پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

کلمپ نردبان کابل

کلمپ نردبان کابل

کلمپ نردبان کابل

Clamp cable ladder

کلمپ نردبان کابل از ورق فولادی فابریک یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت نصب نردبان کابل بر روی پایه های ساپورت در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

جهت تولید کلمپ نردبان کابل از ورق گالوانیزه گرم و یا ورق گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود .

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع کلمپ و متعلقات نردبان کابل های در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید انواع بست نردبان کابل بر اساس نقشه را در ابعاد های مختلف دارا می باشد.

نحوه انتخاب کلمپ نردبان کابل

جهت انتخاب بهتر کلمپ نردبان کابل می بایست شرایط نصب و محل استفاده نردبان بررسی و نوع ساپورت قابل نصب را نیز در نظر گرفت.

نردبان کابل سقفی به وسیله ساپورت های آویز از سقف به وسیله رول بولت انکربولت به سقف نصب می گردد. که با توجه به وزن کابل می توان در فاصله های مختلف از هم ساپورت های سقفی را نصب نمود.

معمولا ساپورت های سقفی از سی چنل گالوانیزه گرم عرض 41در 41 میلیمتر و ضخامت ورق 2 میل استفاده می شود و به عرض نردبان برش خورده و به وسیله دو عدد راد تمام رزوه گالوانیزه از سقف آویزان می گردد. همچنین از پایه ساپورت های دیواری هم می توان به عنوان ساپورت کمکی در بعضی نقاط که دیوار و یا قسمت محکمی در اطراف نردبان کابل در دسترس باشد استفاده نمود.

کلمپ نردبان کابل

آیتم های مهم در انتخاب کلمپ نردبان کابل

  • عرض نردبان کابل به سانتیمتر یا میلیمتر
  • ارتفاع نردبان کابل به سانتی متر یا میلیمتر
  • ضخامت ورق بست نردبان کابل
  • نوع ساپورت سقفی یا آویز
  • وزن نردبان کابل
  • نوع ورق سرد یا گرم
  • نوع دائمی یا قابل تغغیر بودن محل نصب نردبان کابل

معمولا نردبان کابل های کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط نردبان کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از نردبان کابل استفاده می شود که با دارا بودن فضای باز در بدنه نردبان باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات نردبان کابل به همدیگر و نردبان کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب نردبان کابل از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان نردبان کابل سقفی را به سقف یا دیوار نصب نمود.

چرا باید از کلمپ نردبان کابل استفاده کنیم؟

زمانی که نردبان های کابل در ارتفاع یک سازه نصب میشوند عملاً پایدار نیستند. این نردبان ها زمانی می توانند پایداری خود را در بلند مدت حفظ کنند که توسط یکسری گیره های نگهدارنده یا هولدرها  که معمولاً آنها را با نام کلمپ نردبان کار می شناسند نگه داشته شوند. این قطعات کوچک گیره هایی هستند که از حرکت های پی درپی نردبان‌های کابل جلوگیری می کنند. اصولاً برقراری امنیت در یک پروژه کابل کشی فوق العاده اهمیت دارد.

اگر به هر دلیلی این نردبان ها در اثر نداشتن اتصالات محکم متزلزل باشند در این صورت کابلهای برق نیز امنیت خود را از دست خواهند داد. به همین دلیل ما از کلمپ نردبان کابل استفاده می کنیم که بتوانیم اتصالاتی محکم و مقاوم را برای نردبان ها به وجود آوریم.

اگرچه این کلمپ ها سایز به نسبت کوچکی دارند اما نوع عملکرد آن ها فوق العاده تاثیر گذار و اساسی می باشد. تجهیزات نگهدارنده نردبان کابل تنوع بسیار بالایی دارند که می‌توان به انواع ساپورت ها و سایر نگهدارنده ها اشاره کرد. کلمپ های فلزی نیز جزو همین قطعات می باشند.

طبقه بندی کلمپ نردبان کابل

کلمپ نردبان کابل در دو نوع مختلف طبقه بندی می شود. یک نمونه از آنها همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد برای نگهداری بدنه نردبان های کابل میباشد. اما نمونه دیگری نیز از این کلمپ ها وجود دارد که وظیفه متفاوتی را دنبال می کنند. در واقع آنها برای نگهداری کاور نردبان کابل مورد استفاده قرار می گیرند.

کاورها پوشش های جداگانه ای هستند که برای محافظت از کابل های برق و همچنین ممانعت از نفوذ گرد و غبار و سیالات به کابل ها بکارگیری می شوند. استفاده از هر دو نوع کلمپ در نصب نردبان های کابل ضروری و مهم می باشد. البته در برخی از مواقع و یا در محیط های کاملا سرپوشیده نیازی نیست که از کاورها استفاده کنیم که در چنین شرایطی استفاده از انواع کاور کلمپ سینی و همچنین کلمپ های نردبان کابل چندان ضروری نخواهد بود.

اما اگر به هر دلیلی شما در یک محیط باز پروژه سینی گذاری یا نصب نردبان کابل خود را داشتید در آن صورت استفاده از کاور فوق‌العاده حیاتی می باشد. در مجموع کلمپ نردبان کابل در هر شرایطی چه در محیط های بیرون و چه در محیط های داخل سازه مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا باید از کلمپ نردبان کابل استفاده کنیم؟

کلمپ نردبان کابل روی چه قطعاتی نصب می شوند؟

برای اینکه شما بتوانید کلمپ نردبان کابل را مورد استفاده قرار دهید نیاز به یکسری قطعات و یا بهتر بگوییم تجهیزات مکمل دارید. اصولاً زمانیکه نردبان ها یا سینی های کابل در ارتفاعات سازه نصب و پیاده سازی می شوند لازم است یکسری قطعات پشتیبان تحت عنوان ساپورت ها و دیگر اتصالات پشتیبانی و حمایت کننده را استفاده کنیم.

یکی از این قطعات سی چنل ها یا یونسترات ها می باشد. این قطعات معمولاً به عنوان یک قطعه حمایتی مهم برای نردبان ها و سینی های کابل تلقی می شوند که به صورت یک تکیه گاه محکم در زیر بستر نردبان ها نصب می شوند. دقیقا همین نقطه است که شما باید کلمپ نردبان کابل را از طریق اتصالات پیچ و مهره به سی چنل ها و بعد از آن به نردبان ها متصل کنید.

در این شرایط می توانید انتظار داشته باشید که نردبان کابل کاملا بدون حرکت و ثابت باقی خواهد ماند. این یک سیستم پشتیبانی به هم پیوسته می باشد. یعنی کلمپ ها به سی چنل ها نصب می شوند. سی چنل ها نیز از طریق یکسری اتصالات سازه ای مانند راد گالوانیزه به سقف متصل خواهند شد.

می بینید که هر کدام از این قطعات اتصال دهنده بر روی یکدیگر سوار می شوند تا در نهایت یک سیستم پشتیبانی به هم پیوسته ای را به وجود آورند.

تناسب سایز کلمپ ها با ارتفاع نردبان کابل

نردبان های کابل از لحاظ ساختار در سایز بندی های مختلف طبقه بندی می شوند. به طور کلی سه متغیر مهم طول، عرض و ارتفاع نردبان کابل جزو ابعادی است که در زمان خرید همواره مورد توجه خریداران قرار می گیرد. با توجه به آنکه کلمپ نردبان کابل  نسبت به ارتفاع نردبان ها سنجیده می شوند در نتیجه فارغ از هر نوع سایزی که این نردبان های کابل از لحاظ طولی یا عرضی دارند شما باید در وهله اول ارتفاع آنها را ارزیابی کنید.

معمولاً ارتفاعات نردبان کابل در سایزهای 50 میلیمتر، 65 و 93 میلیمتر می باشد. این ابعاد ممکن است در برخی از نمونه ها متفاوت باشد. اما نکته مهمی که باید مدنظر قرار دهید این است که شما نمی توانید کلمپ های سایز بزرگ را روی نردبان های با ارتفاع کوچک نصب کنید. چرا که هیچگونه هماهنگی و سازگاری میان این دو از لحاظ سایز وجود ندارد. به همین دلیل همواره تاکید می کنیم در انتخاب کلمپ ها ابعاد نردبان ها را نیز لحاظ کنید.

کلمپ نردبان کابل روی چه قطعاتی نصب می شوند؟

نکات مرتبط با نصب کلمپ ها

برای آنکه بتوانید کلمپ نردبان کابل را در بدنه اصلی نردبان ها نصب کنید ابتدا باید ببینید که در چه نقاطی از ساپورت ها یا همان سی چنل ها در زیر نردبان های کابل استفاده شده است. با توجه به اطلاعات مذکور این کلمپ ها نیاز به قطعات مکمل یا همان سی چنل ها دارند. در نتیجه در هر نقطه‌ای از مسیر نردبان کابل که سی چنل وجود دارد شما می توانید این کلمپ ها را روی آنها سوار کنید.

اتصال دهنده هایی که برای نصب کلمپ ها به نردبان مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولاً پیچ و مهره ها می باشد. غالباً در هر نقطه دو عدد کلمپ همراه با پیچ و مهره های آنها نصب می شود تا از این طریق اتصال محکم و غیرقابل حرکتی برای نردبان ها به وجود آورد. به همین دلیل اتصالات تکی در مسیر نردبان توصیه نمی شود که این موضوع را تکنسین های اجرایی همواره به آن آگاه هستند.

خرید تجهیزات پشتیبانی کابل از شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین در حوزه تامین قطعات و تجهیزات پشتیبانی کابل همواره سعی کرده است علاوه بر قطعات اصلی که شامل سینی ها و نردبان های کابل می شود در حوزه اتصالات آنها از قبیل ساپورت ها، براکت ها و دیگر قطعات اتصال دهنده بهترین خدمات رسانی را داشته باشد. به همین دلیل شما می توانید از یک مرکز تمام قطعات مورد نیاز خود را برای داشتن یک پروژه کامل و استاندارد خریداری کنید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس