پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

سینی کابل 6 خم

سینی کابل 6 خم

سینی کابل 6 خم

Galvanized cable tray

سینی کابل 6 خم از ورق فولادی فابریک یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

یکی از مزایای استفاده از سینی کابل 6 خم می توان به این مورد اشاره نمود که باتوجه به نبود لبه تیز در سینی بدلیل 6 خم بودن امکان آسیب دیدن کابل در زمان جابجایی کابل به حداقل می رسد.

جهت پانچ سینی کابل 6 خم از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض 6 متر استفاده و جهت خمکاری سینی کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود. سینی کابل های کاسپین پایپ پس از تولید به وسیله تسمه بر روی پالت های چوبی قابل حمل توسط لیفتراک نصب می گردد.

جهت تولید سینی کابل 6 خم از ورق گالوانیزه گرم و یا گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود . که در انواع پانچ دار و ب6ن پانچ تولید می گردد.

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع سینی کابل های 6 خم در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید سینی کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

سینی کابل 6 خم

کاربرد سینی کابل ۶ خم

سینی کابل ۶ خم از جمله سینی کابل های موجود در بازار است که به دلیل ویژگی های به خصوصی که دارد، امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی این دسته از سینی کابل ها وظیفه دارند از کابل هایی که تاسیسات برقی ساختمان ها و صنایع را به یکدیگر متصل می کنند، محافظت کند. طراحی سینی ۶ خم به گونه ای است که از کابل ها در برابر اشعه نور خورشید، رطوبت موجود در محیط، گرد و خاک و برخورد اجسام تیز و برنده به کابل های برق جلوگیری کند. علاوه بر موارد ذکر شده این سینی کابل به گونه ای طراحی شده است که هوا به خوبی در اطراف سیم ها گردش پیدا کند و عمل انتقال حرارت بین کابل ها و سیم ها به نحو مطلوبی انجام بپذیرد.

تفاوت سینی کابل ۶ خم و سینی کابل ۴ خم

به طور کلی در ساختار هر یک از انواع سینی برق ذکر شده، از ورق های فولادی گالوانیزه شده استفاده شده است. بنابراین می توان گفت که این سینی برق ها از لحاظ ساختاری کاملا به یکدیگر شبیه هستند. اما عاملی که سبب تمایز بین این دو سینی کابل شده است، ویژگی های ظاهری آن ها است. به طور کلی سینی کابل ۶ خم به دلیل اینکه دو لبه انتهایی آن خم بیشتری خورده است، در هنگام اجرا و نصب کابل ها و سیم های تاسیسات برقی، آسیبی به آن ها وارد نمی کند. به همین دلیل می توان گفت که استفاده از این سینی کابل ها سطح ایمنی تاسیسات برقی ساختمان تا حد زیادی افزایش می دهد.

سینی کابل 6 خم

سینی کابل گالوانیزه گرم

یکی از ویژگی های سینی کابل های شش خم، استفاده از ورق های گالوانیزه در ساختار آن ها است. به جهت افزایش استحکام و مقاومت سینی ها کابل ها در برابر نیروهای خارجی و وزن کابل ها، متریال پایه این سینی کابل ها را فولاد در نظر گرفته و از طریق فرایند گالوانیزاسیون گرم، پوششی از فلز روی بر سطح آن قرار می دهند. تا به این ترتیب میزان مقاومت سینی کابل ها در برابر رطوبت و خوردگی افزایش پیدا کند.

مزایای روش گالوانیزاسیون در تولید سینی کابل

در روش گالوانیزاسیون گرم حمامی از فلز روی مذاب در دمای ۴۵۰ درجه سانتی گراد تهیه می شود. ورق های فولادی پس از انجام عملیات تمیز کاری، در این حمام فرو رفته و در آن غوطه ور می شوند. به این ترتیب پوششی از فلز روی بر سطح ورق ها قرار گرفته و مقاومت ان ها افزایش پیدا می کند.

عمل آبکاری ورق های فولادی به روش گالوانیزاسیون گرم نسبت به سایر روش ها، سبب می شود که سینی کابل ۶ خم تولید شده به این روش، از طول عمر بیشتری برخوردار باشد. به طور کلی گالوانیزاسیون ورق های فولادی به این روش سبب می شود که فلز روی تا عمق ۷۰ میکرون در ورق نفوذ کرده و مقاومت آن ها را در برابر خوردگی افزایش می دهند. به همین دلیل عمدتا سینی کابل های تولید شده به این روش، طول عمری بین ۲۵ تا ۳۰ سال دارند.

سینی کابل 6 خم

نحوه انتخاب سینی کابل 6 خم

جهت انتخاب بهتر سینی کابل  می بایست حجم کلی کابل ها مشخص گردد. مثلا جهت 7 عدد کابلی که قطر هر کدام 2 سانتیمتر است و در کنار هم در کف سینی قرار می گیرد می توان از سینی کابل با عرض 15 سانتیمتر یا عرض 20 سانتیمتر استفاده نمود.

سینی کابل 6 خم در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش سینی کابل های درب دار جهت کاهش هزینه خرید ، درب سینی کابل را از ورق نازک تر از خود سینی انتخاب نمود .

برای مثال در زمان سفارش سینی کابل عرض 50 ضخامت 1.5 میلیمتر می توان درب را با ورق ضخامت 1.25 میلیمتر انتخاب شود. در سینی های درب دار می توان درب را به وسیله کلمپ کمربندی و یا پیچ و مهره به خود سینی محکم نمود.

بدلیل مصرف بیشتر ورق در سینی کابل 6 خم ، به همین علت هزینه و قیمت سینی کابل 6 خم از سینی کابل چهار خم بیشتر می باشد.

آیتم های مهم در انتخاب سینی کابل 6 خم

  • عرض سینی کابل 6 خم به سانتیمتر یا میلیمتر
  • ارتفاع سینی کابل به سانتی متر یا میلیمتر
  • طول سینی کابل به متر
  • ضخامت ورق سینی کابل
  • ضخامت ورق درب سینی کابل
  • نوع پانچ دار یا بدون پانچ بودن سینی کابل
  • نوع ورق سرد یا ورق گرم

سینی برق گالوانیزه

معمولا سینی کابل های 6 خم کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط سینی کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از سینی کابل پانچ دار استفاده می شود که با دارا بودن سوراخ های متعدد در بدنه سینی باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات سینی کابل 6 خم به همدیگر و سینی کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب سینی کابل  از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان سینی کابل را به سقف یا دیوار نصب نمود.

اتصالات سینی 6 خم

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات سینی کابل 6 خم می تواند به زانوی داخلی سینی ، زانوی خارجی سینی ، سه راهی سینی کابل ، 6راهی سینی ، رابط سینی ، تبدیل سینی کابل ، تبدیل سینی به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید سینی کابل 6 خم کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

مقالات


اطلاعات تماس