پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

لدر کابل شبکه و انواع اتصالات آن

لدر کابل شبکه و انواع اتصالات آن

لدر کابل شبکه و انواع اتصالات آن

لدر کابل شبکه به واسطه ی ساختار کاملا مهندسی شده ی خود، عملاً انتقال و حمل کابل های حامل انرژی برق را در مسیرهای معلق فراهم آورده است. این تجهیزات می توانند مسیر انتقال کابل های برق را در جهتی صحیح قرار دهند تا احتمال بروز آسیب در آن ها کاملاً از بین برود.

لدر کابل شبکه دارای دو محور بلند فلزی هستند که در میان آن ها در فواصل یکسان پله هایی تعبیه شده است، قطعاً این نوع طراحی وزن کلی قطعه را کاهش می دهد اما در عین حال توانسته اند دوام و استحکام بالای خود را حفظ کنند البته به عنوان یک تکیه گاه، حمایتی همه جانبه از کابل ها دارند.

در مسیر نصب لدر کابل شبکه علاوه بر اتصال آن ها روی سازه، لازم است که از برخی اتصالات در مسیر قرارگیری کابل ها استفاده کنیم. این نردبان های کابل اتصال دهنده های بسیار متنوعی دارند که می توان به سه راهی سینی کابل، اتصالات متقاطع ،زانویی یا خم 90 درجه، و برخی اتصالات زاویه دار عمودی اشاره کرد که همگی سبب سهولت در مسیر نصب نردبان کابل خواهند شد.

کاربردهای لدر کابل شبکه

لدر کابل شبکه کاربردهای بسیار وسیعی در صنایع مختلف، خصوصاً نقاطی که موضوع انتقال قدرت در ابعاد گسترده اهمیت پیدا می کند می توان با یک تفکر کاربردی این تجهیزات حمایتی و پشتیبانی کابل را در مجموعه های عظیم بکار برد.

کلیه ی مراکز مهم در سطح ملی اعم از نیروگاه ها و سازمان های انرژی هسته ای، کارخانجات مادر کشور و ارگان هایی که به نوعی از تجهیزات سنگین ماشینی استفاده می کنند، لدر کابل شبکه را به عنوان اولین قطعات کاربردی برای حمل کابل های برق و نگه داشتن آن ها در ارتفاعات بکار می برند.

همان طور که می دانید منبع تغذیه ی اکثر ماشين آلات صنعتی از انرژی برق تأمین می شود که لازم است از طریق بکارگیری صحیح سینی های کابل یک مدیریت دقیق و حساب شده نسبت به برقراری انرژی الکتریکی در مجموعه خود داشته باشیم.

کاربردهای لدر کابل شبکه

ویژگی های ساختاری لدر کابل شبکه

لدر کابل شبکه از لحاظ ساختاری و مشخصات ظاهری طرحی همانند نربان دارد با این تفاوت که این نردبان های کابل به صورت افقی و در یک ارتفاع معین نصب می شوند تا بتوانند کابل های انتقال جریان برق را بدرستی هدایت کنند.

متریال و موادی که برای ساخت لدر کابل شبکه استفاده می شود اغلب از جنس آلومینیوم، استیل و استنلس استیل می باشند. با توجه به این که اکثر فلزات در برابر عوامل محیطی آسیب پذیر هستند بنابراین همواره در یک فرآیندی مشخص این لدر کابل ها را گالوانیزه می کنند تا بتوانند مقاومت خوبی در برابر خوردگی، فرسایش و زنگ زدگی داشته باشند.

پهنا و عرض لدر کابل معمولاً در ابعاد 100 میلی متر تا 1000 میلی متر طراحی می شوند. فاصله ی میان دو پله نقش بسیار زیادی در تحمل وزن کابل و همچنین ثابت نگه داشتن خط مسیر کابل ها دارند و سعی می شود در طراحی آن ها یک مقدار استاندارد را برای آن در نظر بگیرند.

برای سینی های 2.5 متری معمولاً فاصله یک پله تا پله ی بعد برابر 25 سانتی متر و برای لدر کابل های 3 متری نیز 30 سانتی متر می باشد و همواره برای سایزهای بزرگتر نردبان این فاصله ی 30 سانتی متری حفظ می شود.

لدر گالوانیزه - لدر کابل شبکه

فواید و مزایای استفاده از لدر کابل

 • لدر کابل شبکه دارای یک طراحی ساده اما فوق‌العاده کاربردی و تشکیل شده از یکسری ریل های جانبی هستند که از طریق پله هایی موازی به یکدیگر متصل شده اند. کلیه ی پله ها به صورت سوراخ دار و مشبک طراحی شده اند تا بتوانید از طریق آن ها کابل ها را به لدر کابل شبکه براحتی متصل کنید.
 • این لدر کابل ها یا نردبان هادی های الکتریکی بهترین نوع تجهیزات حمایتی برای کابل های ارتباط از راه دور، ابزار دقیق ها و همچنین کابل های قطور برق هستند.
 • این قابلیت را دارند تا سنگین ترین کابل ها و بسته های حجیم از آن ها را در یک مسیر طولانی پشتیبانی کنند.
 • به جهت فواصل زیادی که بین پله های لدر کابل شبکه وجود دارد شما می توانید در هر نقطه که بخواهید کابل های برق را به خط مسیر انتقال خود اضافه و یا از مجموعه آن کم کنید.
 • ابن تجهیزات به دلیل نوع طراحی خود که به صورت پله ای هستند یک جریان هوای کاملاً آزاد را به جهت جلوگیری از داغ شدن بیش از اندازه ی کابل ها را فراهم می کند.
 • ساختار غیر سطحی و پله ای آن ها عملاً هرگونه رطوبت و تجمع گرد و غبار را بر روی کابل ها از بین می برد.
 • تمامیه کابل ها قابل مشاهده و در معرض دید شما قرار دارند و می توانید به صورت دوره ای و در سریع ترین زمان خط مسیر کابل ها را بازرسی، و یا آن ها را تغییر دهید.
 • البته در قسمت رویه ی سطح لدر کابل می توانید از پوشش هایی استفاده کنید که این کاورها، کابل ها را در برابر باراش باران و برف و یخبندان و همچنین تابش مستقیم نور خورشید و اشعه ی ماوراء بنفش حفظ می کند.
 • لدر کابل ها اغلب در طول های 3 متری تا 6 متری طراحی و تولید می شوند، که این مقادیر با توجه به نوع معماری سازه ی شما قابل تغییر نیز می باشند.

لدر گالوانیزه سرد

نکاتی در مورد نصب انواع تجهیزات حمایتی و پشتیبانی کابل

همان طور که کاملاً مشخص است باید سیم ها و کابل های الکتریکی را در بالاترین سطح ایمنی و امنیت در مسیری قرار دهیم که ضریب خطر محیط و تاتیرگذاری آن به حداقل ممکن برسد. نصب درست و استاندارد لدر کابل شبکه روی سازه های مستحکم می تواند اطمینان و اعتماد مجموعه را در عدم بروز حوادث احتمالی افزایش دهد.

اما یکسری نکات کاربردی وجود دارد باید در زمان اعمال این تجهیزات به آن ها توجه کنیم که عبارتند از :

 • سایز و اندازه ی لدر کابل شبکه و سینی های کابل را متناسب با حجم کابل های خود انتخاب کنید.
 • قبل از نصب آن ها از استحکام سازه ای خود مطمئن شوید چرا که این دیواره ها و پایه های جانبی هستند که وزن مجموعه قطعات را تحمل می کنند.
 • مسیریابی درستی نسبت نصب لدر کابل شبکه داشته باشید و همواره کوتاه ترین مسیر را انتخاب کنید.
 • همواره سعی کنید آن ها را با یک فاصله ی معقول نسبت به محیط های پر تنش فیزیکی نصب کنید.

جهت مشاوره و خرید لدر کابل شبکه می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

تماس جهت مشاوره و خرید لدر کابل شبکه : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس