پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

سینی کابل چهار خم

سینی کابل چهار خم

سینی کابل چهار خم

Galvanized cable tray

سینی کابل چهار خم از ورق فولادی فابریک یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

جهت پانچ سینی کابل چهار خم از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض چهار متر استفاده و جهت خمکاری سینی کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود. سینی کابل های کاسپین پایپ پس از تولید به وسیله تسمه بر روی پالت های چوبی قابل حمل توسط لیفتراک نصب می گردد.

جهت تولید سینی کابل چهار خم از ورق گالوانیزه گرم و یا گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود . که در انواع پانچ دار و بچهارن پانچ تولید می گردد.

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع سینی کابل های چهار خم در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید سینی کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

نحوه انتخاب سینی کابل چهار خم

جهت انتخاب بهتر سینی کابل چهار خم می بایست حجم کلی کابل ها مشخص گردد. مثلا جهت 7 عدد کابلی که قطر هر کدام 2 سانتیمتر است و در کنار هم در کف سینی قرار می گیرد می توان از سینی کابل با عرض 15 سانتیمتر یا عرض 20 سانتیمتر استفاده نمود.

سینی کابل چهار خم در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می گردد.

معمولا می توان در سفارش سینی کابل های درب دار جهت کاهش هزینه خرید ، درب سینی کابل را از ورق نازک تر از خود سینی انتخاب نمود . برای مثال در زمان سفارش سینی کابل چهار خم عرض 50 ضخامت 1.5 میلیمتر می توان درب را با ورق ضخامت 1.25 میلیمتر انتخاب شود. در سینی های درب دار می توان درب را به وسیله کلمپ کمربندی و یا پیچ و مهره به خود سینی محکم نمود.

سینی کابل چهار خم

نحوه تولید سینی کابل چهار خم

سینی کابل چهار خم یکی از پرکاربرد ترین سینی کابل های موجود در بازار است و به وفور در صنایع و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی به منظور تولید این دسته از سینی کابل های موجود در بازار، ورق های مورد نظر توسط دستگاه های خم کن، چهار خم زده می شوند. خمکاری ورق های سینی برق باید به گونه ای باشد که استاندارد های موجود در ساخت این دسته از تجهیزات را رعایت کند.

کاربرد سینی کابل چهار خم

به طور کلی سینی کابل ها به منظور کابل کشی و سیم کشی تاسیسات برق صنایع و ساختمان ها به کار می روند. این دسته از تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند که حجم معینی از کابل ها را پوشش داده و از آن ها محافظت نماید. عمدتا سینی کابل هایی که در تاسیسات برقی صنایع به خصوص صنایع نفت و گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند، بیشتر در محیط های روباز قرار دارند. به همین دلیل متریال به کار رفته در ساختار آن ها به گونه ای انتخاب شده است که در برابر رطوبت موجود در محیط و خوردگی مقاوم باشد.

سینی کابل چهار خم

متریال به کار رفته در سینی کابل چهار خم

به طور کلی متریال به کار رفته در سینی چهار خم باید به گونه ای باشد که علاوه بر تحمل وزن کابل ها و سیم هایی که توسط آن حمل می شوند، در برابر رطوبت و خوردگی نیز مقاومت داشته باشد. به همین دلیل عمدتا متریال اصلی این دسته از تجهیزات را ورق های فولادی در نظر می گیرند این ورق ها استحکام بسیار بالایی داشته و کابل هایی با سطح مقطع زیاد را پوشش می دهند. اما این ورق ها به تنهایی در برابر رطوبت مقاومت چندانی ندارند به همین دلیل از طریق فرآیند های گالوانیزاسیون پوششی از فلز روی بر سطح آن ها قرار خواهد گرفت. این فلز به طور ذاتی در برابر رطوبت و خوردگی بسیار مقاوم است.

روش های گالوانیزاسیون سینی کابل

به طور کلی به منظور گالوانیزاسیون ورق های سینی کابل چهار خم، از دو روش کلی گالوانیزاسیون گرم و گالوانیزاسیون سرد استفاده می شود. به طور کلی در هر یک از این روش ها فلز روی به عنوان پوششی روی سطح ورق فولادی در نظر گرفته می شود و به این ترتیب از آن در برابر رطوبت محافظت می کند.

 • روش گالوانیزاسیون سرد

در روش گالوانیزاسیون سرد، ابتدا سطح ورق های فولادی از آلودگی ها پاک شده و تمیز می گردد. سپس نمک فلز روی در حلالی مانند آب و یا سایر ترکیبات شیمیایی ترکیب شده و محلولی اسیدی را ایجاد می کند. محلول تولید شده از طریق پاشش روی سطح ورق های فولادی پاشیده شده و آن ها را در برابر رطوبت مقاوم می سازد. از آنجایی که دما در طول این فرآیند پایین است، به این روش گالوانیزاسیون سرد گفته می شود.

 • روش گالوانیزاسیون گرم

در این روش ورق های فولادی در حوضچه ای از فلز روی مذاب قرار می گیرند. به علت دمای بالایی که این حوضچه دارد، میان اتم های ورق فولادی و اتم های فلز روی، پیوند برقرار شده و به این ترتیب پوششی از فلز روی بر سطح ورق فولادی قرار می گیرد.

سینی کابل چهار خم

جدول ابعاد و وزن سینی کابل چهارخم
عرض سینی کابل چهار خم ضخامت ورق سینی کابل چهار خم طول سینی کابل چهار خم ارتفاع سینی کابل چهار خم وزن هر متر سینی کابل چهار خم وزن هر متر درب سینی کابل چهار خم
سینی کابل عرض 10 سانتی متر 0.7 میلیمتر 2 متر 4 سانت 1.3 کیلوگرم 0.8 کیلوگرم
سینی کابل عرض 15 سانتی متر 0.8 میلیمتر 2 متر 4 سانت 1.7 کیلوگرم 1.2 کیلوگرم
سینی کابل عرض 20 سانتی متر 0.9 میلیمتر 2 متر 4 سانت 2.4 کیلوگرم 1.7 کیلوگرم
سینی کابل عرض 25 سانتی متر 1 میلیمتر 2 متر 5 سانت 3.3 کیلوگرم 2.3 کیلوگرم
سینی کابل عرض 30 سانتی متر 1.25 میلیمتر 2 متر 5 سانت 4.6 کیلوگرم 3.5 کیلوگرم
سینی کابل عرض 40 سانتی متر 1.5 میلیمتر 2 متر 6 سانت 6.53 کیلوگرم 5.3 کیلوگرم
سینی کابل عرض 50 سانتی متر 1.5 میلیمتر 2 متر 6 سانت 8.0 کیلوگرم 6.6 کیلوگرم
سینی کابل عرض 60 سانتی متر 2 میلیمتر 2 متر 8 سانت 12.9 کیلوگرم 10.5 کیلوگرم

 

سینی کابل چهار خم

بدلیل مصرف کمتر ورق در سینی کابل چهار خم ، به همین علت هزینه و قیمت سینی کابل چهار خم از سینی کابل 6 خم کمتر می باشد.

آیتم های مهم در انتخاب سینی کابل چهار خم

 • عرض سینی کابل چهار خم به سانتیمتر یا میلیمتر
 • ارتفاع سینی کابل به سانتی متر یا میلیمتر
 • طول سینی کابل به متر
 • ضخامت ورق سینی کابل
 • ضخامت ورق درب سینی کابل
 • نوع پانچ دار یا بدون پانچ بودن سینی کابل
 • نوع ورق سرد یا ورق گرم

معمولا سینی کابل های چهار خم کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط سینی کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از سینی کابل پانچ دار استفاده می شود که با دارا بودن سوراخ های متعدد در بدنه سینی باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات سینی کابل چهار خم به همدیگر و سینی کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب سینی کابل چهار خم از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان سینی کابل چهار خم را به سقف یا دیوار نصب نمود.

اتصالات سینی چهار خم

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات سینی کابل چهار خم می تواند به زانوی داخلی سینی ، زانوی خارجی سینی ، سه راهی سینی کابل ، چهارراهی سینی ، رابط سینی ، تبدیل سینی کابل ، تبدیل سینی به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید سینی کابل چهار خم کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

مقالات


اطلاعات تماس