پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

ساپورت مدولار؛ یک سیستم پشتیبانی و حمایتی قدرتمند

ساپورت مدولار؛ یک سیستم پشتیبانی و حمایتی قدرتمند

ساپورت مدولار؛ یک سیستم پشتیبانی و حمایتی قدرتمند

ساپورت مدولار یک سیستم نگهدارنده بسیار قدرتمند می باشد که از اجزای مختلفی تشکیل شده است. با اعمال این سیستم می توان شبکه های لوله کشی، انواع کابل کشی ها و همچنین سیستم های مرتبط با سینی کابل را پشتیبانی و حمایت کرد.

با استفاده از این ساپورت ها پایداری سازه افزایش پیدا خواهد کرد. از طرفی با اجرای صحیح آن سرعت اجرای پروژه چندین برابر خواهد شد و از همه مهم تر می توانید امنیت سازه های تاسیساتی را ارتقاء دهید. در این مقاله جزئیات بیشتری از این سیستم منحصر به فرد مطرح می کنیم تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

در زمان های قدیم معمولاً برای احداث ساپورت از تجهیزاتی مانند انواع نبشی و همچنین قطعات ناودانی استفاده می شد. اما این کار انرژی بسیار بالایی را طلب می کرد و همیشه باید پیمانکاران هزینه‌های زیادی را صرف می کردند. در اغلب سیستم های ساپورت قدیمی اشکالات زیادی وجود داشت و به خوبی نمی توانستند نیروی وزن سازه را تحمل کنند.

اما با گذشت زمان و رشد علوم سازه ای شاهد آن بودیم که قطعاتی مانند پروفیل های گالوانیزه در سیستم‌های ساپورت مدولار مورد استفاده قرار گرفت. لذا کلیه پروژه هایی که در ارتفاعات سازه اجرا می شوند با استفاده از این سیستم های حمایتی قابل مهار بودند.

معمولاً ساپورت مدولار به چند دسته تقسیم بندی می شوند که مهم ترین آنها پروفیل های سی چنل و همچنین پروفیل های طرح T و طرح L هستند. معمولاً سی چنل ها برای نگهداری انواع سیستم های سبک و سنگین کارایی دارند و می توانند نیروی وزن بالایی را تحمل کنید. پروفیل های طرح T غالبا از طرفین نصب می شوند حال آنکه طرح L آن ها بیشتر از یک سمت کارایی دارند.

ساپورت مدولار چیست؟

مزیت ها و امتیازات ساپورت مدولار

 • ساپورت مدولار سرعت اجرای بالایی دارد و اگر شما قطعات و اجزای مختلف آن را در اختیار داشته باشید می توانید در کمترین زمان یک سیستم پشتیبانی قوی احداث کنید.
 • قطعات و تجهیزات این نوع ساپورت همگی گالوانیزه هستند و شما نیاز به رنگ کاری آنها ندارید. از طرفی با توجه به اتصالات جدیدی که دارند هیچ نیازی به جوشکاری و سوراخ کاری نیست.
 • نمای ساپورت مدولار بسیار زیبا می باشد در نتیجه می توانند بر ظاهر محیط نیز تاثیر مثبت بگذارند.
 • در صورتی که ساپورت شما نیاز به تعمیر و اصلاح ساختاری داشته باشد مراحل نصب آن به گونه ای پیاده‌سازی می‌شود که در دوره های بعدی بتوانید عملیات تعمیر را به راحتی انجام دهید.
 • ساپورت ها به دلیل داشتن پوشش گالوانیزه کاملاً ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی خواهند بود. بنابراین ساختار آنها برای چندین سال بدون آسیب باقی خواهد ماند.
 • به جهت تنوع بالا در اجزای مختلف این ساپورت ها شما می توانید سازه های حمایتی بسیار متفاوت و گوناگونی را شکل دهید.

کاربردهای گسترده سیستم ساپورت مدولار

سیستم ساپورت مدولار کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارد. همان طور که گفته شد معمولا این سازه‌ها در ارتفاعات نصب می شوند. لذا شما میتوانید به وسیله ی این ساپورت ها انواع لوله های مختلف با کاربری های متفاوت را به راحتی در ناحیه سقف یا دیواره های سازه مسیریابی و هدایت کنید.

لوله ها و تجهیزاتی که نزدیکی سقف سازه نصب می شوند در وهله اول باید امنیت آنها حفظ شود. در چنین مواردی ساپورت مدولار می تواند بهترین خدمات را به شبکه ی لوله ای شما ارائه دهد. اما کاربردهای وسیع تری که این سیستم ها دارند به شرح ذیل می باشد.

 • سیستم های گرمایشی و سرمایشی جهت هدایت و مسیریابی لوله ها
 • شبکه هایی که به نوعی با لوله های بخار مرتبط هستند.
 • سیستم های گسترده تهویه در سازه های عظیم
 • بسیاری از لوله های ساختمان های تجاری که برای انتقال آب در سازه هستند.
 • لوله هایی که مسئولیت انتقال فاضلاب از قسمت های مختلف سازه به بیرون آن را بر عهده دارند.
 • لوله های انتقال گاز و مایعات
 • کانال های مرتبط با زهکشی
 • بسیاری از شبکه های کابل کشی در سینی ها و نردبان های کابل
 • مسیریابی لوله های برق

مزیت ها و امتیازات ساپورت مدولار

فرآیند گالوانیزه کردن ساپورت مدولار چگونه است؟

تنها عاملی که باعث ضد زنگ شدن پروفیل های سیستم ساپورت مدولار میشود پوشش های گالوانیزه گرم می باشد. اما این پوشش ها معیار اجرایی خاص خود را دارند و معمولاً طی فرایندهای تخصصی روی فلزات اعمال میشود. برای پروفیل های این نوع ساپورت ها ضخامت مناسبی که لازم است پوشش های گالوانیزه بهترین عملکرد را در جهت جلوگیری از خوردگی فلز داشته باشند معمولاً برابر ۴۰ تا ۸۰ میکرومتر می باشد.

نوع فرایند گالوانیزه به این صورت است که پس از شکل دهی و ساخت پروفیل ها آنها را در یک حمام حاوی زینک مذاب با دمای بالا قرار می دهند تا محلول های مذاب زینک تمامی منافذ ریز و غیر قابل دسترس پروفیل را پوشش دهی کند. لذا پس از آنکه این پوشش ها خشک شدند یک لایه بسیار مقاوم ایجاد می شود. به همین دلیل شما میتوانید سیستم های ساپورت را در محیط های مرطوب نیز اجرا کنید.

نصب و اجرای ساپورت ها برای شبکه های سبک و سنگین

معمولا احداث شبکه های لوله کشی مختلف و یا نصب قطعات سینی های کابل در دو دسته سبک و سنگین طبقه بندی می شوند. بنابراین شما باید متناسب با بار و وزن کلی سازه از سیستم های های مدولار استفاده کنید. به بیان دیگر شما نمی توانید یک سیستم ساپورت را برای کلیه شبکه های سبک و سنگین استفاده کنید.

اتصالاتی که برای سازه های سنگین استفاده می شود بسیار بیشتر از سازهای سبک می باشد. در واقع ما در چنین شرایطی نیاز به ساپورت های مدولار با هندسه پیچیده تر هستیم تا بتوانیم به خوبی این نیرو یا فشار بالا را مهار کنیم. به همین دلیل همواره پیشنهاد می شود که از پیمانکاران و عوامل اجرایی با تجربه جهت نصب و اتصال قطعات بهره برداری کنید تا بتوانید امنیت سازه خود را به مراتب افزایش دهید.

نصب و اجرای ساپورت ها برای شبکه های سبک و سنگین

مشاوره قیمت و خرید انواع ساپورت گالوانیزه از شرکت پترو کاسپین

ساپورت های گالوانیزه در شرکت پتروکاسپین دارای یک طیف گسترده ای از تنوع هستند. بنابراین اگر می خواهید که یک شبکه مشتمل بر لوله کشی و یا یک سیستم حمایتی کابل برق را احداث کنید ابتدا لازم است که قطعات پشتیبانی و حمایتی آن را به طور کامل خریداری کنید. شرکت پتروکاسپین در این زمینه می تواند بهترین و با کیفیت ترین ساپورت گالوانیزه را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه دهد. مشتریان گرامی در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانند با کارشناسان این مجموعه تماس داشته باشند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس