پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

اجرای سیستم نردبان کابل متحرک با انواع رابط گالوانیزه

اجرای سیستم نردبان کابل متحرک با انواع رابط گالوانیزه

نردبان کابل متحرک

Variable cable ladder

نردبان کابل متحرک با دارا بودن لولا های متعدد در قسمت زانو و یا رابط های متحرک این امکان را به طراح می دهد که با توجه به زوایای مورد نظر و دلخواه نردبان را تنظیم و سپس بوسیله پیچ های لولا ثابت نگه دارد. همچنین از موارد استفاده نردبان کابل متحرک می توان به زمانی اشاره نمود که زانوهای ثابت نردبان ، زاویه مورد نظر را برای ما پوشش نمی دهد . معمولا از زانوهای نردبان کابل متحرک می توان از زاویه های 10 درجه الی 180 درجه استفاده نمود.

نردبان کابل متحرک از ورق فولادی گالوانیزه فابریک یا گرم  تولید می شود ، که با توجه به مقاوم بودن در مقابل زنگ زدگی و رطوبت و همچنین محیط های شرجی گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سیستم های کابل کشی کارخانجات صنایع مختلف ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، و نیروگاهی و دارویی و شیمیایی می باشد.

جهت پانچ نردبان کابل از دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی با عرض دو متر استفاده و جهت خمکاری نردبان کابل از دستگاه نیمه اتوماتیک خم استفاده می شود. نردبان کابل های کاسپین پایپ پس از تولید به وسیله تسمه بر روی پالت های چوبی قابل حمل توسط لیفتراک نصب می گردد.

جهت تولید نردبان کابل متحرک از ورق گالوانیزه گرم و یا گالوانیزه سرد در ضخامت های 0.8 میل الی 2.5 میلیمتر استفاده می شود .

شرکت کاسپین پایپ تولید کننده انواع نردبان کابل های ثابت و متحرک در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید نردبان کابل را در ابعاد های مختلف و طبق نقشه سفارشی را نیز دارا می باشد.

نردبان کابل متحرک

نحوه انتخاب نردبان کابل متحرک

جهت انتخاب بهتر نردبان کابل متحرک می بایست حجم کلی کابل ها مشخص گردد. مثلا جهت 7 عدد کابلی که قطر هر کدام 2 سانتیمتر است و در کنار هم در کف نردبان قرار می گیرد می توان از نردبان کابل با عرض 15 سانتیمتر یا عرض 20 سانتیمتر استفاده نمود.

نردبان کابل گالوانیزه در عرض های 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 30 ، 40 ، 50 و 60 سانتیمتر و در ارتفاع های 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 14 و 15 سانت و در شاخه های 2 و 3 متری تولید می گردد. از موارد مهم در انتخاب نردبان کابل گالوانیزه می توان به فاصله بین پله ها اشاره نمود که می بایست در زمان سفارش به وزن کلی کابل توجه نمود. همچنین با در نظر گرفتن درب نردبان کابل گالوانیزه نیز می توان این نوع نردبان را در محیط های باز نیز استفاده نمود.

آیتم های مهم در انتخاب نردبان کابل متحرک

 • عرض نردبان کابل گالوانیزه به سانتیمتر یا میلیمتر
 • ارتفاع نردبان کابل به سانتی متر یا میلیمتر
 • طول نردبان کابل به متر
 • ضخامت ورق نردبان کابل
 • ضخامت ورق درب نردبان کابل
 • فاصله بین پله های نردبان کابل گالوانیزه
 • نوع گالوانیزه سرد یا گالوانیزه گرم

معمولا نردبان کابل های کاسپین در طول های 2 متر و 3 متر تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط نردبان کابل نگهداری شود دارای گرمای کابل هستند از نردبان کابل گالوانیزه استفاده می شود که با دارا بودن فضای باز در بدنه نردبان باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می گردد.

جهت اتصالات نردبان کابل گالوانیزه به همدیگر و نردبان کشی کابل برق نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب نردبان کابل گالوانیزه از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان نردبان کابل گالوانیزه را به سقف یا دیوار نصب نمود.

اتصالات نردبان کابل گالوانیزه

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات نردبان کابل گالوانیزه می تواند به زانوی داخلی نردبان ، زانوی خارجی نردبان ، سه راهی نردبان کابل ، چهارراهی نردبان ، رابط نردبان ، تبدیل نردبان کابل ، تبدیل نردبان به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

نوع ساختار قطعات اتصال دهنده در شبکه نردبان کابل متحرک

نوع ساختار قطعات اتصال دهنده در شبکه نردبان کابل متحرک

آنچه که باعث تغییر مسیر نردبان کابل متحرک در یک سازه می‌شود دقیقا اتصالاتی هستند که بین شاخه های نردبان مورد استفاده قرار میگیرند. در حال حاضر این اتصالات یک ساختار مهندسی شده و دقیق دارند که باعث می‌شود تکنسین های اجرایی با دست بازتری به احداث شبکه های کابل کشی بپردازند. از لحاظ ساختار تشکیل شده از دو قطعه مجزا هستند که از طریق لولا به یکدیگر متصل می‌شوند. این لولا‌ها شرایطی را فراهم خواهند کرد تا قطعه اتصال دهنده به صورت آزادانه حرکت کند.

صفحات فلزی این قطعه نیز در محل های مربوطه پانچ کاری شده است تا بتوان آنها را به بدنه شاخه های نردبان متصل کرد. اتصال آنها نیز به صورت پیچ و مهره ای است و شما باید از انواع پیچ و مهره‌ها با سایزهای استاندارد استفاده کنید. زمانی که صفحات رابط از طریق پیچ‌ها و مهره‌ها از دو طرف به شاخه های نردبان وصل می‌شوند شما به راحتی میتوانید در هر زاویه ای آن‌ها را حرکت دهید. البته این نکته را باید در نظر داشته باشیم که ساختار این قطعات اتصال دهنده یا انواع رابط نردبان کابل با یکدیگر فرق دارند و هر کدام ویژگی های خاصی را دارد که در بخش بعد به انواع آنها اشاره می‌کنیم.

انواع رابط برای نردبان کابل متحرک

با توجه به توضیحاتی که ذکر شد یک نردبان کابل متحرک تشکیل شده از شاخه های نردبان و قطعات رابط است که بین نردبان‌ها متصل می‌شوند. از لحاظ طراحی مدل های گوناگونی برای آنها وجود دارد که در بخش ذیل بطور جداگانه هر کدام را توضیح میدهیم:

 • رابط نردبان کابل متحرک به سمت بالا و پایین

رابط نردبان کابل متحرک که به سمت بالا و پایین حرکت میکند منجر به آن خواهد شد که نردبان‌ها تغییر مسیر عمودی را داشته باشند. در زمان هایی که شما می‌خواهید شاخه های نردبان را به سمت بالا هدایت کنید یا برعکس آن به سمت پایین قرار دهید این رابط فوق العاده کاربردی هستند. با این قطعات دیگر نیازی به رایزرها و قطعات زانویی عمودی ندارید. البته اینها کاربری های خاص خود را دارند و می‌توانند در نقاط صحیح به کار گرفته شوند. اما یک رابط عمودی به دلیل ساختار لولایی که دارد می‌تواند زاویه تغییر مسیر را تنظیم کند که این مزیت در مورد اتصالات زانویی وجود ندارد.

 • رابط نردبان کابل متحرک به سمت چپ و راست

زمانی که میخواهید یک تغییر مسیر افقی ایجاد کنید حتما باید از یک رابط متحرک به سمت چپ و راست استفاده کنید. در سیستم نردبان کابل متحرک قطعا به این نوع رابط احتیاج داریم. البته آنها را نمیتوان به طور کامل جایگزین زانوهای 90 درجه کرد. زیرا اگر احتیاج به یک تغییر جهت قائم دارید حتما باید از آن‌ها استفاده کنید. زانوها به دلیل نوع ساختار خود و تغییر جهت تدریجی مانع آسیب دیدگی به کابل‌ها می‌شوند. بنابراین باید نوع کاربری این قطعات اتصال دهنده را بدانیم تا تشخیص دهیم که کدامیک در فرایند نصب نردبان کابل قابل استفاده هستند.

در چه زمانی از رابط‌ها در سیستم نردبان کابل متحرک استفاده می‌شود؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که در زمان استفاده از رابط های گالوانیزه مطرح می‌شود این است که چه زمانی میتوان آن را در شبکه نردبان کابل استفاده کرد و اصولا چه تفاوتی بین این قطعات و سایر اتصالات مانند زانوها وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که به عنوان قاعده کلی اگر می‌خواهید تغییر مسیر نردبان کابل در زوایای کمتر از 90 درجه باشد میتوانید از این رابط‌ها استفاده کنید. چرا که اگر تغییر مسیر قائمه باشد قطعا زانوها بهترین عملکرد را خواهند داشت.

بطور مثال اگر احتیاج دارید که شاخه های نردبان با یک تغییر مسیر 30 درجه به سمت بالا حرکت کنند رابط عمودی انتخاب خوبی هستند. در مورد تغییر مسیر افقی نیز این نکات صدق میکند. این رابط‌ها به دلیل ساختار لولایی میتوانند براحتی در هر زاویه تنظیم شوند. پس اگر محدودیت های سازه ای مانند معماری های خاص را در یک محیط صنعتی دارید این قطعات بسیار کمک کننده خواهند بود.

نکات مهمی که در استفاده از رابط نردبان کابل باید رعایت کنیم

نکات مهمی که در استفاده از رابط نردبان کابل باید رعایت کنیم

از آنجایی که رابط‌ها در بین شاخه های نردبان نصب می‌شوند باید چندین نکته اساسی را مدنظر قرار دهیم. اول آنکه این اتصالات به صورت جوشی نیستند. یعنی با پیچ و مهره‌ها نصب می‌شوند. لذا اگر تعداد پیچ و مهره های دقیق انتخاب نشود و در موقعیت صحیح خود قرار نگیرند. زمانی که در شبکه پیاده سازی می‌شوند خطرات زیادی آنها را تهدید میکند.

این موضوع زمانی اهمیت دارد که کابل های برق را بر روی شاخه های نردبان قرار میدهیم. اصولا کابل‌ها یک وزن بخصوصی را دارند. اگر تعداد آنها افزایش یابد یک نیروی بالایی را بر روی نردبان وارد میکنند. حال اگر رابط‌ها سست یا ضعیف باشند ممکن است با کمترین نیرو از جای خود جدا شوند. پس باید مراحل نصب را به طور دقیق رعایت کنیم تا امنیت سیستم کابل کشی با استفاده از نردبان کابل متحرک حفظ شود. در مورد رابط سینی کابل نیز به همین صورت باید عمل شود.

انتخاب سایز مناسب رابط نردبان کابل

اگر می‌خواهیم یک نردبان کابل متحرک داشته باشیم حتما باید از سایز مناسب از رابط‌ها استفاده کنیم. اصولا نردبان‌ها از لحاظ عرضی و ارتفاع با یکدیگر فرق دارند. هر چقدر شاخه های نردبان بزرگتر می‌شوند وزن آن‌ها نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه حتما باید از رابط های قوی تر و با سایز هماهنگ با نردبان‌ها استفاده کنید. هیچگاه رابط کوچکتر را روی شاخه نردبان بزرگ نصب نکنید. زیرا قدرت تحمل وزن شبکه را ندارد. تکنسین های اجرایی با ارزیابی دقیق شبکه نردبان کابل متحرک میتوانند انتخاب دقیقی نسبت به قطعات اتصال دهنده داشته باشند.

شرکت پتروکاسپین عرضه کننده کامل ترین تجهیزات پشتیبانی کابل

اگر میخواهید یک سیستم کابل کشی ایمن و کاملا استاندارد را داشته باشید بهتر است از قطعات و تجهیزاتی استفاده کنید که از کیفیت بالا برخوردار باشند. همچنین اتصالاتی که مورد استفاده قرار می‌گیرند هماهنگ با تجهیزات اصلی باشند. شرکت پتروکاسپین علاوه بر آنکه شاخه های متعددی از سینی کابل و نردبان های کابل را در اختیار مشتریان قرار میدهد اتصالات کاملی را نیز در ویترین خود دارد که باعث می‌شود مشتریان هر آنچه را که احتیاج دارند از همین مرکز خریداری کنند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس