پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

سینی کابل پانچ شده

سینی کابل پانچ شده

سینی کابل پانچ شده

Punch cable tray

سینی کابل پانچ شده از ورق پانچ شده سرد یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

جهت پانچ سینی کابل از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض دو متر استفاده و جهت خمکاری سینی کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود. سینی کابل های کاسپین پایپ پس از تولید به وسیله تسمه بر روی پالت های چوبی قابل حمل توسط لیفتراک نصب می گردد.

جهت تولید سینی کابل پانچ شده از ورق پانچ شده گرم و یا ورق پانچ شده سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود . که در انواع پانچ دار و بدون پانچ تولید می گردد.

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع سینی کابل های پانچ شده در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید سینی کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

سینی برق فلزی | سینی کابل گالوانیزه گرم

ورق مورد استفاده در سینی کابل پانچ شده

سینی کابل پانچ شده به علت عبور حجم بالایی از کابل های با سطح مقطع زیاد، عمدتا با ورق های مستحکم و با کیفیتی ساخته می شود. به طور کلی ورق مورد استفاده در این دسته از تجهیزات صنعتی، علاوه بر آنکه مقاومت بالایی در برابر بارها و نیروهای خارجی داشته باشد، باید در برابر رطوبت نیز از خود مقاومت نشان دهد. به طور کلی ورق هایی که در ساختار سینی برق پانچ شده مورد استفاده قرار می گیرند، عبارتند از:

 • ورق روغنی

به طور کلی ضخامت این نوع از ورق های فولادی، از طریق فرآیند نورد سرد تعیین می شود. در طول این فرآیند، ورق هایی با ضخامت نسبتا زیاد تحت فشار غلتک ها قرار می گیرند. فاصله بین غلتک های مورد نظر به گونه ای تنظیم شده است که پس از گذشتن ورق با ضخامت زیاد از زیر آن ها، ورقی با ضخامت مورد نظر تولید گردد. از آنجایی که در هنگام تولید ورق های روغنی از عملیات های حرارتی استفاده نمی شود، این ورق ها کیفیت سطح بسیار بالایی دارند. به همین دلیل عمدتا از ورق های روغنی بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که در معرض دید قرار دارد.

 • ورق سیاه

نوع دیگری از ورق های استفاده شده در فرآیند تولید سینی کابل پانچ شده ورق های سیاه هستند. به طور کلی به منظور تولید این دسته از ورق ها از نورد گرم استفاده می شود. در طول این فرآیند دمای ورق ها تا حد معینی که عمدتا از طریق استاندارد ها تعیین می شود، افزایش یافته و سپس تحت فشار غلتک ها قرار گرفته و ورقی با ضخامت مورد نظر تولید می گردد. از آنجایی که این نوع از ورق ها عمدتا از طریق عملیات های حرارتی تولید می شوند، ورق های تولید شده رنگ کدر و سیاهی خواهند داشت. از اینرو به این ورق ها، ورق سیاه گفته می شود‌.

 • ورق گالوانیزه

یکی از پرکاربردترین ورق های مورد استفاده در ساختار سینی کابل پانچ شده ورق های گالوانیزه هستند. به طور کلی متریال پایه در نظر گرفته شده در این دسته از ورق ها، فولاد است. تا به این واسطه ورق های تولید شده، استحکام بسیار بالایی داشته باشند. سپس از طریق فرآیند های آبکاری سرد و یا گرم پوشش از فلز روی بر سطح ورق های فولادی قرار گرفته تا به این واسطه مقاومت آن ها در برابر رطوبت افزایش پیدا کند.

سینی کابل پانچ شده

نحوه انتخاب سینی کابل پانچ شده

جهت انتخاب بهتر سینی کابل می بایست حجم کلی کابل ها مشخص گردد. مثلا جهت 7 عدد کابلی که قطر هر کدام 2 سانتیمتر است و در کنار هم در کف سینی قرار می گیرد می توان از سینی کابل با عرض 15 سانتیمتر یا عرض 20 سانتیمتر استفاده نمود.

سینی کابل پانچ شده در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش سینی کابل های درب دار جهت کاهش هزینه خرید ، درب سینی کابل را از ورق نازک تر از خود سینی انتخاب نمود .

برای مثال در زمان سفارش سینی کابل پانچ شده عرض 50 ضخامت 1.5 میلیمتر می توان درب را با ورق ضخامت 1.25 میلیمتر انتخاب شود. در سینی های درب دار می توان درب را به وسیله کلمپ کمربندی و یا پیچ و مهره به خود سینی محکم نمود.

سینی کابل پانچ شده

کاربرد سینی کابل پانچ شده

به طور کلی سینی برق ها وظیفه دارند به کمک اتصالاتی که به همراه دارند، قسمت های مختلف تاسیسات برقی ساختمان ها و یا صنایع گوناگون را به یکدیگر متصل کنند. این دسته از تجهیزات صنعتی از لحاظ تعداد کابل مورد نظر و محیط مورد استفاده انواع مختلفی دارند.

در صورتی که از سینی برق پانچ شده در محیط های شرجی با دما و رطوبت بالا استفاده می شود، بهتر است از سینی برق گالوانیزه استفاده شود. اما در صورتی که از سینی کابل در محیط های سرپوشیده استفاده می شود‌، عمدتا ورق تشکیل دهنده سینی کابل را ورق سیاه و یا ورق روغنی در نظر می گیرند. تا به این ترتیب تا حد زیادی در هزینه های ناشی از خرید سینی کابل گالوانیزه صرفه جویی شود.

آیتم های مهم در انتخاب سینی کابل پانچ شده

 • عرض سینی کابل پانچ شده به سانتیمتر یا میلیمتر
 • ارتفاع سینی کابل به سانتی متر یا میلیمتر
 • طول سینی کابل به متر
 • ضخامت ورق سینی کابل
 • ضخامت ورق درب سینی کابل
 • نوع ورق گالوانیزه سرد یا ورق گالوانیزه گرم

سینی برق گالوانیزه

معمولا سینی کابل های پانچ شده کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط سینی کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از سینی کابل پانچ دار استفاده می شود که با دارا بودن سوراخ های متعدد در بدنه سینی باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات سینی کابل  به همدیگر و سینی کشی کابل کابل نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب سینی کابل از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان سینی کابل پانچ شده را به سقف یا دیوار نصب نمود.

اتصالات سینی پانچ شده

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات سینی کابل می تواند به زانوی داخلی سینی ، زانوی خارجی سینی ، سه راهی سینی کابل ، چهارراهی سینی ، رابط سینی ، تبدیل سینی کابل ، تبدیل سینی به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید سینی کابل پانچ شده کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

مقالات


اطلاعات تماس