پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۹۴۲۸۰۸ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

مهمترین لوازم جانبی سینی کابل چه هستند و کاربرد آنها چیست؟

مهمترین لوازم جانبی سینی کابل چه هستند و کاربرد آنها چیست؟

مهمترین لوازم جانبی سینی کابل چه هستند و کاربرد آنها چیست؟

سینی کابل که برای سیم کشی در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، در واقع لوازم جانبی دارند که بدون آنها قابلیت استفاده ندارند. در اصل باید بگوییم لوازم جانبی سینی کابل کاربرد سینی های کابل در محیط مورد نظر را تکمیل می کنند.

این سینی هم برای سیم کشی برق در ساختمان استفاده می شوند، هم مناسب برای مراکز تجاری، کارخانه ها، ساختمان های اداری و … می باشند. حتما شما هم با چشم خود محیط هایی را دیده اید که سیم کشی در آنها بسیار آشفته و درهم و برهم است.

حال تصور کنید اگر از سینی کابل برق برای این چنین محیط هایی استفاده نمایید، تا چه میزان قادر خواهید بود محیط را به نظم برسانید. از این رو برای استفاده از این سینی ها، نیاز به لوازم جانبی سینی کابل خواهید داشت. تا اگر قصد دارید سینی را در مسیر های مختلف مورد استفاده قرار دهید، با مشکل مواجه نشوید.

بیشترین کاربرد سینی های کابل کجاست؟

اصولا از سینی ها برای توزیع و جابجایی سیم برق قدرت استفاده می شود. مثلا در کارخانه ها و صنایع مختلف، از این سینی ها به عنوان جایگزینی مناسب به جای سیم کشی روکار استفاده می کنند. در تمامی شرکت ها، تولیدی ها، موسسات، صنایع مختلف و … از سیستم ها و دستگاه های زیادی استفاده می کنند.

زمانی که سیم کشی این سیستم ها را دنبال می کنیم، با انبوهی از سیم ها رو به رو می شویم، که به شدت زیبایی محیط را تحت تاثیر خود قرار می دهند. اگر از سینی و لوازم جانبی سینی کابل استفاده کنیم، می توانیم محیط را به خوبی نظم بخشیده، و از هر گونه آشفتگی دور کنیم.

بدون شک استفاده از این سینی های کابل برای سیستم های هدایت هادی ها، یک راهکار معقول و مقرون به صرفه می باشد. با استفاده از لوازم جانبی سینی کابل و سینی ها می توان از تمامی کابل ها و سیم ها محافظت نمود تا مورد آسیب قرار نگیرند.

با استفاده از سینی ها، به محل عبور سیم ها نظم و یکپارچگی بخشیده می شود، تا بسیاری از خطرات احتمالی را از مسیر سیم ها دور کرد. حتی بسیاری از مهندسان از سینی های کابل استفاده می کنند تا بتوانند مهتابی در محل مورد نظر خود نصب کنند.

 لوازم جانبی سینی کابل

مهمترین لوازم جانبی سینی کابل

همیشه هر سیستمی که مورد استفاده قرار می گیرد، نیاز به برخی تجهیزات و لوازم جانبی دارد. مثلا مسیر های عمودی و افقی را نمی توان به راحتی سیم کشی نمود. پس برای این دسته از محیط ها از لوازم جانبی سینی کابل استفاده می شود. از جمله مهمترین این لوازم، باید به موارد زیر اشاره نماییم:

هر یک از این لوازم جانبی سینی کابل در محل خاصی استفاده شده، و کاربرد دارد. پس لازم است پیش از خرید و تهیه آنها، بدانید که به چه تجهیزاتی نیاز دارید.

 لوازم جانبی سینی کابل

کاربرد درب سینی کابل

از درب سینی کابل که یکی از تجهیزات مورد نیاز برای نصب سینی کابل برق به شمار می رود، در محیط هایی استفاده می شود که آسیب دیدگی سیم های برق بیشتر است. این درب ها در واقع از کابل ها و سیم هایی که از درون سینی عبور کرده اند، محافظت می نماید. علاوه بر آن این نوع از لوازم جانبی سینی کابل نمای ظاهری زیبایی نیز به محل سیم کشی می بخشند.

کاربرد زانویی سینی کابل و انواع آنها

زانویی سینی کابل یکی از لوازم و تجهیزات مهمی است، که در مسیر سیم کشی استفاده می شود. می دانیم که هیچ وقت مسیر سیم کشی در ساختمان ها به صورت مستقیم نیست. از این رو وقتی بخواهیم سینی کابل را از گوشه ها و کناره ها عبور دهیم، نیاز به استفاده از لوازم جانبی سینی کابل خواهیم داشت. که از میان این لوازم جانبی، باید به زانویی ها اشاره کنیم.

زانویی ها خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، که هر یک از آنها مناسب برای محیط خاصی هستند. از جمله مهمترین این زانویی ها باید به زانویی 90 درجه عمودی، زانویی 90 درجه افقی، زانویی 45 درجه افقی و زانویی عمودی قابل تنظیم اشاره کنیم. از این زانویی نمونه آخر، بیشتر بسته به محیط استفاده می شود.

کاربرد رابط سینی کابل

برای این که بتوانیم سینی کابل را در یک مسیر مشخص هدایت و استفاده کنیم، لازم است آنها را به یکدیگر متصل نماییم. برای این کار نیاز به یکی از لوازم جانبی سینی کابل خواهیم داشت. رابط ها در اصل بین دو سینی اتصال ایجاد کرده و سینی را برای مسیر های طولانی مناسب می کنند.

 لوازم جانبی سینی کابل

نردبان کابل چیست و چه کاربردی دارد؟

نردبان کابل از دیگر لوازم جانبی سینی کابل به شمار می رود، که از ان برای عبور سیم و کابل هایی که به صورت عمودی هستند، و در محیط هایی که ارتفاع بالایی دارند، استفاده می شوند. داخل نردبان های کابل پله هایی وجود دارند، که می توان سیم ها و کابل ها را از درون انها عبور داده، و کاملا محکم نمود.

سه راهی و چهارراهی سینی کابل چه هستند؟

همانطور که از نام این دسته از لوازم جانبی سینی کابل مشخص است، مسیر هایی که سه راهه و چهار راهه هستند، برای سیم کشی به تجهیزات خاصی همچون این سه راهی ها و چهار راهی ها نیاز دارند. مثلا کنج ها و گوشه های ساختمان، لازم است از سه راهی برخوردار شوند.

یا مسیر هایی که از چند راه مختلف به یکدیگر میرسند، نیاز به استفاده از چهار راهی سینی کابل دارند. تا بتوان سینی های کابل را در این محیط ها به راحتی عبور داد.

کاربرد ساپورت سینی کابل

این نوع از تجهیزات سینی کابل، بیشتر برای محافظت از سینی ها بر روی دیوار نصب می شوند. با این حساب باید بگوییم یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی سینی کابل ساپورت های هستند. ساپورت ها خود به دو دسته دیواری و سقفی تقسیم می شوند، که هر دوی آنها در نوع ثابت و متحرک تولید می شوند.

البته منظور از متحرک بودن ساپورت های سینی کابل، این است که قابل تنظیم هستند. از تمامی این لوازم نام برده،، بسته به محل مورد نظر لازم است برای سینی کابل برق استفاده کرد.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی خرید لوازم جانبی سینی کابل ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

تماس با کارشناسان فروش : 02141805555

مقالات


سی ریل گالوانیزه

سی ریل گالوانیزه

اطلاعات تماس