لدر گالوانیزه

لدر گالوانیزه

Galvanized ladder

لدر گالوانیزه از ورق فولادی گالوانیزه سرد  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

جهت پانچ لدر گالوانیزه از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض دو متر استفاده و جهت خمکاری لدر کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود. لدر کابل های کاسپین پایپ پس از تولید به وسیله تسمه بر روی پالت های چوبی قابل حمل توسط لیفتراک نصب می گردد.

جهت تولید لدر گالوانیزه از ورق گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود.

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع لدر های گالوانیزه سرد در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید لدر کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

نحوه انتخاب لدر گالوانیزه

جهت انتخاب بهتر لدر گالوانیزه می بایست حجم کلی کابل ها مشخص گردد. مثلا جهت 7 عدد کابلی که قطر هر کدام 2 سانتیمتر است و در کنار هم در کف لدر قرار می گیرد می توان از لدر کابل با عرض 15 سانتیمتر یا عرض 20 سانتیمتر استفاده نمود.

لدر گالوانیزه در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 14 و 15 سانت و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می گردد. از موارد مهم در انتخاب لدر کابل گالوانیزه سرد می توان به فاصله بین پله ها اشاره نمود که می بایست در زمان سفارش به وزن کلی کابل توجه نمود. همچنین با در نظر گرفتن درب لدر گالوانیزه نیز می توان این نوع لدر را در محیط های باز نیز استفاده نمود.

لدر گالوانیزه سرد

جدول ابعاد و وزن لدر گالوانیزه کاسپین
عرض لدر گالوانیزهضخامت ورق لدر گالوانیزهفاصله پله لدر گالوانیزهارتفاع لدر گالوانیزهوزن هر متر لدر گالوانیزهوزن هر متر درب لدر گالوانیزه
لدر گالوانیزه عرض 10 سانتی متر1 میلیمتر30 سانت6 سانت1.5 کیلوگرم1.1 کیلوگرم
لدر گالوانیزه عرض 15 سانتی متر1 میلیمتر30 سانت6 سانت1.8 کیلوگرم1.4 کیلوگرم
لدر گالوانیزه عرض 20 سانتی متر1 میلیمتر35 سانت6 سانت2.2 کیلوگرم1.7 کیلوگرم
لدر گالوانیزه عرض 25 سانتی متر1 میلیمتر35 سانت6 سانت2.9 کیلوگرم2.3 کیلوگرم
لدر گالوانیزه عرض 30 سانتی متر1.25 میلیمتر40 سانت6 سانت3.8 کیلوگرم3.5 کیلوگرم
لدر گالوانیزه عرض 40 سانتی متر1.5 میلیمتر40 سانت6 سانت4.5 کیلوگرم5.3 کیلوگرم
لدر گالوانیزه عرض 50 سانتی متر1.5 میلیمتر50 سانت8 سانت4.8 کیلوگرم6.6 کیلوگرم
لدر گالوانیزه عرض 60 سانتی متر2 میلیمتر50 سانت8 سانت5.9 کیلوگرم10.5 کیلوگرم

آیتم های مهم در انتخاب لدر گالوانیزه

  • عرض لدر گالوانیزه به سانتیمتر یا میلیمتر
  • ارتفاع لدر به سانتی متر یا میلیمتر
  • طول لدر به متر
  • ضخامت ورق لدر
  • ضخامت ورق درب لدر
  • فاصله بین پله های لدر گالوانیزه

معمولا لدر های گالوانیزه سرد کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط لدر کابل نگهداری شود دارای سردای کابل هستند از لدر کابل گالوانیزه سرد استفاده می شود که با دارا بودن فضای باز در بدنه لدر باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات لدر گالوانیزه به همدیگر و لدر کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب لدر کابل گالوانیزه از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان لدر کابل گالوانیزه سرد را به سقف یا دیوار نصب نمود.

اتصالات لدر

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات لدر گالوانیزه می تواند به زانوی داخلی لدر ، زانوی خارجی لدر ، سه راهی لدر کابل ، چهارراهی لدر ، رابط لدر ، تبدیل لدر کابل ، تبدیل لدر به لدر ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

لدر گالوانیزه یکی از تجهیزات عالی و مناسب برای محافظت از سیم ها و کابل ها به شمار می رود. می توان از این تجهیزات در محیط های مختلفی همچون سوله ها، پارکینگ ها و مکان هایی که دارای سقف هستند استفاده کرد. این لدرهای کابل با ورق های گالوانیزه تولید می شوند و کاربرد بسیاری دارند.

لدر گالوانیزه

نحوه ساخت لدر گالوانیزه به چه صورت است؟

تجهیزات بسیاری وجود دارند که برای محافظت از سیم ها و کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این تجهیزات، لدر گالوانیزه است. این لدرها در اصل نگهدارنده های کابل به شمار می رود که از ورق های استیل یا جی آر پی ساخته می شوند. اما نحوه ساخت آنها به چه صورت است؟ چه کاربردی دارند و عرض آنها باید چقدر باشد؟

کسب اطلاعات در مورد این تجهیزات می تواند به افرادی که نیاز به آنها دارند، کمک شایانی نماید. لازم است بیان کنیم که لدر گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم طراحی و تولید می شود. هر یک از این لدرهای کابل به روش خاصی تولید می شوند. مثلا برای تولید لدر سرد ورق گالوانیزه را برش داده، سپس آن را خمکاری کرده و پانچ می کنند.

در حالی که در مدل گرم آن، ابتدا ورق آهن را برش داده سپس خمکاری کرده و آن را پانچ می کنند. پس از آن، لدر را در وان آبکاری قرار می دهند. تا این آبکاری منجر به آسیب دیدگی سینی نشود.

مراحل تولید لدر گالوانیزه کابل

هر تجهیزاتی که برای محافظت از سیم ها و کابل ها تولید می شود، دارای مراحل مختص به خود است. مثلا برای آنکه بتوانید لدر کابل گالوانیزه تولید کنید، باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

  1. برش ورق لدر کابل گالوانیزه

اصولا برای تولید لدر گالوانیزه از ورق های فولادی سیاه استفاده می شود. که پس از ساخت این تجهیزات، آنها را با عملیات گالوانیزه گرم تغییر می دهند. از سوی دیگر نیز ممکن است برای برش ورق های لدر کابل، از ورق های گالوانیزه استفاده شود. برای برش این ورق ها لازم است از دستگاه های خاصی که دارای مدار NC هستند، استفاده شود. طول ورق ها نیز معمولا 2 الی 3 متر می باشد.

  1. پانچ کردن ورق های لدر کابل

دومین مرحله برای تولید کردن لدر گالوانیزه جهت محافظت از کابل ها و سیم ها، پانچ کردن ورق هایی است که برش زده شده اند. لازم است قسمت هایی از نردبان کابل برای اتصال و بستن کابل ها سوراخ شود. برای این کار اصولا از دستگاه CNC استفاده می شود. اما در برخی از واحد ها نیز ممکن است پانچ کردن ورق با روش پرش ضربه ای انجام شود.

  1. خمکاری لدر کابل گالوانیزه

در مرحله سوم تولید لدر، نیاز است که از دستگاه های مدل NC برای خمکاری استفاده شود. این دستگاه ها بسته به میزان ضخامت و نوع ورق، در زاویه ها و درجات مختلفی خمکاری لدر گالوانیزه را انجام می دهد. این خم ها ممکن است چهار خم یا شش خم باشند.

  1. جوشکاری کردن قطعات لدر کابل

در نهایت پس از آن که تمامی قطعات لدر گالوانیزه ساخته شدند، نوبت به جوشکاری این قطعات می رسد. برای جوشکاری بسته به نوع و ضخامت ورقی که برای تولید لدر استفاده شده است، از دستگاه جوش CO2 استفاده می شود. معمولا تمامی قطعات و اتصالات لدر نیاز به جوشکاری دارند. پس از آن نیز لازم است قطعه بر روی نقطه جوش با زینک پوشش دهی شود.

لدر گالوانیزه

مهمترین کاربرد لدر کابل گالوانیزه

هر قطعه های که برای محافظت از سیم ها و کابل ها تولید می شود، کاربرد مخصوص به خود را دارد. از این رو پیش از خرید هر قطعه ای، بهتر است ابتدا بدانید برای کدام قسمت قصد دارید از آن استفاده کنید. لدر گالوانیزه را بیشتر برای مکان های مسقف، سوله ها و پارکینگ ها استفاده می کنند. البته نمونه لدرهای گالوانیزه ای که مناسب برای محیط های باز باشد، نیاز به آبکاری خواهد داشت.

به صراحت می توانیم بیان کنیم که لدر گالوانیزه یک جایگزین عالی به جای استفاده از لوله های فولادی به شمار می رود. این نردبان ها قادر هستند به خوبی از کابل ها محافظت نموده و اجازه جریان هوا به آن را ندهند. زیرا جریان بالای کابل ها منجر می شود تا در کابل گرما تولید شده و خطراتی را با خود به همراه داشته باشد. در حالی که استفاده از لدر کابل منجر می شود تا هوای آزاد بیشتر با کابل تماس داشته باشد، و از گرمای آن بکاهد.

این که در هر محیطی چه تعداد لدر گالوانیزه نیاز داشته باشید، بسته به مقدار کابل ها می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی این تجهیزات قادر هستند به خوبی از سیم ها و کابل ها محافظت نمایند.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید لدر گالوانیزه کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

کاسپین سینی
در تاریخ 22 آذر 1398