ساپورت سینی کابل

ساپورت سینی کابل

Cable tray support

ساپورت سینی کابل سقفی از ورق فولادی فابریک یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

جهت پانچ ساپورت سینی کابل سقفی از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض دو متر استفاده و جهت خمکاری سینی کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود..

جهت تولید ساپورت سینی کابل سقفی از ورق گالوانیزه گرم و یا ورق گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود .

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع نگدارنده سینی کابل های سقفی در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید سینی کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

نحوه انتخاب نگدارنده سینی کابل

جهت انتخاب ساپورت سینی کابل می بایست شرایط نصب آن را در نظر گرفت به این معنی که اگر از سقف آویز می باشد. وزن سینی و کابل ها چقدر می باشد.

ساپورت سقفی سینی کابل در طول های 1 متری تولید می گردد و به وسیله راد های گالوانیزه تمام رزوه با رول بولت به سقف نصب می گردد.

به وسیله ساپورت های آویز از سقف به وسیله رول بولت انکربولت به سقف نصب می گردد. که با توجه به وزن کابل می توان در فاصله های مختلف از هم ساپورت های سقفی را نصب نمود.

معمولا ساپورت های سقفی از سی چنل گالوانیزه گرم عرض 41در 41 میلیمتر و ضخامت ورق 2 میل استفاده می شود و به عرض سینی برش خورده و به وسیله دو عدد راد تمام رزوه گالوانیزه از سقف آویزان می گردد. همچنین از پایه ساپورت های دیواری هم می توان به عنوان ساپورت کمکی در بعضی نقاط که دیوار و یا قسمت محکمی در اطراف سینی کابل در دسترس باشد استفاده نمود.

ساپورت سینی کابلآیتم های مهم در انتخاب سینی کابل سقفی

  • عرض سینی کابل سقفی به سانتیمتر یا میلیمتر
  • ارتفاع سینی کابل به سانتی متر یا میلیمتر
  • طول سینی کابل به متر
  • ضخامت ورق سینی کابل
  • ضخامت ورق درب سینی کابل
  • فاصله بین پله های سینی کابل
  • نوع ورق سرد یا گرم

معمولا سینی کابل های سقفی کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط سینی کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از سینی کابل سقفی استفاده می شود که با دارا بودن فضای باز در بدنه سینی باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات سینی کابل سقفی به همدیگر و سینی کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب سینی کابل سقفی از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان سینی کابل سقفی را به سقف یا دیوار نصب نمود.

اتصالات ساپورت سینی کابل

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات ساپورت سینی کابل سقفی می تواند به سی ریل یا سی چنل زیر سینی ، راد تمام رزوه گالوانیزه ، مهره گالوانیزه ، واشر گالوانیزه تخت و خورشیدی و فنری ، قطعه لاستیکی عایق الکتریسیته ، رول بولت ، انکربولت و  پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

انواع ساپورت های سینی کابل استاندارد کدامند؟

سینی های کابل از جمله تجهیزاتی به شمار می روند، که از آنها برای سیم کشی و مراقبت از سیم ها و کابل ها در محیط های مختلف استفاده می شود. اما لازم است بیان کنیم که سینی کابل استاندارد نیز، همچون دیگر تجهیزات کابل کشی، نیاز به برخی تجهیزات خاص دارد.

از آنجایی که این سینی ها دارای ضخامت بسیار زیادی می باشند، وزن بالایی دارند. پس برای آن که آنها را در محیط های خاصی نصب کنیم، لازم است از ساپورت های مختلفی استفاده نماییم. از جمله ساپورت های مناسب سینی کابل باید به نمونه های زیر اشاره کنیم:

ساپورت سینی کابل دیواری

معمولا از این نمونه ساپورت ها، برای سینی های کابلی که از کنار دیوار عبور می کنند، استفاده می شود. اصولا دارای پروفیل نوع PGS یا PCS می باشند. این ساپورت ها توسط براکت RGS مورد استفاده قرار گرفته و می توان آن را بر روی دیوار نصب کرد. البته لازم به ذکر است که ساپورت های دیواری، برای نصب بر روی دیوار نیاز به متعلقات دیگری نیز دارند.

بهتر است پیش از نصب ساپورت سینی کابل استاندارد بر روی دیوار، حتما به دو نکته مهم توجه کنید. نکته اول میزان وزن سینی است و نکته دوم سایز سینی. زیرا هر یک از این فاکتور ها در انتخاب نوع ساپورت تاثیر گذار است.

ساپورت سینی کابل

ساپورت سینی کابل استاندارد سقفی

زمانی که ساختمان های بزرگ و چند طبقه نیاز به سینی کابل دارند، از ساپورت های سقفی استفاده می شود. باید تعداد طبقات را در این مورد بررسی نموده و بسته به آن از سینی های کابل استاندارد استفاده نمود. ساپورت های سقفی همانطور که از نامشان مشخص است، بر روی سقف نصب می شوند. پس لازم است در نصب این ساپورت های نگهدارنده سینی های کابل، به فاصله ساپورت و دیگر متعلقات مورد نیاز در زمان نصب توجه نمود.

علاوه بر این نیز بهتر است به وزن و سایز سینی کابل استاندارد هم توجه کنید. زیرا ساپورت سقفی از سقف آویزان می شوند و از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

ساپورت های سینی کابل L شکل

این نمونه از ساپورت ها دارای تک براکت بوده، و آویز می باشند. پروفیل مورد استفاده در آنها PGS یا PCS می باشد و بسته به محل مورد نیاز، از آن برای مهار بریس های طولی و عرضی استفاده می شود. لازم است در زمان نصب ساپورت های سینی کابل L شکل، حتما به فاصله، سایز و وزن سینی های کابل توجه ویژه ای نمایید.

کابل کشی در ساختمان های مختلف تنها زمانی از امنیت بالایی برخوردار است، که تمامی نکات ایمنی در زمان نصب ساپورت ها رعایت شود. ساپورت ها را می توانیم به عنوان مهمترین تجهیزات ایمن کننده سینی های کابل کشی در نظر بگیریم.

ساپورت سینی کابل

ساپورت های سینی کابل U شکل

ساپورت های زیر سقفی U شکل، به سه روش قابلیت ساپورت گذاری دارند. روش اول آن با استفاده از آویز راد می باشد. که در اصل ساپورت های U شکلی که برای این روش استفاده می شوند، بسیار متوسط و سبک هستند. در روش دوم برای نصب ساپورت سینی کابل U شکل، از آویز پروفیل استفاده می شود. این ساپورت ها خود به سه دسته سبک، متوسط و سنگین دسته بندی می شوند.

در روش سوم نیز با استفاده از مهار جانبی بریس می توان اقدام به نصب ساپورت های سینی کابل U شکل نمود. برای نصب این ساپورت ها لازم است بارهای جانبی ناشی از زلزله را نیز مد نظر قرار داد. از سوی دیگر نیز برای نصب ساپورت های U شکل، بسته به نوع پروژه لازم است از بریس های طولی و عرضی استفاده شود.

ساپورت های سینی کابل T شکل

یکی دیگر از ساپورت سینی کابل ، ساپورت های T شکل هستند. این ساپورت ها همچون دستک ها کنار هم قرار گرفته و به صورت عمودی از سقف آویزان می شوند. تا قادر به نگه داشتن سینی های کابل باشند. می توان ارتفاع این ساپورت ها را به راحتی تغییر داد و بسته به نوع پروژه از بریس های طولی و عرضی مناسب جهت نصب آنها استفاده کرد.

بهتر است پیش از استفاده این نمونه ساپورت ها، به سایز سینی ها و وزن سینی های کابل توجه نمایید. زیرا هر ساپورتی برای سینی کابل خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که وزن و سایز سینی را ندانید، نمی توانید از ساپورت مناسب برای نصب در محل مورد نظر استفاده کنید.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید ساپورت سینی کابل کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

کاسپین سینی
در تاریخ 8 دی 1398