پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

نردبان کابل برق چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد؟

نردبان کابل برق چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد؟

نردبان کابل برق چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد؟

حتما در مسیر های خاصی با انواع نردبان کابل برق روبرو شده اید که منجر شده اند تا تعجب کنید. که چرا از این نردبان ها در سقف ها و به شکل افقی و عمودی استفاده شده است. در اصل این نردبان ها، نردبان های کابل هستند که از آنها به منظور عبور سیم ها و کابل های برق بر فراز ساختمان استفاده می شود.

از نردبان کابل برق برای مسیر های مشخصی استفاده شده و به راحتی قابلیت تغییر شکل دارند. مسیرهایی که عمودی هستند معمولا به جای استفاده از سینی های کابل برق، نیاز به نردبان دارند. علت این امر نیز کاربرد بهتر نردبان ها به شکل عمودی می باشد.

زیرا می توانید در مکان هایی که نیاز به نردبان کابل برق دارید، کابل ها را به راحتی و بهتر بر روی بدنه محکم کنید. اما از این دست تجهیزات بر روی مکان های افقی نیز استفاده می شود. بیشترین مکان هایی که از نردبان ها و سینی های کابل برق استفاده می شود، سوله ها و کارخانجات می باشد.

این کابل ها باید بر روی محیط هایی استفاده شود، که دارای سقف هستند. از این رو برای محیط های بیرونی بیشتر به جای استفاده از نردبان کابل برق از سینی های کابل برق استفاده می کنند.

تجهیزات نردبان کابل

نردبان های کابل برق چه هستند؟

در زمان های گذشته که استفاده از این قبیل تجهیزات مرسوم نبود، بیشتر سیم کشی های برق به صورت باز یا کاندوئیت انجام می شد. اما پس از تولید نردبان ها و سینی های کابل برق، دیگر جایگزینی مناسب برای استفاده از این تجهیزات به شمار رفته و مورد استفاده قرار گرفتند.

پس از آن دیگر به جای عبور سیم ها از داخل لوله های برق یا کاندوئیت ها، از درون نردبان کابل برق و عبور داده شدند. این روش در مواردی که نیاز به تغییر کابل کشی ساختمان وجود دارد، بسیار موثر می باشد. در کل باید بگوییم نردبان های کابل، برای نظم بخشیدن و زیبایی بیشتر سیم کشی مخصوصا در ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

نردبان کابل برق را می توانیم به عنوان قویترین محصولی به شمار آوریم که برای محافظت و مراقبت از سیم کشی ها مورد استفاده قرار گرفته و در مکان های خاصی نیاز به آن احساس می شود. این نردبان ها در جنس های مختلفی ساخته و تهیه می شوند. از جمله جنس آلومینیوم، استیل، گالوانیزه و فولاد.

هر یک از این جنس های مختلف نردبان کابل برق به دلیل این که از وزن سبکی برخوردار هستند، برای نصب بر روی سقف انتخاب مناسبی به شمار می روند. زیرا ممکن است نیاز باشد برای مسافت های طولانی از نردبان یا سینی های کابل برق استفاده شود.

از سوی دیگر تمای این نردبان ها باید از طول عمر بالایی برخوردار باشد. از این رو در زمان ساخت آنها از جنسی استفاده می شود، که عمر طولانی تری دارد. بهترین و محبوبترین نردبان کابل برق، نردبان هایی هستند که از جنس گالوانیزه ساخته می شوند.

خرید نردبان کابل

مشخصات کلی و فنی نردبان کابل

اصولا نردبان ها را در سایز های مختلفی تهیه می کنند. اما طبق استاندارد هر نردبان باید بین 3 تا 6 متر باشد. علاوه بر آن این نردبان ها باید دارای عرض 50 تا 70 سانتی متری باشند. معمولا برای ارتفاع بخشی به لبه های نردبان، از 40 میلیمتر تا 150 میلیمتر استفاده می شود.

حداقل ضخامتی که می توانیم برای نردبان کابل بیان نماییم، 0/6 میلیمتر و حداکثر 4 میلیمتر می باشد. پله هایی که بر روی نردبان های کابل برق قرار می گیرد، باید فاصله ای 25 سانتی متری با یکدیگر داشته باشند. اما برخی از مشتری ها ممکن است نیاز به فاصله بیشتر یا کمتر داشته باشند، که به درخواست آنها این فاصله می تواند تغییر یابد.

استفاده از این پله ها بر روی نردبان کابل علاوه بر این که استحکام بیشتری به نردبان می بخشند، منجر می شوند تا کابل ها با اطمینان بیشتری بر روی نردبان بسته شوند. برای بستن کابل ها بر روی نردبان نیز معمولا از بست های چنگکی شکل استفاده می شود.

طبق استاندارد باید شاخه های نردبان کابل به صورت 2 متری ساخته شوند، اما در برخی مواقع مشتری این شاخه ها را با  طول 3 متر نیاز دارد که باید در حین تولید آنها به نظر مشتری دقت بسیار زیادی شود.

تجهیزات نردبان کابل

تفاوت نردبان کابل با سینی های کابل برق در چیست؟

هر دوی این تجهیزات برای کابل کشی برق مورد استفاده قرار می گیرند. اما با یکدیگر تفاوت هایی دارند، که باید به آنها اشاره نماییم.

  • نردبان های کابل نسبت به سینی ها از سازه قوی تری برخوردار می باشند.
  • کابل های برق از نظر مکانیکی در درون سینی های کابل برق، ایمن تر از نردبان کابل می باشند.
  • برای ساخت نردبان های کابل برق از مواد اولیه کمتری استفاده می شود اما سینی ها از مواد اولیه بیشتر برخوردار بوده و قیمت بالاتری نیز دارند.
  • استفاده از نردبان های کابل برق، تحمل بار بیشتری داشته از این رو بیشتر برای مسیر های طولانی، از این نوع ابزار استفاده می شود.
  • نردبان کابل عمدتا مناسب برای مناطق زیرزمینی و صنعتی هستند. این تجهیزات را در مکان های عمومی و قابل دید استفاده نمی کنند.
  • نردبان ها چون از مواد اولیه کمتری برخوردار هستند، از نظر قیمت، ارزان تر نیز می باشند.

انواع متعلقات نردبان کابل کدامند؟

نردبان ها با وجود شاخه های مستقیمی که بر روی آنها نصب و اجرا می شود، از انواع و اقسام متعلقات نیز برخوردار هستند. که هر کدام از این متعلقات کاربرد مجزایی در نردبان ها دارند. قطعاتی نظیر چهار راهی، زانوی عمودی، سه راهی، قطعه کاهنده، اتصالات رابط و .. را می توانیم از جمله متعلقاتی بیان نماییم، که برای نردبان های کابل ساخته می شوند.

ممکن است بسته به محل مورد استفاده از نردبان کابل برق نیاز به برخی متعلقات باشد. برخی از مشتری ها نیز در برخی مکان ها خواستار رنگ امیزی این نردبان ها و قطعات آنها می باشند. به همین دلیل برای رنگ آمیزی نردبان ها نیز می توان از پوشش ها الکترواستاتیک کوره ای استفاده نمود.

نردبان ها به انواع مختلفی نیز تولید می شوند. بسته به درخواست مشتری ممکن است برخی نردبان کابل برق را به شکل دیواری، زمینی، عمودی، افقی، سقفی، ریگلاژی و … تقاضا نمایند. که بسته به درخواست مشتری، این نردبان ها تولید می شوند.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی خرید نردبان کابل برق ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

تلفن تماس : 41805555-021

مقالات


اطلاعات تماس