اتصالات نردبان کابل

اتصالات نردبان کابل

Fitting cable ladder

اتصالات نردبان کابل از ورق فولادی فابریک یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت نصب نردبان کابل بر روی پایه های ساپورت در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

نردبان کابل آلومینیومی که برای سیم کشی در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، دارای ویژگی های خاصی هستند. این نردبان ها به راحتی قادر به نصب شدن در محل مورد نظر نمی باشند. از این رو نیاز به اتصالات خاصی دارند. معمولا در انواع مختلفی طراحی و تولید میشوند، تا به بازار عرضه شوند. از جمله نردبان های کابل باید به نردبان کابل استیل، آلومینیوم، گالوانیزه و فولادی اشاره کنیم.

از انجایی که سیم کشی و کابل کشی در محیط های مختلف از حساسیت بالایی برخوردار است، لازم است از تجهیزات خاصی برای محافظت از آنها استفاده شود. اتصالاتی که برای نردبان کابل آلومینیومی استفاده می شود، در اصل تجهیزاتی هستند که وجود آنها در محل مورد نظر برای محافظت از سیم ها و کابل ها ضروری است.

از جمله مهمترین اتصالاتی که می توانیم برای نردبان کابل آلومینیومی استفاده کنیم، رایزر نردبان کابل، ردیوسر نردبان کابل، سه راهی نردبان کابل، زانویی نردبان کابل و … می باشد. این اتصالات برای محافظت از نردبان کابل لازم و ضروری به شمار می روند.

انواع اتصالات نردبان کابل:

 • زانوی عمودی داخلی نردبان کابل
 • زانوی عمودی خارجی نردبان کابل
 • زانوی افقی نردبان کابل
 • سه راهی نردبان کابل
 • تبدیل نردبان کابل
 • رابط نردبان کابل
 • رابط اتصال نردبان به سینی کابل
 • ساپورت نردبان کابل
 • درب نردبان کابل

جهت تولید اتصالات نردبان کابل از ورق گالوانیزه گرم و یا ورق گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود .

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع اتصالات و متعلقات نردبان کابل های در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید انواع اتصالات نردبان بر اساس نقشه را در ابعاد های مختلف دارا می باشد.

اتصالات نردبان کابل

نحوه انتخاب اتصالات نردبان کابل

جهت انتخاب بهتر اتصالات نردبان کابل می بایست شرایط نصب و محل استفاده نردبان بررسی و نوع ساپورت قابل نصب را نیز در نظر گرفت.

نردبان کابل سقفی به وسیله ساپورت های آویز از سقف به وسیله رول بولت انکربولت به سقف نصب می گردد. که با توجه به وزن کابل می توان در فاصله های مختلف از هم ساپورت های سقفی را نصب نمود.

معمولا ساپورت های سقفی از سی چنل گالوانیزه گرم عرض 41در 41 میلیمتر و ضخامت ورق 2 میل استفاده می شود و به عرض نردبان برش خورده و به وسیله دو عدد راد تمام رزوه گالوانیزه از سقف آویزان می گردد. همچنین از پایه ساپورت های دیواری هم می توان به عنوان ساپورت کمکی در بعضی نقاط که دیوار و یا قسمت محکمی در اطراف نردبان کابل در دسترس باشد استفاده نمود.

آیتم های مهم در انتخاب اتصالات نردبان کابل

 • عرض نردبان کابل به سانتیمتر یا میلیمتر
 • ارتفاع نردبان کابل به سانتی متر یا میلیمتر
 • ضخامت ورق اتصالات نردبان کابل
 • نوع اتصالات عمودی یا افقی
 • وزن نردبان کابل
 • نوع ورق سرد یا گرم

معمولا نردبان کابل های کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط نردبان کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از نردبان کابل استفاده می شود که با دارا بودن فضای باز در بدنه نردبان باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات نردبان کابل به همدیگر و نردبان کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب نردبان کابل از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان نردبان کابل سقفی را به سقف یا دیوار نصب نمود.

نردبان کابل آلومینیومی یکی از تجهیزات مهمی است که از آن برای محافظت از سیم ها و کابل ها استفاده می شود. این نردبان ها به اجزا و اتصالات خاصی نیاز دارند، که آنها را در محل مورد نظر مستحکم نماید. از نردبان کابل می توان در مسیر سیم کشی و کابل کشی استفاده نمود.

متعلقات نردبان کابل

کاربرد اتصالات نردبان کابل آلومینیومی

معمولا اتصالاتی که برای نصب نردبان کابل مورد استفاده قرار می گیرد، از ورق های گالوانیزه تهیه می شوند. این اتصالات از بروز هرگونه آسیب به کابل های برق و تجهیزات دیگر جلوگیری می نمایند. اتصالاتی که برای نردبان کابل تولید می شوند، با استفاده از دستگاه CNC پانچ شده و برای اتصال استفاده می شوند. در زمان استفاده از اتصالات، لازم است برخی از نکات مهم را مد نظر قرار دهید.

از جمله مهمترین نکات پیش از سفارش اتصالات نردبان کابل آلومینیومی، توجه به حجم بار، میزان ظرفیت اتصالات نردبان کابل، طول، عرض و ارتفاع نردبان کابل می باشد. این اتصالات لازم است به گونه ای طراحی و تولید شوند، که ظرفیت تحمل بار را به میزان قابل توجه داشته باشند. اتصالات کاربردهای بسیاری دارند و می توانند در محافظت از سیم ها و کابل ها بسیار مورد استفاده قرار گیرند.

مهمترین اجزای اتصالات نردبان کابل

نردبان کابل از اجزای زیادی برخوردار است. همانطور که پیش از این بیان نمودیم، برای ان که بتوان از نردبان کابل آلومینیومی برای نگهداری از سیم ها و کابل ها استفاده نمود، باید از اجزای خاصی بهره مند شد. از جمله اجزای مهمی همچون رابط نردبان کابل، زانویی نردبان کابل، ردیوسر نردبان کابل، سه راهی و چهارراهی نردبان کابل، زانوهای عمومی نردبان کابل، درپوش نردبان کابل و موارد دیگر.

 • رابط نردبان کابل:

رابط ها یکی از اجزای مهمی هستند که به هیچ عنوان از نردبان کابل آلومینیومی جدا نمی شوند. این رابط ها به نوعی سینی کابل و نردبان کابل را به هم متصل می کنند. در صورتی که در زمان نصب نردبان کابل از رابط استفاده نشود، میزان مقاومت نردبان های کابل کاهش خواهد یافت. به گونه ای که از حالت استاندارد خارج شده و نمی توان از آنها برای محافظت از سیم ها و کابل ها استفاده کرد.

تجهیزات نردبان کابل

رابط های نردبان کابل آلومینیومی به دو دسته رابط کف سینی و رابط بغل بند تقسیم می شوند. هر یک از این رابطه ها مناسب محل خاصی بوده و در شرایط مختلف استفاده خواهند شد. اما مسئله مهمی که لازم است در مورد این تجهیزات بدانید، این است که بسیاری از نصب کننده های نردبان کابل از این رابط ها استفاده نمی کنند، و ترجیح می دهند از جوش برای متصل کردن نردبان کابل به هم استفاده کنند.

 • زانوهای عمودی نردبان کابل:

زانو ها در اصل هدایت کننده هایی هستند که در زمان خاصی از آنها استفاده می شود. مثلا کاربرد زانوهای عمودی در زمانی که مسیر کابل کشی دارای اختلاف سطح است، می باشد. این زانو ها عمودی پایین رونده و بالا رونده بوده، و نردبان کابل آلومینیومی را به سمت محل مورد نظر هدایت می کند. بهتر است این نکته را مد نظر داشته باشید که نردبان های کابل از جمله مقاوم ترین و محکم ترین تجهیزات و اتصالات به شمار می روند.

پس لازم است برای نصب آنها و استفاده از نردبان های کابل، به تجهیزات و اتصالاتی که از آنها استفاده می شود بسیار دقت کنید. تا از سیم ها و کابل ها در مسیر مورد نظر، به خوبی محافظت نمایید. می توانید سیم ها و کابل ها را در نردبان های کابل دارای درپوش نیز محافظت کنید. با این کار از رسیدن هر گونه اسیبی به انها جلوگیری خواهید کرد.

جهت اطلاع از به روز ترین قیمت و شرایط تولید اتصالات نردبان کابل کاسپین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805555

کاسپین سینی
در تاریخ 24 آذر 1398