی‌ها و مشخصاتی است که توسط موسسات بین المللی برای ساخت این وسیله تعریف شده است. نردبان کابل از جمله قطعاتی است که در محیط های صنعتی برای حمل کابل های برق و پشتیبانی و حفاظت از آنها استفاده می‌شود.

این وسایل در کنار سینی های کابل کاربری بسیار زیادی دارند. حال آنکه نوع سازه ، شرایط محیط و سایز کابل‌ها تعیین کننده نوع تجهیزات پشتیبان خواهد بود. به بیان ساده تر موارد استفاده نردبان‌ها و سینی‌ها قدری با یکدیگر تفاوت دارد و این کارشناس پروژه است که تشخیص می‌دهد کدامیک می‌توانند امنیت کابل کشی شما را افزایش دهند.

به طور کلی زمانی که می‌گوییم نردبانهای کابل کاملا به صورت استاندارد طراحی و ساخته شده اند که از یک متریال مشخص و ابعاد و سایز از پیش تعیین شده طراحی شوند. پس ما نمی توانیم بدون در نظر گرفتن المان های فیزیکی استاندارد به ساخت این محصولات بپردازیم.

شرکت های تولید کننده اطلاعات کافی در مورد استانداردهای ساخت نردبانهای کابل دارند. اما ما در این مقاله سعی می‌کنیم مطالبی ذکر کنیم که می‌تواند به شما کمک کند تا نمونه های صحیح این قطعات را شناسایی کنید.

مشخصات ساختاری نردبان کابل

مشخصات ساختاری نردبانهای کابل در واقع همان اطلاعات فنی محصول هستند که شامل ابعاد فیزیکی نردبان‌ها است. مشخصاتی همچون جنس و متریال ساخت، عرض نردبان کابل، طول آن، ارتفاع نردبان‌ها، ضخامت جداره محصول همگی در گروه اطلاعات فنی قرار می‌گیرند.

این ابعاد باید در چارچوب استاندارد نردبان کابل باشد. یعنی شرکت های تولیدکننده هر سایزی را برای محصول نمی توانند طراحی کنند. چرا که در آنصورت استفاده از نردبان‌ها با امنیت بالا نخواهد بود. اینکه چه ابعادی از نردبان کابل برای پروژه کابل کشی شما استفاده شود بستگی به چند عامل مهم دارد. اگر شمار کابل‌ها بسیار بالا هستند در نتیجه مجبور خواهیم بود از نردبان های عریض استفاده کنیم.

در طرف دیگر اگر کابل های قطور در شبکه وجود دارد عملا وزن آن‌ها بیشتر خواهد بود. لذا ما باید از نردبانهای با ارتفاع بلند و همچنین جداره قویتر استفاده کنیم. در قسمت های بعد هر یک از ابعاد ساختاری نردبانهای کابل را به صورت جداگانه معرفی می‌کنیم تا با ساختار محصول آشنا شوید.

سایزبندی استاندارد نردبان کابل

استاندارد نردبان کابل در انتخاب نوع متریال محصول

متریالی که برای ساخت نردبان کابل استفاده می‌شود آلیاژهای فولادی است. بنابراین طبق استاندارد ساخت نردبان کابل ما نمی توانیم از مواد اولیه پلیمری یا آلیاژهای نرم مانند آلومینیوم برای ساخت این نردبان‌ها استفاده کنیم. فولاد چگالی بسیار بالایی دارد.

از طرفی حتی در ضخامت های پایین نیز می‌تواند ساختار خود را حفظ کند. با توجه به ضخامت کنترل شده ای که جداره نردبان کابل دارد قاعدتا دارای وزن سبکی نیز خواهند بود. در نتیجه شما به راحتی می‌توانید آنها را در ارتفاعات سازه نصب و راه اندازی کنید.

ورق های فولادی اگرچه مقاومت مکانیکی بالایی دارند اما در برابر زنگ زدگی نیز مقاوم هستند. به این معنا که کاملا به صورت گالوانیزه گرم ساخته می‌شوند. در نتیجه در فضاهای باز همراه با درپوش می‌توان از این نردبان‌ها استفاده کرد.

ضخامت استاندارد نردبان کابل

ضخامت نردبان های کابل نیز استاندارد خاص خود را دارد. همانطور که گفته شد آنچه که باعث افزایش وزن قطعه فلزی می‌شود ضخامت و جداره محصول است. پس برای آنکه این نردبان‌ها به راحتی در سازه نصب شوند لازم است تا حد امکان ضخامت های پایینی را برای این محصولات در نظر بگیریم.

ضخامت استاندارد نردبان کابل معمولا در اندازه های 1.2 ، 1.5 و 2 میلی متر است. ضخامت های 2 میلی متری برای نردبانهایی انتخاب می‌شود که دارای بیشترین عرض و بالاترین سطح ارتفاع هستند.

استاندارد نردبان کابل؛ بررسی مشخصات و ویژگی‌های فنی

عرض استاندارد نردبان کابل

یکی دیگر از متغیرهایی که جزو مشخصات استاندارد نردبان کابل هستند عرض محصول می‌باشد. به عنوان یک قاعده کلی هر چقدر عرض یا پهنا نردبانهای کابل بیشتر باشد به همان نسبت می‌توانید شمار بالایی از کابل‌ها را درون نردبان قرار دهید. این تنوع ساختاری در مورد اتصالات نردبان کابل نیز وجود دارد.

ابعاد استانداردی که برای عرض نردبان‌ها در نظر گرفته خواهد شد در اندازه های 10 سانتی متر تا نهایت 100 سانتی متر می‌باشد. شما باید براساس شمار کابل های خود انتخاب صحیحی برای عرض این محصول داشته باشید.

ارتفاع استاندارد نردبان کابل

نردبان کابل براساس متغیرهای مختلفی مانند ابعاد عرضی انتخاب می‌شود. بطور کلی ارتفاع دیواره این قطعات در اندازه های 5 سانتی متر تا 15 سانتی متر می‌باشد. مهمترین مزیتی که ارتفاع بلند نردبانهای کابل دارند این است که کابل‌ها با امنیت بیشتر در بستر نردبان قرار می‌گیرند.

بنابراین شاهد افتادن کابل‌ها از سطح نردبان به بیرون نخواهیم بود. با افزایش ارتفاع میزان پشتیبانی و حفاظت فیزیکی از کابل‌ها افزایش پیدا می‌کند. دقیقا هدفی که در شبکه های کابل کشی دنبال می‌شود ایجاد امنیت در مسیرهای هدایت کابل‌ها است.

اتصالات مورد استفاده در شبکه های کابل کشی

اتصالات و انواع نگهدارنده نردبان کابل نقش حیاتی در شبکه کابل کشی دارند. در واقع این قطعات هستند که بار اصلی سازه پشتیبان را تحمل می‌کنند و یک بستر ایده آل برای مسیریابی کابل‌ها تدارک می‌بینند. به همین دلیل ما باید نوع اتصالاتی که در مسیر نردبان‌ها استفاده می‌شود را بطور کامل بشناسیم و از همه مهمتر انتخاب مناسبی نیز داشته باشیم. اتصالات شامل زانو‌ها ، سه راهی‌ها و دیگر قطعات اتصال دهنده هستند که هر کدام براساس موقعیت شاخه های نردبان به کار گرفته می‌شوند.

 نصب و اتصال استاندارد نردبان کابل

اهمیت نصب استاندارد قطعات در سازه

اگرچه نردبان‌های کابل باید ساختار استاندارد و ابعاد مناسبی داشته باشند اما فرایند نصب نیز باید استانداردهای خاص خود را داشته باشد. به این معنا که زمانی می‌توان امنیت شبکه را تامین کرد که تمامی قطعات طبق اصول خود در سازه پیاده‌سازی شوند.

تکنسین های اجرایی به واسطه پروژه های متنوعی که انجام دادند قطعا می‌دانند چه نقشه ای از نردبان‌ها را در سازه اجرا کنند تا از این طریق بتوان شمار بالایی از کابل‌ها را در یک مسیر هدایت کرد.

خرید نردبان کابل از شرکت پتروکاسپین

مشتریان گرامی می‌توانند متنوع ترین سایزبندی های نردبان کابل را همراه با اتصالات در مدلهای مختلف از شرکت پتروکاسپین خریداری کنند. این قطعات با متریال کاملا استاندارد طراحی و ساخته شده اند.

بنابراین در صورت نصب صحیح می‌توانند کابل های برق را با بالاترین امنیت هدایت کنند. کارشناسان ما در حوزه فروش سعی می‌کنند جامع ترین اطلاعات فنی را به شما ارائه دهند تا یک تجربه خرید موفقی داشته باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس