پایه سینی کابل ؛ مهمترین نگهدارنده سینی های کابل

پایه سینی کابل؛ مهمترین نگهدارنده سینی های کابل

پایه سینی کابل برای سینی های کابلی که جهت محافظت از سیم ها و کابل ها مورد استفاده قرار می گیرند، استفاده می شوند. این پایه ها دارای تنوع بسیاری می باشند، و بسته به سایز و وزن سینی های کابل انتخاب می شوند. می توان با پایه ها و ساپورت های سینی کابل، از سینی ها و نردبان های کابل برق محافظت نمود.

سینی های کابل در محیط هایی که استفاده از کابل و سیم بسیار پر رونق است، کاربرد دارند. این تجهیزات را برای نظم بخشیدن به سیم ها و کابل ها مورد استفاده قرار می دهند. از این رو نیاز به پایه سینی کابل احساس می شود، تا بتواند از سینی کابل به خوبی نگهداری کند.

می دانیم که سینی های کابل و نردبان کابل از وزن بالایی برخوردار می باشند. پس در صورتی که بخواهیم آنها را در محیط های طولانی و خاص استفاده کنیم، لازم است از سقف آویزان شوند. برای آویزان نمودن سینی های کابل نیز، به پایه سینی کابل احتیاج است. تا از سینی ها به خوبی نگهداری کند.

این دسته از پایه ها که به عنوان ساپورت های سینی کابل نیز شناخته می شوند، در اصل از سینی ها در ارتفاع مشخص مراقبت می کنند. سینی های کابل مناسب ترین تجهیزات برای محافظت از کابل ها و سیم های برق به شمار می روند. می توان از آنها در محیط های مختلف استفاده کرد.

از سینی های کابل بیشتر برای مرتب سازی و زیبا کردن سیم کشی و کابل کشی در محیط های مسکونی و صنعتی استفاده می شود. علاوه بر آن این تجهیزات از مقاومت بالایی برخوردار می باشند، و عمر زیادی دارند. در صورتی که با استفاده پایه سینی کابل که بر روی دیوار نصب میشوند، می توانند برای مدت طولانی به خوبی از سیم ها و کابل ها محافظت نمایند.

پایه سینی کابل

مهمترین ویژگی های پایه سینی کابل

هر یک از نگهدارنده ها و تجهیزاتی که برای محافظ از سیم ها و کابل ها استفاده می شوند، می توانیم مزایا و ویژگی های خاصی را بیان نماییم. از پایه های سینی کابل که در اصل ساپورت سینی به شمار می روند، بسیار محبوب می باشند. این نگهدارنده ها در تنوع های مختلفی تولید می شوند.

می توان از ان ها بسته به عرض سینی های کابل استفاده نمود. پایه سینی کابل را می توانیم به دو کلاس طراحی استاتیکی و دینامیکی دسته بندی نماییم. که استفاده از هر یک از این نگهدارنده ها مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت. از جمله کارایی بیشتر تاسیسات، کاهش زمان اجرا، کاهش هزینه های نصب و نگهداری، افزایش سرعت اجرا، افزایش استحکام و … .

بیشتر ساختمان ها و تاسیسات صنعتی که از سیم ها و کابل های زیادی برخوردار هستند، از پایه سینی کابل و سینی کابل استفاده می کنند، تا سیم ها و کابل های خود را مورد حفاظت قرار دهند. از این رو باید ساپورت ها و پایه های سینی کابل را به عنوان یکی از مهمترین نگهدارنده ها به شمار آوریم.

انواع ساپورت ها و پایه های سینی کابل

همانطور که پیش از این اشاره نمودیم، سینی کابل و نردبان کابل برای نصب بر روی دیوار یا زیر سقف، نیاز به نگهدارنده های مختلفی دارند. پایه سینی کابل یکی از این نمونه نگهدارنده های به شمار می رود، که دارای تنوع بسیار زیادی می باشد.

پایه ها اصولا بسته به ارتفاع آویز، نوع سقف، سایز سینی کابل، وزن سینی، محل پروژه و کلاس طراحی نوع ساپورت، تولید می شوند. از این رو می توانیم این دسته از نگهدارنده ها را به دسته های مختلفی تقسیم کنیم. از جمله پایه های سینی کابل باید به موارد زیر اشاره نماییم:

  • ساپورت سینی کابل دیواری
  • ساپورت های سینی کابل U شکل
  • پایه سینی کابل چند طبقه
  • ساپورت های لدر
  • ساپورت های سینی کابل L شکل
  • ساپورت های سینی کابل T شکل
  • ساپورت های سینی کابل F شکل

پایه سینی کابل

هر یک از این نوع پایه سینی کابل در محیط مناسبی نصب می شود، و از سینی کابل محافظت می کند.

روش نصب و استفاده از ساپورت های سینی کابل U شکل

برای استفاده از این دسته از پایه های سینی کابل، سه روش وجود دارد. از جمله:

  • نصب پایه های سینی کابل با آویز پروفیل

این نوع ساپورت ها معمولا مناسب برای باربری های سبک، سنگین و متوسط می باشند. برای نصب آنها لازم است از پروفیل هایی با زیر سری هایی همچون پیچ FHS، ایزی لاک FGN، نبشی FGL، واشر FRW استفاده شود. در این نمونه پایه سینی کابل نوع پروفیل ها و فاصله ساپورت ها بسته به سایز و وزن سینی های کابل مشخص می شود.

  • نصب ساپورت های سینی کابل با آویز راد 

این نوع ساپورت ها مناسب برای باربری های سبک و متوسط می باشند. در این روش نصب پایه سینی کابل، برخلاف آویز پروفیل از سری اتصالات دیگری همچون راد یا ( پیچ متری ) FTR، واشر FRW، مهره FHN و واشر مربعی FCW  یا  FGW استفاده می شود.

در این نوع پایه سینی کابل اصولا از پروفیل هایی همچون PGS  یا  PCS استفاده می شود. علاوه بر آن فاصله ساپورت ها نیز بسته به میزان وزن و سایز سینی های کابل تعیین می گردد.

  • نصب پایه های سینی کابل با مهار جانبی بریس

پایه سینی کابل

در این روش نصب پایه سینی کابل لازم است ابتدا بارهای جانبی ناشی از زلزله را بسته به نوع پروژه در نظر گرفته، و سپس از بریس های طولی و عرض مناسب استفاده نمود. معمولا برای نصب بریس های آویز نیاز به اتصالات لولایی خواهید داشت.

معمولا این نوع ساپورت های از پروفیل های PGS  یا  PCS استفاده می کنند. فواصل ساپورت های و کلاس طراحی آنها نیز، بسته به سایز و وزن سینی های کابل تعیین می شود.

بدون تردید شناخته انواع پایه سینی کابل در کنار دیگر تجهیزات نگهدارنده سینی کابل، می تواند به شما در انتخاب این تجهیزات کمک شایانی نماید. در صورتی که از نگهدارنده ها و پایه های مناسب در زمان نصب سینی های کابل استفاده نشود، این مسئله ممکن است منجر به بروز خطرات و آسیب های جدی در محیط های مختلف شود.

سینی های کابل و نردبان های کابل از جمله تجهیزات مناسب برای محافظت از سیم ها و کابل ها در محیط های صنعتی و مسکونی به شمار می روند. که اصولا این تجهیزات با استفاده از پایه سینی کابل سقف آویزان می شوند. تا کمتر در دسترس قرار گرفته و دچار اسیب شوند.

می توان با نصب سینی های کابل، به تنظیم بخشیدن به محیط نیز کمک شایانی نمود. البته بسته به محیط مورد نظر جهت استفاده، این سینی ها و پایه ها از مواد اولیه مختلفی تولید می شوند.

جهت مشاوره و خرید پایه سینی کابل میتوانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمائید. تماس با کارشناس فروش : ۰۲۱۴۱۸۰۵۵۵۵

کاسپین سینی
در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۹