پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

آشنایی با نحوه ی خرید نردبان کابل

آشنایی با نحوه ی خرید نردبان کابل

آشنایی با نحوه ی خرید نردبان کابل

هنگام خرید نردبان کابل ، لازم است تا با یک سری از خصوصیات آن آشنا شوید تا بتوانید خرید موفقی را با توجه به نیاز خود داشته باشید. نردبان کابل که جزو سینی برق فلزی محسوب می شوند، یکی از محصولات پر کاربردی هستند که تقریبا در 75 درصد بسیاری از شرکت هایی که مجهز به سیستم سیم کشی هستند در حال استفاده است ،و علت آمار بالا در استفاده از آن، درواقع داشتن ویژگی ها و کاربردهای مطلوب آن است.

خرید نردبان کابل بدون پوشش دارای مزایای بسیاری می باشد به طوریکه نبود پوشش باعث می شود تا، حداکثر هوایی که در محیط وجود دارد در میان کابل ها جریان یابد، و این اتفاق اجازه می دهد تا گرمای ایجاد شده توسط کابل ها از بین برود که نتیجه آن به این صورت خواهد بود که، عایق های موجود روی کابل ها از حداکثر دمای قابل تحمل خود فراتر نمی روند و در نهایت سبب افزایش عمر کابل ها  می شود، البته نبود پوشش در روی نردبان کابل بستگی به محیطی دارد که پروژه در آن اجرا می شود به طوریکه اگر نردبان کابل قرار است در فضای باز و در معرض عوامل محیطی قرار گیرد حتما لازم است وضعیتی را برای کابل ها ایجاد کنید تا عوامل بیرونی روی آن ها تاثیر منفی نگذارند.

نردبان کابل دارای پله هایی می باشد که سبب می شود تا کابل ها حالت افقی خود را حفظ کنند و همین حالت نردبانی سبب شده است تا کابل ها بتوانند براحتی از قسمت پایین یا بالای نردبان کابل وارد یا خارج شوند و همین ویژگی داشتن فضای کافی جهت نصب کابل سبب شده است تا درصد بالایی از شرکت ها اولویت بیش تری به خرید نردبان کابل اختصاص دهند.

در مواقعی ممکن است که نردبان کابل در جایی نصب شود که محل مذکور دارای محدودیت هایی باشد، در این حالت باز هم حالت نردبانی سینی به کمک شما می آید تا به راحتی بتوانید کابل ها را از بین فضاهای خالی پله ها وارد سطح سینی کابل کنید.

هنگام خرید نردبان کابل همواره به یاد داشته باشید که فاصله ی استاندارد پله ها معمولا حدود 22 سانتی متر است و این فاصله ممکن است برای انواع سایزهای مختلف کابل مورد استفاده قرار گیرد ، اما برای کابل های با قطر کوچک نوع pltc و tc بسیار ایده آل است زیرا فاصله ی پشتیبانی به گونه ای است که هیچ افتادگی قابل مشاهده ای از کابل های کوچک بین پله های نردبان ایجاد نخواهد شد.

فاصله ی 30 تا 45 سانتی متری کاملا پشتیبانی لازم را برای کابل ها انجام می دهد اما برای کابل های کوچک ممکن است سبب افتادگی اندک کابل در بین پله ها شود که از نظر زیبایی قابل اعتراض باشد.

خرید نردبان کابل

توجه به برخی ویژگی های نردبان کابل

قبل از خرید نردبان کابل ، نسبت به محیطی که قرار است این ابزارها نصب شوند بررسی هایی را انجام دهید چرا که نردبان کابل در جنس ها و سایز های مختلفی ساخته می شوند و برای کاربری های مختلف متفاوت هستند. آن ها معمولا از جنس استنلس استیل، آلومینیوم، FRP با سطح گالوانیزه گرم، اپوکسی، پلی استر، و یا گالوانیزه کردن با سطح پوشش پودری، ساخته می شوند.

نردبان کابل دارای فضای وسیع و خاصیت تهویه مطلوب هستند. اگر احتمال آتش سوزی در محیطی که قرار است سینی کابل نصب کنید وجود دارد، خرید نردبان کابل بهترین گزینه خواهد بود چرا که آن ها کمتر مستعد آتش سوزی هستنند. بنابراین آن ها ایده آل ترین انتخاب برای کارخانه های کاغذ، نیروگاه ها و صنایع نفت و گاز هستند. نردبان سینی کابل از ساختاری قوی و محکم برخوردار هستند و با هر نوع کابل در سایزهای مختلف سازگاری دارند. آن ها نسبت به خوردگی مقاوم هستند و ظرفیت بارگذاری بالایی را تحمل می کنند. به دلیل نوع نردبانی آن دارای تهویه مطلوب، ساختاری زیبا و عمر طولانی هستند.

از لحاظ تقسیم بندی، نردبان کابل به سه گروه تقسیم بندی می شوند:

  • نردبان کابل با عملکرد بالا یا HPL که نام کامل آن high performance cable ladder است
  • نردبان کابل از نوع کاربری استاندارد یا SDL که مخفف standard duty cable ladder می باشد.
  • از نوع کاربری سنگین یا HDL که مخفف heavy duty cable ladder هستند

خرید نردبان کابل

خرید نردبان کابل از نوع HPL

این نوع نردبان کابل با هدف صرفه جویی در وزن کلی برای پروژه هایی مانند سکوب های استخراج نفت از دریا و همین طور پروژه های ماژولار طراحی شده اند که ترکیبی منحصر به فرد از وزن کم و استحکام بالا را ارائه می دهند. این نسبت مقاومت بالا به وزن سبب افزایش ظرفیت بار روی نردبان کابل می شود و همچنین بودجه بندی وزن در کل مجموعه را متعادل نگه می دارد.

برای افزایش حفاظت و دوام بیش تر کابل، کاور سینی کابل را به عنوان پوشش برای آنها در نظر میگیرند. این پوشش ها کابل ها را در برابر بادهای پرسرعت و بسیاری از عوامل محیطی حفظ می کند و برای دو نوع دیگر نردبان کابل که HDL و SDL هستند نیز قابل استفاده است.

خرید نردبان کابل از نوع SDL

این نوع نردبان کابل نیز معمولا برای کاربری های استاندارد و به دور از تنش طراحی شده اند، از آن جا که این نردبان های کابل ممکن است در معرض عوامل محیطی قرار گیرند لذا مناطقی که دارای وضیت آب و هوایی متعادل هستند و همین طور در مناطقی که  دمای زیادی در محیط پخش نمی شود بسیار مناسب است. بنابراین با توجه به شرایط محیط کاری و اینکه در کدام نقطه قرار است از سینی کابل استفاده شود به خرید نردبان کابل خود بپردازید.

تجهیزات نردبان کابل

نردبان کابل از نوع HDL

خرید نردبان کابل از این نوع برای مواردی استفاده می شود که وضعیت محیطی نامتعارف باشد و همین طور ظرفیت بار کابل ها نیز بالا باشد که معمولا برای محدوده های طولانی 3 تا 6 متر می توان از این نوع نردبان کابل برای کاهش هزینه های پشتیبانی استفاده کرد. این نوع وسیله برای برنامه های کاربردی سنگین صنعتی ایده آل هستند به طوریکه ممکن است شرایط محیطی در بعضی مواقع مناسب نباشد، مانند وجود بادهای شدید، برف و یخبندان که همگی سبب بروز بارهای اضافی می شوند و باید از کابل ها دور نگه داشته شوند.

در آخر لازم است این موضوع را یادآور شویم که شرکت کاسپین پایپ همواره آمادگی آن را دارد تا پروژه های عظیم شما را در زمینه ی طراحی و نصب انواع نردبان کابل، به بهترین شکل ممکن انجام دهد، لذا قبل از خرید نردبان کابل و اجرای هر پروژه ای می توانید با تیم کارشناسی کاسپین پایپ جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 41805555-021

مقالات


اطلاعات تماس