پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

دیوایدر سینی کابل

دیوایدر سینی کابل

Cable tray divider

دیوایدر سینی کابل یا جداکننده سینی کابل از متعلقات سینی کابل بوده که به جهت جداسازی یک یا چند ردیف از کابل ها در سینی کابل مورد استفاده قرار می گیرد.

دیوایدر سینی کابل معمولا از جنس همان ورق و ضخامت سینی کابل تولید می گردد و بصورت پیچ و مهره یا به وسیله جوش به سینی کابل متصل می گردد.

جهت تولید دیوایدر سینی کابل برق  از ورق گالوانیزه گرم و یا گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود . که در انواع پانچ دار و بدون پانچ تولید می گردد.

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع دیوایدر سینی درب دار در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید دیوایدر سینی کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

دیوایدر سینی کابل در ارتفاع های 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 15 و 20 سانتیمتر و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش دیوایدر سینی درب دار جهت کاهش هزینه خرید ، دیوایدر سینی را از ورق نازک تر از خود سینی انتخاب نمود . برای مثال در زمان سفارش سینی کابل گالوانیزه عرض 50 ضخامت 1.5 میلیمتر می توان دیوایدر را با ورق ضخامت 1.25 میلیمتر انتخاب شود.

دیوایدر سینی کابل

آیتم های مهم در انتخاب دیوایدر

 • عرض سینی کابل گالوانیزه به سانتیمتر یا میلیمتر
 • ارتفاع سینی کابل به سانتی متر یا میلیمتر
 • طول سینی کابل به متر
 • ضخامت ورق سینی کابل
 • ضخامت ورق دیوایدر سینی
 • نوع پانچ دار یا بدون پانچ بودن دیوایدر
 • نوع گالوانیزه سرد یا گالوانیزه گرم

معمولا دیوایدر سینی کابل درب دار کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط سینی کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از دیوایدر سینی پانچ دار استفاده می شود که با دارا بودن سوراخ های متعدد در بدنه و دیوایدر سینی باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت آسیب ندیدن کابل های سینی کابل معمولا لبه بالایی دیوایدر سینی کابل بصورت یک خم 180 درجه ای به داخل بر میگردد.

آیتم های مهم در انتخاب دیوایدر

انواع دیوایدر سینی کابل

دیوایدر جوش شده سینی کابل ، دیوایدر پیچ شده سینی کابل ، دیوایدر خم فابریک سینی کابل

نحوه ی نصب دیوایدر

یکی از نکات مهمی که باید در اتصال دیوایدر سینی کابل مورد توجه قرار دهید ارتفاع مناسب آن ها است. همان طور که ذکر شد این قطعات از لحاظ ارتفاع در سایزهای مختلفی طراحی می شوند و هر کدام متناسب سایز خاصی از سینی ها هستند. بنابراین ابعاد بدنه، خصوصاً دیواره های سینی کابل را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا از این طریق بتوانید بهترین سایز دیوایدر سینی کابل را انتخاب کنید.

با توجه به پانچ های موجود در پایه ی دیوایدر شما می توانید این قطعه را در هر نقطه ی دلخواه در سطح سینی کابل نصب کنید. البته بهتر است حجم کابلی که قصد جداسازی آن ها را دارید در نظر بگیرید و سعی کنید فاصله و فضای مناسبی را برای کابل ها فراهم کنید تا دچار فشردگی بیش از حد نشوند.

فواصل پیچ و مهره‌های نصب شده بهتر است بین 1.5 تا 2 متر باشد. در این شرایط دیوایدر بدون لغزش و انحراف در جای خود فیکس می شود. کابل های با قطر بزرگتر بهتر است از همان ابتدای قرارگیری بر روی سینی از دیگر کابل های کوچکتر جدا شوند به همین دلیل توصیه می شود نصب دیوایدرها را در سرتاسر سینی انجام دهید تا امنیت شبکه ی کابل کشی افزایش یابد.

نحوه ی نصب دیوایدر

نوع طراحی و مکانیزم عملکردی دیوایدر سینی

طراحی دیوایدر سینی به صورت یک ورق نازک با زاویه ی 90 درجه یا قائمه در قسمت پایه ی خود است که این ناحیه جهت اتصال مستقیم به بدنه ی سینی ها شکل دهی شده است. قسمت پایه در سرتاسر خود دارای سوراخ می باشند که توسط دستگاه های cnc پانچ شده است.

علت تعبیه ی آن ها قرار دادن پیچ و مهره جهت اتصال نهایی دیوایدر به بدنه ی سینی است. با توجه به آنکه غالباً بر روی سینی ها از درپوش یا کاور فلزی استفاده می شود در نتیجه ارتفاع دیوایدر سینی کابل به گونه ای تنظیم می شود تا هم سطح و تراز با دیواره ی سینی باشد تا درپوش ها براحتی بتوانند روی سینی سوار شوند. نوع نصب دیوایدر کابل بر روی سطح مقطع سینی ها به صورت پیچ و مهره است و مزیت این نوع اتصال قابلیت جداسازی آن ها و تغییر مکان در سطح سینی می باشد.

به عنوان مثال اگر شما دیوایدر ها را در مرکز سینی نصب کرده اید و بنا به تغییر در حجم کابل و یا اضافه کردن کابل های جدید قصد جابه‌جایی دیوایدر را دارید این امکان برای شما فراهم است تا با باز کردن پیچ و مهره ها و اتصال مجدد در یک فاصله ی دورتر از مرکز فضای جایگذاری کابل های جدید را بازتر کنید.

فواید و مزایای استفاده از دیوایدر کابل

 • با استفاده از دیوایدر سینی کابل می توانید نظم و انسجام بالایی در دسته های کابل با ویژگی های مشترک ایجاد کنید. به این صورت که کابل های دارای قطر یکسان و کوچکتر را در دسته های جداگانه و کابل های با سایز بزرگتر را در یک بخش دیگر بر روی سینی ها قرار دهید. با این کار براحتی می توانید به بازرسی های دوره ای و یا تغییر کابل ها بپردازید.
 • قابلیت نصب فوق العاده آسانی دارند و برای اتصال به هیچگونه فرآیند جوشکاری احتیاجی ندارند و تنها با پیچ و مهره پروسه ی اتصال تکمیل می شود.
 • با توجه به ساختار قائمه یا زاویه دار در قسمت پایه دچار انحراف و یا اصطلاحاً کجی بدنه نمی شوند.
 • با استفاده از دیوایدر سینی کابل شناسایی کابل ها برای شما راحتر می شود و از طرفی از روی هم قرار گرفتن و یا گره خوردن و همچنين بهم ریختگی کابل ها جلوگیری می شود.
 • کابل های فشار قوی که دارای قطر بزرگتری هستند معمولاً در مواردی یک حرارت محسوسی را در خود ایجاد می کنند که در صورت مجاورت با کابل های ضعیف تر ممکن است روی آن ها تاثیر منفی بگذارد. لذا از طریق بکارگیری دیوایدر سینی کابل و اجرای مراحل تفکیک در کابل ها عملاً از تاثیرپذیری کابل ها از یکدیگر جلوگیری کنید.

فواید و مزایای استفاده از دیوایدر کابل

جنس و نوع متریال بکار رفته در ساخت دیوایدر سینی کابل

دیوایدر سینی از ورق های استیل یا فولاد کربن تهیه می شوند و پس از شکل دهی و پانچ ورق ها آن ها را گالوانیزه می کنند تا در تناسب با جنس و متریال ساخت سینی های کابل باشند. ممکن است این سوال برای شما به وجود آید که دیوایدرها تحت نیروی وزن کابل ها نیستند پس چه دلیلی دارد که آن ها را از عناصر سخت فلزی بسازند؟ پاسخ به این سوال جوانب مختلفی را در بر می گیرد که بارزترین آن سازگاری میان دو قطعه است.

استفاده از دیوایدر سینی کابل غیر فلزی بر روی سینی های فلزی درست مانند نصب یک قطعه ی پلاستیکی بر روی آلیاژهای آهنی است که هیچ تناسب ساختاری با یکدیگر ندارند. این نکته را همواره به یاد داشته باشید که برای احداث یک سیستم پشتیبانی و حمایتی کابل برق اگر در یک محیط پر تنش قرار دارید بهتر است تمام قطعات آن اعم از اتصالات سینی کابل، کاورها و حتی دیوایدر سینی کابل نیز از لحاظ جنس باید با یکددیگر یکسان باشند تا بهترین عملکرد را در بالاترین سطح ایمنی ارائه دهند.

اگرچه دیوایدرها در بدنه ی خود تحت نیروهای فشاری نیستند اما در قسمت پایه، درست در محل نصب پیچ و مهره ها تحت فشار قرار دارند بطوریکه با محکم کردن مهره ها یک نیروی مضاعف در ناحیه اتصال اعمال می شود که فقط جنس استیل دیوایدر سینی کابل نسبت به آن مقاوم است.

خرید کلیه تجهیزات جانبی سینی کابل از شرکت پتروکاسپین

سینی های کابل تنها بخشی از یک سیستم حمل کننده ی کابل های برق هستند که جهت احداث و نصب نهایی و همچنین تکمیل آن ها نیاز به مجموعه ای از قطعات دیگر نظیر دیوایدر سینی کابل داریم که پروسه ی هدایت کابل ها را در بهترین شرایط ممکن می کند.

این قطعات بسیار کاربردی در ابعاد و سایزهای مختلف و با بالاترین سطح کیفیت ساخت در شرکت پتروکاسپین در حجم وسیع قابل عرضه هستند که مشتریان گرامی می توانند با ارزیابی سایز سینی خود نسبت به تهیه ی دیوایدرهای آن اقدام کنند.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید دیوایدر سینی درب دار کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

مقالات


اطلاعات تماس