پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

درب سینی کابل برق

درب سینی کابل برق

درب سینی کابل برق

Electrical Cable tray cover

درب سینی کابل برق از ورق فولادی گالوانیزه فابریک یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

جهت سوراخ کاری درب سینی کابل برق از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض دو متر استفاده و جهت خمکاری درب سینی کابل برق از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود. سینی کابل های کاسپین پایپ پس از تولید به وسیله تسمه بر روی پالت های چوبی قابل حمل توسط لیفتراک نصب می گردد.

جهت تولید درب سینی کابل برق  از ورق گالوانیزه گرم و یا گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود . که در انواع پانچ دار و بدون پانچ تولید می گردد.

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع سینی کابل های درب دار در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید سینی کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

سینی کابل درب دار در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش سینی کابل های درب دار جهت کاهش هزینه خرید ، درب سینی کابل را از ورق نازک تر از خود سینی انتخاب نمود .

برای مثال در زمان سفارش سینی کابل گالوانیزه عرض 50 ضخامت 1.5 میلیمتر می توان درب را با ورق ضخامت 1.25 میلیمتر انتخاب شود. در سینی های درب دار می توان درب را به وسیله کلمپ کمربندی و یا پیچ و مهره به خود سینی محکم نمود.

درب سینی کابل برق

 درب سینی کابل برق چیست؟

درب سینی کابل برق یکی از پرکاربردترین و مفید ترین لوازم و متعلقات سینی کابل به شمار می رود. به طور کلی برای آنکه بتوان از سیم ها و کابل های موجود در تاسیسات برقی ساختمان ها و صنایع به طور حداکثر محافظت کرد، باید از درب سینی برق استفاده شود‌. به طور کلی سینی کابل ها با توجه به شرایط تولیدی و ویژگی هایی که دارند، که عمدتا در محیط های روباز مورد استفاده قرار می گیرند. به این ترتیب سیم ها و کابل ها دائما در معرض رطوبت و گرد و خاک محیط قرار داشته و با گذشت زمان به سرعت آسیب می بینند. به همین دلیل عمدتا برای افزایش طول عمر کابل ها و سیم های برق موجود در تاسیسات، از درپوش سینی کابل استفاده می شود.

دلایل استفاده از درپوش سینی کابل برق

 • افزایش مقاومت کابل ها در برابر رطوبت و سایش

به طور کلی درب سینی کابل برق از تجمع رطوبت و آب باران در کف سینی کابل جلوگیری می کند. به علاوه این دسته از متعلقات سینی کابل سبب می شوند که در محیط هایی با گرد و غبار زیاد مانند محیط های کویری، ذرات گرد و غبار کمتری به کابل ها و سیم های موجود در تاسیسات برقی برخورد کرده و به این ترتیب طول عمر آن ها افزایش پیدا کند.

 • زیبایی

سینی کابل ها از جمله تجهیزاتی هستند که هم می توان آن ها را در زیر سقف های کاذب و هم به صورت روکار استفاده کرد. در حالتی که سینی کابل به صورت روکار نصب گردد، بیشتر در معرض دید قرار دارند. به همین دلیل عمدتا در چنین شرایطی از درپوش ها استفاده شده تا زیبایی محیط مورد نظر حفظ گردد.

درب سینی کابل برق

 • جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید

به طور کلی نور خورشید دارای پرتو های مضری از جمله فرابنفش است. ماهیت این پرتو ها به گونه ای است که انرژی زیادی داشته باشند. به همین دلیل برخورد این پرتو ها به سطح کابل ها و سیم ها سبب می شود که روکش پلاستیکی آنها به مرور زمان از بین برود و به این ترتیب بیشتر در معرض آسیب قرار بگیرد. درب سینی کابل برق با قرار گرفتن روی سطح سینی کابل، سبب می شود که پرتو های فرابنفش کمتری به سطح کابل ها و سیم های برق برخورد کرده و به این ترتیب طول عمر آن ها افزایش پیدا کند.

 • ویژگی های درب سینی کابل برق

به طور کلی سینی کابل هایی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند، برحسب تعداد و وزن کابل های موجود، دارای ابعاد و اندازه های گوناگونی هستند. درپوش های سینی کابل برق نیز متناسب با ابعاد و اندازه های سینی کابل ها بوده تا به طور کامل سطح کابل و سیم ها را پوشش دهند. از دیگر ویژگی های درپوش سینی برق می توان به متریال به کار رفته در آن اشاره کرد. در ساختار این درپوش عمدتا ورق فولادی پوشیده شده با فلز روی استفاده شده تا به این ترتیب تا حد زیادی در برابر رطوبت و سایش موجود در محیط های روباز مقاوم شود.

 

درب سینی کابل

جدول ابعاد و وزن سینی کابل درب دار کاسپین
عرض سینی کابل گالوانیزه ضخامت ورق سینی کابل گالوانیزه ضخامت ورق درب سینی کابل طول سینی کابل گالوانیزه ارتفاع سینی کابل گالوانیزه وزن هر متر سینی کابل گالوانیزه وزن هر متر درب سینی کابل گالوانیزه
سینی کابل عرض 10 سانتی متر 0.7 میلیمتر 0.7 میلیمتر 2 متر 4 سانت 1.3 کیلوگرم 0.7 کیلوگرم
سینی کابل عرض 15 سانتی متر 0.8 میلیمتر 0.8 میلیمتر 2 متر 4 سانت 1.8 کیلوگرم 1.1 کیلوگرم
سینی کابل عرض 20 سانتی متر 0.9 میلیمتر 0.8 میلیمتر 2 متر 4 سانت 2.5 کیلوگرم 1.6 کیلوگرم
سینی کابل عرض 25 سانتی متر 1 میلیمتر 0.8 میلیمتر 2 متر 5 سانت 3.3 کیلوگرم 2.1 کیلوگرم
سینی کابل عرض 30 سانتی متر 1.25 میلیمتر 1 میلیمتر 2 متر 5 سانت 4.7 کیلوگرم 3.3 کیلوگرم
سینی کابل عرض 40 سانتی متر 1.5 میلیمتر 1.25 میلیمتر 2 متر 6 سانت 6.8 کیلوگرم 5.1 کیلوگرم
سینی کابل عرض 50 سانتی متر 1.5 میلیمتر 1.25 میلیمتر 2 متر 6 سانت 8.3 کیلوگرم 6.2 کیلوگرم
سینی کابل عرض 60 سانتی متر 2 میلیمتر 1.5 میلیمتر 2 متر 6 سانت 13.7 کیلوگرم 9.7 کیلوگرم

 

درب سینی کابل

استاندارد تولید سینی کابل درب دار بر اساس استاندارد  DIN EN 10327 می باشد.

آیتم های مهم در انتخاب سینی کابل درب دار

 • عرض سینی کابل گالوانیزه به سانتیمتر یا میلیمتر
 • ارتفاع سینی کابل به سانتی متر یا میلیمتر
 • طول سینی کابل به متر
 • ضخامت ورق سینی کابل
 • ضخامت ورق درب سینی کابل
 • نوع پانچ دار یا بدون پانچ بودن سینی کابل
 • نوع گالوانیزه سرد یا گالوانیزه گرم

معمولا سینی کابل های درب دار کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط سینی کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از سینی کابل پانچ دار استفاده می شود که با دارا بودن سوراخ های متعدد در بدنه سینی باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات سینی کابل گالوانیزه به همدیگر و سینی کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب سینی کابل گالوانیزه از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان سینی کابل گالوانیزه را به سقف یا دیوار نصب نمود.

اتصالات سینی کابل درب دار

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات سینی کابل درب دار می تواند به زانوی داخلی سینی ، زانوی خارجی سینی ، سه راهی سینی کابل ، چهارراهی سینی ، رابط سینی ، تبدیل سینی کابل ، تبدیل سینی به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید سینی کابل درب دار کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

مقالات


اطلاعات تماس