پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

استاندارد اجرای سینی کابل؛ خرید قطعات و نکات نصب

استاندارد اجرای سینی کابل؛ خرید قطعات و نکات نصب

سینی کابل به عنوان قطعات اصلی برای پشتیبانی از کابل های برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. اصولا سینی های کابل زمانی استفاده می‌شوند که شما می‌خواهید تعداد زیادی از کابل‌ها را در یک مسیر حمل یا هدایت کنید. توجه به استاندارد اجرای سینی کابل منجر به آن خواهد شد تا شما بتوانید با امنیت بالا یک شبکه کابل کشی ایده آلی را داشته باشید.

به همان نسبت که خرید سینی کابل اهمیت دارد اجرای آن نیز فوق العاده حیاتی می‌باشد. به این صورت که با نصب و اتصال صحیح سینی‌ها هم پایداری آن‌ها حفظ خواهد شد و هم اینکه ریسک پروژه به حداقل می‌رسد. در ادامه مقاله جزئیات بیشتر در ارتباط با خرید قطعات مورد نیاز، اتصالات مختلف و اقداماتی که در مسیر نصب دنبال می‌شود ارائه خواهیم کرد.

خرید سینی کابل استاندارد و برنامه ریزی برای اجرای اصولی

برای نصب و اجرای شبکه کابل کشی در وهله اول باید برنامه ریزی دقیقی در جهت خرید سینی کابل استاندارد داشته باشیم. شاخه های سینی کابل معمولا در متراژ 2 متری و 3 متری طراحی و ساخته می‌شوند. بنابراین شما راحتتر می‌توانید آنها را تا محل پروژه حمل و نقل کنید. برای انتخاب سینی‌ها باید چندین نکته مهم را مدنظر قرار دهید. اول باید ببینید سایز مورد نیاز این قطعات چقدر باشد تا بتوانید کابل های خود را درون سینی قرار دهید.

انتخاب سایز صحیح شرایطی را فراهم می‌کند تا مراحل اجرای سینی کابل با ایمنی بالا صورت گیرد. به این مفهوم که ما نمی توانیم کابل های با شمار بالا را درون سینی هایی با عرض کمتر قرار دهیم. لذا تطابق سایز میان این دو بسیار اهمیت دارد. اگر می‌خواهید شبکه کابل کشی را در یک محیط باز انجام دهید حتما باید سینی‌ها را همراه با درپوش های آن خریداری کنید.

این جزوه استاندارد اجرای سینی کابل است که حتما درپوش‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرند. از طرفی شما باید به خرید سینی های کابل گالوانیزه گرم بپردازید. محصولاتی که کاملا در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند و عوامل محیطی باعث آسیب ساختاری به سینی‌ها نمی شوند.

خرید سینی کابل استاندارد و برنامه ریزی برای اجرای اصولی

خرید اتصالات سینی کابل

یکی از اصولی که در قواعد و استاندارد اجرای سینی کابل تعریف شده، این است که شما اتصالات مناسبی برای پروژه خود خریداری کنید. اصولا شاخه های سینی بدون اتصالات قابلیت سوار شدن در سازه را ندارند. به همین دلیل ما باید با انتخاب اتصالات صحیح شرایطی فراهم کنیم تا شاخه های سینی با پایداری بالا در ارتفاعات سازه قرار بگیرند.

قطعات اتصال دهنده مدل های مختلفی دارند که پرکاربردترین آنها شامل انواع زانوها، سه راهی‌ها ، اتصالات متقاطع، رایزر‌ها ، قطعات همبند ،رابط های سینی کابل و دیگر قطعات کاربردی می‌باشند. اینکه شما کدام یک از این اتصالات را انتخاب کنید کاملا یک کار کارشناسی و تخصصی است. به این صورت که نمی توان در شبکه های کابل کشی مختلف از یک نقشه کابل کشی استفاده کرد.

چرا که معماری سازه‌ها با یکدیگر فرق دارد و در نتیجه مراحل نصب و استاندارد اجرای سینی کابل نیز متفاوت خواهد بود. در کنار این‌ها باید به خرید اتصالات سازه ای نیز بپردازید. این قطعات شامل سی چنل‌ها و رادهای گالوانیزه می‌باشند که هر کدام نقش بسیار مهمی در فرایند اجرا و نصب قطعات در سازه دارند.

استاندارد اجرای سینی کابل؛ نکات مرتبط با نصب و اتصال قطعات

استاندارد اجرای سینی کابل؛ نکات مرتبط با نصب و اتصال قطعات

بعد از آنکه مراحل خرید شاخه های سینی و همچنین اتصالات آنها تکمیل شد شما باید نقشه کلی که از پیش آماده سازی شده است را بدقت مرور کنید. اینکه دقیقا سینی‌ها در چه نقطه ای قرار است نصب شوند. اتصالاتی که نیاز داریم و تمام مراحل پیاده سازی باید مورد بررسی قرار گیرند. اگر نیاز به تغییر جهت های مستمر داریم در آنصورت قطعات اتصال دهنده همچون زانوهای افقی و عمودی اهمیت پیدا می‌کنند.

از طرفی نحوه نصب سینی‌ها بسیار حائز اهمیت است. در برخی مواقع سینی های کابل به صورت طبقاتی همراه با ساپورت های گالوانیزه اجرا می‌شوند. به این صورت که شما می‌توانید ساپورت‌ها را در طرحهای F , L , T , U نصب کنید. در این شرایط سینی های کابل نیز متناسب با نوع ساپورت‌ها در سازه قرار می‌گیرند.

برای اجرای طبقاتی نیز شما می‌توانید از چندین سی چنل همراه با دو راد گالوانیزه استفاده کنید تا یک طرح طبقاتی ایده آل در مسیر نصب سینی‌ها بوجود آورید. محل نصب ساپورت‌ها معمولا به صورت دیواری و سقفی است. لذا به دلیل وزن به نسبت بالایی که کابل های برق و سینی های کابل دارند ما باید فواصل نصب ساپورت‌ها را رعایت کنیم.

لذا از این طریق می‌توان یک مهار کاملا ایمن برای کابل‌ها ایجاد کرد. در مجموع زمانی می‌توان گفت که استاندارد اجرای سینی کابل رعایت شده است که تکنیسین های اجرایی با شناخت کافی از استاندارد سینی کابل و اتصالات، تمام قطعات را در موقعیت صحیح خود به کار بگیرند.

بهره مندی از عوامل اجرایی مجرب و کارآزموده

اگر بهترین قطعات و باکیفیت ترین سینی های کابل همراه با اتصالات آن را در اختیار یک تیم غیر متخصص و بدون تجربه قرار دهند عملا نمی توان در چنین شرایطی تمام مراحل استاندارد اجرای سینی کابل را محقق کرد. یعنی تا این حد روند نصب اهمیت دارد. به همین دلیل ما همواره به شما توصیه می‌کنیم تا با تحقیق و بررسی گسترده سعی کنید از پیمانکاران و عوامل اجرایی با سابقه بهره ببرید.

بسیاری از شرکت های تولید کننده و مراکزی که سینی های کابل را در کنار اتصالات به شما عرضه می‌کنند، افرادی را نیز برای نصب و اجرای سینی‌ها در سازه معرفی خواهند کرد. بنابراین مراحل اجرا را همیشه جدی بگیرید.

دستگاه تولید نردبان کابل طراحی شده طبق استانداردهای روز دنیا

فروش سینی های کابل و اتصالات در شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین کامل ترین سایزبندی‌ها سینی کابل و اتصالات آنها را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این مرکز همچنین به فروش نردبان کابل، لوله های فولادی برق و دیگر قطعاتی که در صنعت کابل کشی استفاده می‌شوند می‌پردازد.

مهمترین مزیت خرید از ما در وهله اول استاندارد بودن کلیه قطعات و همچنین کیفیت بالای آنها است. جهت خرید محصولات با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات کامل تری در مورد مشخصات استاندارد سینی کابل و قیمت آنها به شما ارائه دهند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس