پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

نردبان کابل آلومینیومی

نردبان کابل آلومینیومی

 

نردبان کابل آلومینیومی  یکی از نمونه های نردبان کابل می باشد، که در محیط های مختلف استفاده می شود. این نردبان ها ساختاری فلزی داشته و از دو ریل جانبی تشکیل می شوند. شباهت نردبان کابل ها به نردبان های معمولی، منجر شده است تا بسیاری از افراد راحت تر بتوانند کاربرد این تجهیزات را تشخیص دهند.

البته استفاده از نردبان کابل آلومینیومی به منظور بالا رفتن از ارتفاع خاصی نیست. بلکه این تجهیزات به منظور محافظت از سیم ها و کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرند. نردبان کابل دارای بخش های مستقیم و طویل است که با اتصالات مختلف بر روی دیوار و سقف نصب می شود.

این دسته از اتصالات کمک می کنند تا بتوان نردبان کابل آلومینیومی را در محیط های مختلف نصب نمود. حتی مسیر هایی که نیاز به تغییر جهت دارند را نیز، می توان با این اتصالات کابل کشی نمود. به صراحت می توانیم نردبان کابل ها را در کنار سینی کابل، به عنوان قویترین و مقاوم ترین محصول پشتیبان از کابل ها به شمار آوریم.

نردبان کابل آلومنیومی

علت پرکاربرد بودن نردبان کابل آلومینیومی چیست؟

از آنجایی که نردبان های کابل نسبت به دیگر تجهیزات سیم کشی قابلیت بالاتری دارند، از ان ها در محیط هایی که مسافت زیادی دارند استفاده می شود. این تجهیزات کابل کشی، عریض و طولانی هستند. پروژه ها و مکان هایی که حجم زیادی کابل دارند، با استفاده از نردبان کابل محافظت می شوند.

علاوه بر آن چون نردبان کابل آلومینیومی از ایمنی بالایی برخوردار است، سرعت پیشرفت پروژه را نیز افزایش می دهد. همیشه توجه به ایمنی و استفاده از تجهیزات مناسب، کمک میکند تا مهندسان با سرعت بیشتری کابل کشی ساختمان ها را انجام دهند.

سیم ها و کابل های ساختمانی به راحتی قابلیت آسیب دیدن دارند. از این رو لازم است با استفاده از تجهیزات مناسب، از آسیب دیدن این نوع تجهیزات جلوگیری به عمل آید. نردبان کابل آلومینیومی در واقع وظیفه ای اصلی اش محافظت از سیم ها و کابل های برق است. به همین دلیل کارخانه های بزرگ، بیمارستان ها، منازل، ساختمان های اداری و … از این تجهیزات برای محافظت از سیم کشی محل ها استفاده می نمایند.

مزایای زیادی که این نردبان ها با خود به همراه دارند، منجر شده است تا نردبان کابل آلومینیومی به یکی از پرکاربرد ترین سیستم ها برق کشی تبدیل شوند.

نردبان کابل آلومنیومی

اهمیت استفاده از اتصالات در نردبان های کابل چیست؟

اگر بخواهیم محلی را کابل کشی نماییم، لازم است از برخی اتصالات مهم استفاده کنیم. اما آیا تمامی تجهیزات کابل کشی و محافظت کننده ها از یک نوع اتصالات برخوردار هستند؟ بدون شک خیر. هر سیستمی اتصالات خاص خود را دارد.

مثلا نردبان کابل آلومینیومی از اتصالات پیش ساخته ای استفاده می کند، که هر یک مناسب با محل استفاده جنس خاصی دارد. تمامی ساختمان ها یا محیط های کارخانه ای مسیر هموار ندارند. ممکن است در برخی محل ها نیاز به سه راهی نردبان کابل باشد.

یا این که برای نصب نردبان در دیوار نیاز به استفاده از بست نردبان کابل داشته باشیم. پس اگر از نردبان ها برای محافظت از سیم کشی ساختمان های خود استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که تجهیزات و اتصالات مخصوص به آن را نیز تهیه نمایید.

این اتصالات به شما کمک خواهند نمود که نردبان کابل آلومینیومی را در محل محکم کنید، یا این که با استفاده از این اتصالات مسیر نردبان را تغییر دهید. پس می توانیم بگوییم کاربرد آنها در نصب نردبان بسیار زیاد است و همچنین لازم و ضروری به شمار می روند.

برخی از اتصالات قابلیت چرخش، خم شدن، افزایش یا حتی کاهش عرض و پهنا به نردبان کابل آلومینیومی می دهند. پس برای این که از نردبان ها حمایت شود، حتما لازم است از این دسته اتصالات در کابل کشی استفاده گردد. به طور کلی وجود اتصالات سرعت عمل نصب و اجرای نردبان ها را نیز افزایش می دهند.

نردبان کابل آلومنیومی

مشخصات کلی نردبان های کابل

نردبان های کابل از جنس های مختلفی تولید می شوند. برخی از آنها از جنس فولاد هستند، برخی دیگر از جنس گالوانیزه. برخی از انها را با فولاد ضد زنگ تولید می کنند، و برخی دیگر را از جنس آلومینیوم. نردبان های آلومینیومی که یکی از نمونه های پر کاربرد نردبان کابل به شمار می روند، دارای رینگ های فولادی و آلومینیومی نیز هستند.

از این رو اتصالات کابل ها به راحتی بر روی نردبان کابل آلومینیومی نصب می گردند. البته امروزه نمونه دیگری از نردبان های کابل نیز تولید می شوند، که از جنس فایبرگلاس هستند. این نردبان ها به شدت در برابر شرایط سخت مقاوم بوده و از آنجایی که سبک وزن هستند، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

پس باید بگوییم هر نوع نردبان کابلی که تولید می شود و به بازار عرضه می گردد، ویژگی های خاصی دارد. همین ویژگی ها منجر می شود تا از آنها در محیط های مختلف استفاده شود. نمی توان یک نوع نردبان کابل آلومینیومی تولید نمود، و از آن در هر محیطی با هر دما و فشاری استفاده کرد.

چگونه می توانیم نردبان کابل مناسبی را انتخاب کنیم؟

برای این که بخواهیم یک نردبان کابل را انتخاب نماییم، ابتدا باید شرایط محل نصب را بررسی کنیم. تمامی صنایعی که بر روی کره زمین هستند، نیاز به نردبان ها و سینی های کابل دارند. پس نباید به صورت عجولانه این تجهیزات محافظ را انتخاب نماییم. ممکن است محلی که در آن از نردبان کابل آلومینیومی استفاده می کنیم، دارای دمای حرارت متغیری باشد.

که این مسئله باعث کاهش طول عمر استفاده از این سیستم شده، و حتی می تواند در طولانی مدت آسیب و ضرر زیادی را به کابل ها و سیم های برق برساند. اصولا نردبان های آلومینیومی قادر هستند در دمای محیطی معادل 0 تا 100 درجه فارنهایت مورد استفاده قرار گیرند.

در صورتی که محیطی از این درجه حرارت دما بیشتر باشد، مواد شروع به واکنش می نمایند. اگر درجه دما کاهش یابد، استحکام کششی مواد افزایش خواهد یافت و به مرور زمان، این نردبان ها قابلیت استفاده خود را از دست خواهند داد.

لازم است پیش از خرید نردبان کابل آلومینیومی به این نکته توجه داشته باشید که فلزات در تغییرات دمایی قوی تر و ضعیف تر خواهند شد. پس توجه به دما در زمان خرید این تجهیزات بسیار مهم خواهد بود.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی خرید نردبان کابل آلومنیومی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

تلفن فروش : 02141805555

مقالات


اطلاعات تماس