پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

ترانکینگ فلزی و کاربرد آن در محیط های ساختمانی

ترانکینگ فلزی و کاربرد آن در محیط های ساختمانی

ترانکینگ فلزی و کاربرد آن در محیط های ساختمانی

یکی از ابزارهای مناسب و لازم برای سیم کشی ساختمان ها، ترانکینگ فلزی می باشد. این تجهیزات نوعی کانال و محفظه های پوشش داری هستند، که به شکل مستطیلی تولید می شوند. در زمان کابل کشی ساختمان ها برای این که محیطی زیباتر و تمیز تر داشته باشیم، می توانیم از ترانکینگ ها استفاده کنیم.

برخی از افراد ممکن است ترانکینگ ها را با تجهیزاتی همچون داکت ها اشتباه بگیرند. زیرا این دو تجهیزات برای کابل کشی ساختمانی استفاده می شوند. اما بدون شک میان آنها تفاوت هایی وجود دارد که باید در مورد آنها اطلاعات به دست آوریم. ترانکینگ های فلزی، با نام ترانکینگ فلزی شبکه نیز شناخته می شوند.

تمام تجهیزات کابل کشی ساختمانی، دارای متعلقات و ابزارهای مختلفی هستند. که برای کابل کشی به آنها نیاز خواهد بود. ترانکینگ فلزی ها نیز نیاز به برخی متعلقات دارند تا به وسیله آن ها تمامی سیم کشی ها و کابل کشی های ساختمان را به خوبی پوشش دهند.

این پوشش سیم ها و کابل های محیط های خاص همچون ساختمان دلایل مختلفی دارد. حتما شما در محیط های بیمارستانی به خوبی این نوع پوشش ها را مشاهده نموده اید. ترانکینگ فلزی در اصل همان وظیفه را دارد. تا سیم های روکاری که در ساختمان ها و محیط های مختلف استفاده می شود را پوشش دهد.

ترانکینک فلزی

مهمترین متعلقات و تجهیزات ترانکینگ فلزی چیست؟

همیشه برای کابل کشی نیاز به نوعی اتصالات و متعلقات است، که کمک می کند تا پوشش دهی کابل ها بهتر انجام شود. از مهمترین متعلقاتی که میتوانیم برای ترانکینگ بیان نماییم، زاویه های داخلی و خارجی هستند. این تجهیزات در اصل اجزای اصلی تشکیل دهنده برای ترانکینگ به شمار می روند.

از سوی دیگر زاویه تخت بدنه ترانک، قطعات و اجزای اتصال و کادر ماژول نیز برای پوشش دهی با ترانکینگ فلزی استفاده می شوند. نبود هر یک از این تجهیزات می تواند روند پوشش دهی ساختمان را با اختلال مواجه سازد.

یکی از مهمترین ویژگی استفاده از ترانکینگ فلزی، پوشش ماژولار بودن آن است. این ویژگی به ما کمک می کند تا به راحتی مسیر عبور کانال ها، تعداد کلید ها و پریزهای مورد استفاده در مسیر و حتی مکانی که باید آنها در کابل کشی استفاده شوند را تغییر دهیم.

ممکن است پریز برق شما در محلی قرار گرفته باشد که دسترسی به آن آسان نباشد. یا برای استفاده از آن با مشکلات زیادی روبه رو شوید. زمانی که از ترانکینگ فلزی استفاده می کنید، قادر خواهید بود مسیر این پریز های برق را به راحتی و بدون هیچ خطری تغییر دهید.

انواع ترانکینگ فلزی و کاربرد آنها

بدون شک هر تجهیزاتی که تولید می شود در نمونه های متنوعی خواهد بود. زیرا هر فرد بسته به محیطی که از این تجهیزات استفاده می کند، نیاز به مدل خاصی از ترانکینگ ها خواهد داشت. از میان انواع ترانکینگ فلزی باید به موارد زیر اشاره نماییم.

  • ترانکینگ های دفنی
  • ترانکینگ های ستونی
  • ترانکینگ های دیواری

تمامی این نمونه های ترانکینگ دارای یک کاربرد مهم هستند. آن هم ایجاد کابل کشی منظم و اصولی در ساختمان های مختلف، از جمله ساختمان های مسکونی و صنعتی. هر یک از مدل های ترانکینگ فلزی دارای استاندارد و پارامتر های خاصی می باشد. که با یکدیگر تفاوت داشته و برای محیط های گوناگون استفاده می شوند.

ترانکینک فلزی

پس برای این که بدانید باید از کدام نمونه ترانکینگ فلزی برای محیط مورد نظر خود استفاده کنید، ابتدا باید تمام ویژگیهای محیط مورد نظر را بررسی نموده و سپس اقدام به خرید و انتخاب ترانکینگ نمایید. از دیگر کاربرد های این تجهیزات می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • جلوگیری از تداخل میان کابل ها و سیم ها و بین بردن نویز آنها

زمانی که شما اقدام به استفاده از ترانکینگ فلزی برای کابل کشی ساختمان خود می نمایید، این عمل منجر می شود تا تداخل احتمالی که ممکن است در میان سیم ها و کابل ها ایجاد شد، از بین برداشته شود. از سوی دیگر همیشه سیم ها و کابل ها در یک مسیر ممکن است بر روی یکدیگر ایجاد نویز کنند.

که بعد از استفاده ترانکینگ فلزی دیگر این نویز ها ایجاد نمی شود. کابل ها را درون محفظه ای قرار می دهیم که سیم ها را از آنها جدا می کند. دیگر این سیم ها و کابل ها با یکدیگر تداخل نداشته و نویز ایجاد نمی کنند. توسط ترانکینگ ها پارتیشنی برای جداسازی کابل ها و سیم ها استفاده می شود، که همه این تجهیزات را در جایگاه مشخص خود قرار می دهد.

مثلا زمانی که از ترانکینگ فلزی استفاده می شود، کابل های برق که از ولتاژ بالا برخوردار بوده و حامل جریان هستند، با کابل هایی که از ولتاژ کمتری برخوردار هستند هیچ تداخلی نمی یابند.

  • ترانکینک فلزی
  • ایجاد یک نوع حفاظ مناسب برای سیم ها و کابل ها با ترانکینگ فلزی

سیم ها و کابل هایی که در ساختمان های مختلف استفاده می شوند، نیاز به محافظت دارند. یکی از مهمترین کاربردهای استفاده از ترانکینگ فلزی محافظت از سیم ها و کابل های برق ساختمانی است. تصور کنید در محیط های صنعتی، یا اداری هر نوع سیمی ممکن است دچار آسیب شود.

مثلا دچار خوردگی، فشار، ضربه یا … شده و مشکلات جدی و خطرناکی را برای انسان به دنبال داشته باشد. اما زمانی که از ترانکینگ فلزی در این محیط ها استفاده می شود، تا حدود زیادی خطر از بین می رود. تمامی کابل ها و سیم ها وقتی درون محفظه پوشش دهنده قرار می گیرند، حفاظت می شوند. حتی عمر مفید استفاده از آنها نیز با این روش افزایش می یابد.

از میان تمام ترانکینگ های تولید شده، ترانکینگ فلزی محبوبیت بیشتری دارد. زیرا از مقاومت بالایی برخوردار بوده و می توان به راحتی آن را در محیط های سخت و خشن نیز استفاده کرد. حتی می توان با استفاده از این پوشش دهنده ها، سیم و کابل را از آب و آتش نیز محفوظ داشت.

نوعی از ترانکینگ های فلزی به گونه ای طراحی شده اند که خاصیت ضد آب دارند. یا این که در برابر آتش بسیار مقاوم بوده و می توان از آنها برای محافظت از سیم ها و کابل ها در هر محیطی استفاده کرد. تا بدون هیچ نگرانی از هر نوع خطر احتمالی، در محیط مورد نظر مشغول به فعالیت شد.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی فروش ترانکینگ فلزی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

تلفن تماس : 41805555-021

مقالات


اطلاعات تماس