پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

زانو سینی کابل 45 درجه؛ فروش در سایزبندی‌های مختلف

زانو سینی کابل 45 درجه؛ فروش در سایزبندی‌های مختلف

زانو سینی کابل 45 درجه

Cable tray bend 45 degree

زانو سینی کابل 45 درجه از ورق گالوانیزه گرم یا سرد و با توجه نوع ورق سینی کابل تولید می گردد. زانو سینی کابل 45 درجه جهت اتصال دو سینی کابل در زاویه 45 درجه  به هم استفاده می شود. که به سه صورت زانو خارجی و داخلی سینی کابل و زانو افقی سینی کابل 45 درجه تولید می گردد.

جهت تولید زانو سینی کابل از ورق گالوانیزه گرم و سرد و  در ضخامت های 1 میل الی 1.5 میل استفاده می شود.

پس از پانچ و خمکاری ورق گالوانیزه به وسیله جوشکاری قطعات زانو به هم وصل می شود.

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع زانو سینی کابل 45 درجه در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید زانو سینی کابل  را در ابعاد سفارشی را نیز دارا می باشد. به وسیله پیچ و مهره کله قارچی به سینی اتصال پیدا میکند.

زانو سینی کابل 45 درجه که انتخاب می کنیم می بایست اندازه عرض و ارتفاع مشخص گردد. مثلا زانو سینی کابل برای سینی عرض 30 سانت و ارتفاع 4 سانت

و در عرض های 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 و 15 سانت تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش زانو سینی کابل جهت افزایش مقاومت نصب ، زانو سینی کابل 45 درجه را از ورق ضخیم تر از خود سینی انتخاب نمود.

نکات نصب زانو سینی کابل 45 درجه

نصب زانو سینی کابل 45 درجه شامل چندین مرحله برای اطمینان از عملکرد مناسب و ایمنی در یک سیستم الکتریکی است. در اینجا یک راهنمای مختصر آورده شده است:

 • با برنامه ریزی و سنجش دقیق مسیر سینی کابل، با در نظر گرفتن عواملی مانند چیدمان کابل، ساختارهای پشتیبانی و دسترسی به آنها، شروع کنید. مطمئن شوید که ابزار و تجهیزات ایمنی لازم را دارید.
 • طول مورد نیاز زانو سینی کابل 45 درجه را با در نظر گرفتن زاویه خم و شعاع به دقت اندازه گیری کنید. برای برش سینی به طول دلخواه از ابزارهای برش مناسب مانند کاتر مخصوص استفاده کنید.
 • براکت ها یا آویزهای نگهدارنده را در فواصل منظم در امتداد طول سینی کابل نصب کنید تا از پشتیبانی کافی برای وزن کابل ها و سینی ها اطمینان حاصل کنید. از اتصال دهنده های مناسب استفاده کنید و مطمئن شوید که به طور ایمن به سطح نصب شده اند.
 • سینی کابل خم را در امتداد مسیر برنامه ریزی شده قرار دهید، مطمئن شوید که به درستی با سایر بخش های سیستم سینی کابل همراستا است. سینی را با استفاده از پیچ و مهره یا گیره برای حمایت بیشتر محکم کنید و از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • ابعاد و سایزی را انتخاب کنید که کاملاً با عرض سینی های کابل در تطابق باشند. اصولاً عرض های گوناگونی برای شاخه‌های سینی وجود دارد که هر کدام احتیاج به اتصال دهنده مناسب خود خواهند داشت. در صورت عدم تطابق سایز نمی‌توانید زانوی سینی کابل را نصب کنید.
 • پس از نصب، یک بازرسی کامل انجام دهید تا مطمئن شوید که سینی به طور ایمن ثابت شده است، به درستی تراز شده و عاری از هرگونه نقص است. سیستم را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که کابل ها به راحتی قابل نصب و دسترسی هستند. این موارد در مورد نصب تبدیل سینی کابل و چهارراهی سینی کابل و سایر قطعات نیز صدق می‌کند.

با دنبال کردن دقیق این مراحل، می توانید از نصب موفقیت آمیز زانو سینی کابل اطمینان حاصل کنید و راه حلی سازمان یافته برای مسیریابی کابل های برق ارائه دهید.

زانو سینی کابل 45 درجه؛ فروش در سایزبندی‌های مختلف

انواع زانو سینی کابل و ویژگی‌های آنها

علاوه بر زانو سینی کابل 45 درجه مدل‌های دیگری از این قطعات اتصال دهنده بین سینی های کابل وجود دارد. بنابراین می‌توانید بر اساس نوع پروژه‌ای که در دست اجرا دارید به نصب و اجرای این قطعات بپردازید. اما اگر بخواهیم به طور کلی یک طبقه‌بندی در مورد انواع زانوها ارائه دهیم می‌توانیم به چند قطعه اشاره کنیم.

زانو سینی کابل 45 درجه، زانو سینی کابل 90 درجه هر دو قطعات اتصال دهنده‌ای هستند که باعث تغییر مسیر شاخه‌های سینی در مسیر افقی می‌شوند. حال اگر شما بخواهید در یک مسیر عمودی به تغییر جهت سینی‌ها بپردازیم در آن صورت باید از اتصالاتی استفاده کنیم که بتوانند یک مسیر هموار و کاملاً ایمنی را در جهت عمودی ایجاد کنند. اگرچه به زانوهای عمودی امکان دارد انواع رایزرها را نسبت دهیم اما در واقع این قطعات نیز یک نوع زانو هستند که تنها جهت متفاوتی نسبت به مسیر افقی دارند. در مجموع ما به هر دو این قطعات یعنی زانوهای افقی و عمودی احتیاج داریم.

البته مدل‌های 45 درجه و 90 درجه نیز برای آن طراحی شده است که بر اساس نوع نقشه کار قابل استفاده هستند. علت استفاده از زوایای مختلف به این دلیل است که کابل‌ها به راحتی تغییر جهت می دهند. حال اگر شما بخواهید به جای استفاده از زانوهای 45 درجه از 90 درجه استفاده کنید در آن صورت نمی‌توانید یک مسیریابی دقیقی را داشته باشید. به همین دلیل هر قطعه بر اساس زاویه‌ای که دارد باید استفاده شود و همین زوایای اندک نیز بسیار حائز اهمیت هستند.

انواع متریال‌های ساخت زانو سینی کابل 45 درجه

انواع متریال‌های ساخت زانو سینی کابل 45 درجه

زانو سینی کابل 45 درجه معمولاً از مواد مختلفی ساخته می شود که هر کدام بر اساس عواملی مانند هزینه، دوام، مقاومت در برابر خوردگی و ملاحظات محیطی مزایای مشخصی را ارائه می دهند:

 • زانو سینی کابل 45 درجه فولادی به دلیل استحکام، دوام و مقرون به صرفه بودن محبوب هستند. آنها اغلب برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی گالوانیزه می شوند و آنها را برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب می کند. انواع فولاد ضد زنگ مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند بنابراین محدودیت چندانی برای استفاده آنها تعریف نشده است.
 • خم های سینی کابل آلومینیومی سبک وزن، مقاوم در برابر خوردگی و نصب آسان هستند. آنها معمولاً در برنامه های داخلی که در آن وزن یک نگرانی است یا در محیط هایی که خوردگی یک مسئله بالقوه است استفاده می شود. سینی های آلومینیومی برای محیط های بسیار خورنده مناسب نیستند مگر اینکه به طور خاص محدودیت‌های ویژه‌ای وجود داشته باشد.
 • خم‌های سینی کابل FRP غیرفلزی و پلاستیک تقویت‌شده با فایبرگلاس هستند و آنها را در برابر خوردگی ناشی از رطوبت یا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مصون می‌سازد. آنها سبک و مستحکم هستند و خواص عایق الکتریکی عالی را ارائه می دهند. بنابراین تماس سیم‌های الکتریکی با بدنه آنها باعث بروز خطرات برق گرفتگی نمی‌شود.
 • زانو سینی کابل 45 درجه PVC معمولاً در برنامه های داخلی استفاده می شوند که مقرون به صرفه بودن در اولویت هستند، اما ممکن است برای محیط های بیرونی یا با دمای بالا مناسب نباشند. به همین دلیل اگر پروژه‌های سبک‌تر دارید و سینی کابل پلیمری استفاده می‌کنید این زانوها گزینه ایده‌آلی هستند.

انتخاب نوع متریال بسیار اهمیت دارد یعنی اینکه بخواهید از سینی‌های پلیمری یا فلزی استفاده کنید تعیین کننده امنیت پروژه شما است. البته سینی‌ها جایگزین‌های دیگری دارند که یک ساختار سبد مانند دارند و به آنها جایگزین سینی کابل یا سینی مش می‌گویند. اتصالات آنها نیز با یکدیگر فرق دارد و عمدتاً این موقعیت نصب است که تعیین می‌کند چه تعداد اتصالات و در چه نقطه‌ای نصب شوند.

زانو سینی کابل ۴۵ درجه

پارامترهای مهم در انتخاب زانو سینی کابل 45 درجه

 • ارتفاع زانو سینی کابل 45 درجه به سانتی متر یا میلیمتر
 • نوع سینی خارجی یا داخلی یا افقی
 • ضخامت ورق زانو سینی
 • نوع ورق گالوانیزه سرد یا گرم

معمولا زانو سینی کابل کاسپین در زوایای 15  ، 45 ، 75 ، 45 ، 110 درجه تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط زانو خارجی سینی انتقال پیدا کنند شود دارای گرما هستند از زانو خارجی سینی پانچ دار استفاده می شود که با دارا بودن سوراخ های متعدد در بدنه زانو خارجی باعث گردش هوا و خنک ماندن سینی ها می گردد.

جهت اتصالات زانو سینی کابل 45 درجه به همدیگر و سینی کشی سینی کابل نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب زانو خارجی سینی کابل از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان زانو خارجی سینی کابل را به سقف یا دیوار نصب نمود.

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات سینی کابل می تواند به زانوی خارجی سینی کابل 45 درجه ، زانو داخلی 45 درجه ، زانوی خارجی 45 درجه ،  زانو داخلی 45 درجه  ، سه راهی سینی ، چهارراهی سینی ، زانو 45 سینی ، تبدیل سینی ، زانو تبدیل به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

با کیفیت‌ترین انواع اتصالات سینی کابل در شرکت کاسپین سینی

شرکت کاسپین سینی با بهره‌بندی از یک تیم بسیار قوی و مدیریت کارآمد توانسته است متنوع‌ترین انواع اتصالات سینی کابل و همچنین قطعات مرتبط همچون ساپورت‌ها را برای مشتریان آماده کند. قیمت مقرون به صرفه، تنوع سایز، نصب و اجرای استاندارد از مزیت‌هایی است که این شرکت برای خریداران در نظر گرفته است.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس