پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

انواع زانو سینی کابل و کاربرد آنها

انواع زانو سینی کابل و کاربرد آنها

سینی های کابل یکی از تجهیزاتی هستند که در ساختمان های بزرگ استفاده می شوند. زمانی که کابل های برق در محیط طولانی مورد استفاده قرار می گیرند به محیط ساختمان، ظاهر زشتی می دهند. اما با استفاده از سینی های کابل میتوان آنها را منظم نمود. این سینی ها متعلقاتی همچون انواع زانو سینی کابل، انواع رابط ها، انواع پایه ها و … نیز دارند که لازم و ضروری هستند.

از این دسته متعلقات باید در محیط های خاصی استفاده شود. مثلا زمانی که در حال مرتب نمودن کابل ها و سیم های برق هستید، در کناره ها و گوشه های دیوار به فرورفتگی ها و برآمدگی هایی برخورد می کنید. نمی توان در این چنین محیط هایی از سینی کابل به تنهایی استفاده کرد. نیاز به زانو سینی کابل خواهید داشت.

اگر بخواهیم به طور کلی در مورد زانو های سینی کابل صحبت کنیم، باید بگوییم این تجهیزات در اصل نوعی ارتباط دهنده میان دو سینی کابل در محیطی خاص می باشند. مثلا محیط هایی همچون گوشه های ساختمان. پس لازم است حتما از زانو سینی کابل در زمان پوشش دهی کابل ها استفاده نماییم. زیرا هیچ ساختمانی وجود ندارد که از گوشه برخوردار نباشد. یا این که در مسیری به انحنا نخورد.

زانو سینی کابل

مدل های مختلف زانو سینی کابل کدامند؟

هر کدام از تجهیزات ساختمانی بدون شک در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود. زانو های سینی کابل نیز دارای دسته های متنوعی هستند که می توانیم از این میان به مدل های زیر اشاره نماییم.

  • زانوی سینی های کابل عمودی
  • زانوی سینی های کابل افقی
  • زانوی سینی خارجی
  • زانوی سینی داخلی

معمولا زانو سینی کابل افقی دارای زاویه ها و عرض های گوناگونی هستند. تا بسته به محل مورد نظر از آنها استفاده شود. به طور کلی باید بگوییم این نمونه از زانوهای سینی کابل، از جمله پر مصرف ترین متعلقات در زمان پوشش دهی سیم و کابل های برق به شمار می روند.

می دانیم که سبک معماری بیشتر ساختمان های مسکونی و صنعتی به گونه ای است فراز و نشیب زیادی دارد. از این رو استفاده از زانو سینی کابل برای پوشش دهی کابل های برق، بسیار لازم و ضروری خواهد بود. ممکن است در محیطی که کابل ها استفاده شده اند، نیاز به تغییر مسیر داشته باشیم.

یا این که از سطحی به سطح دیگر مسیر کابل ها وسیم ها تغییر یافته باشد. این مسئله در زمان پوشش دهی می تواند ایجاد مشکلات زیادی نماید. اما وقتی از زانو سینی کابل استفاده کنیم، دیگر هیچ مشکلی نمی تواند بر سر تغییر مسیر کابل ها وسیم ها به وجود آید.

البته در برخی مکان ها نیز ممکن است به جا تغییر مسیر، نیاز داشته باشیم تا کابل ها را کاهش دهیم. در چنین موقعیت هایی باید از کاهنده سینی کابل استفاده کنیم.

زانو سینی کابل

زانو سینی کابل عمودی و موارد کاربرد آن

این نمونه از زانوهای سینی کابل با نام رایزری نیز شناخته می شوند. معمولا برای استفاده از زانوهای عمودی، باید با محیطی مواجه شویم که دارای تقاطع های غیر همسطح باشد. این نمونه از زانو ها نیز خود به دو دسته کلی دیگر تقسیم می شوند.

زانو سینی کابل عمودی داخلی، و زانوی سینی کابل عمودی خارجی. زمانی که از این دو دسته زانو صحبت به میان می آید، به یاد خطوط طراحی شده ساختمان می افتیم. گوشه به گوشه دیوار ها را به یاد می آوریم که با چه ارتفاعی از سطح زمین قرار گرفته اند.

حال تصور کنید در محیط هایی همچون ساختمان های صنعتی، یا کارخانه ها، پارکینگ ها و …. تا چه حد نیاز به این دسته زانو سینی کابل خواهیم داشت. البته بسته به نوع سینی های کابلی که در محیط استفاده می شود، زانو ها نیز تغییر خواهند یافت.

مشخصات کلی زانوهای سینی کابل برق

زانو هایی که برای پوشش دهی کابل های برق استفاده می شوند، دارای برخی مشخصات کلی هستند. این زانوها معمولا با استفاده از متریال هایی همچون ورقه های گالوانیزه گرم و سرد و استیل شناخته می شوند. از این رو همگی از یک جنس برخوردار هستند.

اما علت قیمت های متفاوت زانو سینی کابل، به عوامل دیگری همچون زاویه، ورق، عرض، متریال و ضخامت زانو وابسته است. در ادامه به برخی از مشخصات کلی این دسته زانو ها اشاره خواهیم نمود.

زانو سینی کابل

  • میزان ضخامت زانوهای سینی کابل 

پیش از استفاده از زانو سینی کابل ابتدا باید عرض زانو، و زاویه زانو بررسی گردد. ضخامتی که می توانید برای زانو های سینی کابل انتخاب کنید، باید دقیقا متناسب با زاویه و عرض زانو باشد. اگر این ضخامت با زاویه و عرض زانو برابر نباشد، ممکن است مشکلات بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

اما یکسان بودن ضخامت، زاویه و عرض زانو سینی کابل می تواند مشکلات و صدماتی که ممکن است در ادامه مسیر با آن رو به رو شود را، کاهش دهد. زانوهای سینی کابل معمولا با ضخامت های متنوعی طراحی و تولید می شوند. که از این میان می توانیم به زانوهایی با ضخامت 5/0 میلیمتری، 0/7 میلیمتری، 1 میلیمتری، 2 میلیمتری، 0/9 میلیمتری، 1/25 میلیمتری، 1/5 میلیمتری و 2/5 میلیمتری اشاره نماییم.

  • زاویه زانو های مورد استفاده برای سینی کابل 

یکی دیگر از مشخصات کلی استفاده از زانو سینی کابل میزان زاویه آن می باشد. این زانو ها در زاویه های مختلفی تولید می شوند که هر کدام برای محیط خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله زاویه هایی که می توانیم برای آنها بیان نماییم، زاویه 90 درجه داخلی، زاویه 45 درجه داخلی، زاویه 90 درجه خارجی و زاویه 45 درجه خارجی می باشد.

  • تنوع عرض زانو سینی کابل برق

یکی دیگر از مشخصه های مهمی که می تواند در زمان انتخاب زانوی سینی کابل مهم به شمار رود، عرض زانو است. برخی از افراد در زمان سیم کشی عمودی از زانو های آبشاری استفاده می کنند، که این دسته از زانو ها نیز می توانند بسیار مناسب به شمار روند.

اما به طور کلی باید بگوییم زانو سینی کابل که برای کابل ها برق استفاده می شوند، دارای عرض مشخصی هستند. از جمله زانو هایی با عرض 10 سانتی متری، 25 سانتی متری، 15 سانتی متری، 30 سانتی متری، 50 سانتی متری، 70 سانتی متری، 60 سانتی متری و 20 سانتی متری.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی فروش زانو سینی کابل ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

تلفن تماس : 41805555-021

مقالات


اطلاعات تماس