بست چنگالی گالوانیزه

بست چنگالی گالوانیزه

 • بست چنگالی گالوانیزه یکی از متعلقات پر مصرف در سیستم گالوانیزه کشی در پروژه های عمرانی و ساختمانی می باشد.
 • بصورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تولید می گردد.
 • با زبانه قابل تنظیم بصورت مولتی سایز بوده و چند سایز لوله برق را تحت پوشش قرار می دهد.
 • بست چنگالی گالوانیزه گالوانیزه گرم مناسب جهت نگه داشتن لوله می باشد.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى بسته بندی بست چنگالی گالوانیزه ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

بست چنگالی گالوانیزه‎

بست چنگالی گالوانیزه یکی از تجهیزات و ساپورت های متداول برای محافظت و نگهداری از کابل ها و سینی ها و نردبان های کابل می باشد. این بست ها در دو نوع سرد و گرم تولید شده و هر یک دارای ویژگی ها و مزایای خاصی می باشند. بست های چنگالی را می توانید متداول ترین و بهترین تجهیزات برای کابل کشی برق به شمار آوریم.

مزایا و کاربرد بست چنگالی گالوانیزه

بست ها از جمله تجهیزاتی به شمار می روند که از آن ها برای محکم کردن لوله ها و کابل ها استفاده می شود. این بست ها در نمونه های مختلفی تولید شده و هر یک دارای کاربرد خاصی هستند. بست چنگالی گالوانیزه که از ورق های گالوانیزه تولید می شوند، از جمله بست های عالی و مستحکم به شمار می روند که می توان از آن ها برای نگهدار سینی کابل و نردبان کابل در محیط های حفاظتی استفاده کرد.

معمولا از بست ها برای هدایت کردن سیم ها و کابل های برق و محافظت از آنها در ساختمان های مختلف استفاده می شود. زمانی که سینی کابل یا نردبان کابل در محلی برای عبور کابل ها نصب می شود، نیاز به بست چنگالی گالوانیزه خواهد داشت تا بر روی دیوار یا سقف مستحکم شود. این قطعه را می توانیم یکی از قطعات مهم به شمار آوریم که کاربرد بسیار زیادی دارد.

ویژگی ها و کاربرد های بست چنگالی گالوانیزه

بست های چنگالی ساپورت های محکمی برای لوله های دیواری و سقفی هستند. این تجهیزات در طرح ها و رنگ های مختلفی طراحی و تولید می شوند. می توان از آنها برای محیط های مختلفی استفاده نمود. از آنجایی که بست های چنگالی بسیار پرکاربرد می باشند، بهتر است در زمان تهیه آنها از بهترین مارک و برند استفاده کنید. زیرا بست های چنگالی در اصل محافظ های سینی های کابل و نردبان های کابل هستند که سیم و کابل از درون آنها عبور می کند.

از جمله متداول ترین بست های چنگالی که می توانیم برای محیط های مختلف از آن استفاده کنیم، بست چنگالی گالوانیزه می باشد. اما بست های دیگری نیز همچون بست چنگالی عایق دار وجود دارند که می توان از آن ها برای داخل ریل استفاده کرد. بست های چنگکی نیز وجود دارند که از دو تکه برخوردار می باشند. این بست ها را نیز برای محکم کردن لوله ها مورد استفاده قرار می دهند.

بست چنگالی گالوانیزه دارای ویژگی های خاصی می باشند. این بست ها خود در دو نوع گرم و سرد تولید می شوند. هر کدام از آنها دارای زبانه قابل تنظیم بوده و به صورت مولتی سایز می باشند. یعنی چند سایز لوله برق مشخصی را پوشش می دهد. اما در میان این دو نوع بست، بست های گالوانیزه گرم را بیشتر برای نگهداری از لوله های برق استفاده می کنند. از سوی دیگر باید بگوییم که بست های چنگالی گالوانیزه را بسته به استاندارد BS و ISO تولید می نمایند.

بست چنگالی گالوانیزه

انتخاب بست های چنگالی در اندازه مناسب

بست چنگالی گالوانیزه نیز همچون دیگر بست ها و تجهیزات، دارای ابعاد مختلف و استاندارد می باشد. در صورتی که از بست هایی با قطر زیاد برای محکم کردن لوله ها استفاده کنید، منجر به انباشت گرد و خاک شده و مواد خارجی را به اطراف لوله ها و کابل ها منتقل می کند. این مسئله باعث آسیب رسیدن به سیم ها و کابل ها شده و می تواند سانحه خطرناکی را به بار آورد.

از سوی دیگر اگر بار بیش از اندازه ظرفیت بست به آن تحمیل شود، باعث شکسته شدن بست چنگالی گالوانیزه شده و این مسئله نیز به تاسیسات برقی آسیب خواهد رساند. این مشکلات اصولا بر روی بست های چنگالی بسیاری رخ می دهد. اما بست های گالوانیزه از جمله بست های مستحکمی هستند که بیشتر این خطرات را کنترل می کنند.

زیرا ساختار این بست ها از ویژگی خاصی برخوردار بوده و ابعاد آنها دقیقا متناسب با ابعاد کابلها و لوله ها تولید می شوند. این ویژگی باعث می شود تا بتوان از بست مورد نیازی استفاده کرد که مناسب برای لوله و کابل مورد نظر باشد. استفاده از بست در ابعاد مناسب قادر است به خوبی کابل ها و سیم ها را کنترل نماید. بدون آن که به آنها آسیبی وارد کند.

مزایای استفاده از بست های گالوانیزه

استفاده از بست چنگالی گالوانیزه مزایای خاصی را به همراه دارد. از جمله مزایای مهمی که می توانیم برای این دسته از تجهیزات به شمار آوریم، حذف شدن اقداماتی همچون سوراخ کاری، جوشکاری، حفاری و … می باشد. به راحتی می توان این تجهیزات را در عرض یک دقیقه باز و بسته نمود. که این امر صرفه جویی در وقت را به همراه خواهد داشت.

بست چنگالی گالوانیزه

سایز بست چنگالی گالوانیزه برق:

 • بست چنگالی 12-16
 • بست چنگالی 16-22
 • بست چنگالی 22-28
 • بست چنگالی 28-34
 • بست چنگالی 34-40
 • بست چنگالی 40-46
 • بست چنگالی 46-52

فروش بست چنگالی برق کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش بست چنگالی گالوانیزه،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

کاسپین سینی
در تاریخ 29 دی 1398