پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

جعبه پریز کف خواب ضد آب چیست؟ ویژگی ها و کاربردها

جعبه پریز کف خواب ضد آب چیست؟ ویژگی ها و کاربردها

جعبه پریز کف خواب ضد آب چیست؟ ویژگی ها و کاربردها

یکی از موضوعات مهمی که معمولاً در احداث ساختمان های تجاری، تفریحی و یا حتی صنعتی مد نظر قرار می گیرد دسترسی سهل و آسان به جریان برق و یا پریزهای برق می باشد. در گذشته معمولاً پریزها در ناحیه دیوار کار گذاشته می‌شد. اما امروزه به جهت پیشرفت تکنولوژی و استفاده از معماری های نوین در سازه شما می توانید با استفاده از جعبه پریز کف خواب ضد آب در ناحیه کف سازه، با استفاده از پریزهای تعبیه شده در یک باکس به جریان برق دسترسی داشته باشید.

استفاده از این پریزها در نواحی مختلف کف در یک ساختمان مقدور است. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که در مراحل نصب باید مسیرهای کابل کشی در کف سازه با استفاده از تجهیزاتی مانند ترانکینگ کف خواب گالوانیزه به درستی انجام شود تا شما بتوانید از این باکس های پریز به راحت ترین شکل ممکن بهره برداری کنید. در ادامه مقاله قصد داریم جزئیات بیشتری را از این محصولات پرکاربرد ارائه دهیم.

ویژگی های جعبه پریز کف خواب ضد آب

 • جعبه پریز کف خواب ضد آب با توجه به متریال ساخت بسیار مقاومی که دارد به خوبی می تواند در برابر ضربه و فشار دوام بیاورد. بنابراین تنش های محیطی نمی‌تواند ساختار این باکس ها را تحت تاثیر قرار دهد.
 • شما می توانید در داخل جعبه کف خواب برق از انواع سوکت ها، پریزها و تجهیزات ارتباطی دیگر استفاده کنید. لذا کاربری آنها تنها منوط به استفاده از جریان برق نیست چرا که می توان از سوکت های تلفن نیز در آن استفاده کرد.
 • با توجه به جنس و مواد فلزی گالوانیزه که در ساخت آن ها استفاده شده است عملاً دارای خاصیت ضد آب می باشند. لذا در محیط هایی که کف سازه دارای رطوبت زیادی است استفاده از این جعبه ها می تواند سبب افزایش امنیت ساختمان شود.
 • تنوع بالایی دارند و معمولاً در ابعاد ۱۰ سانتی متر تا ۲۶ سانتی متر متغیر هستند. هرچه قدر ابعاد باکس بزرگتر باشد قطعاً پریزهای بیشتری در آن جای خواهد گرفت.
 • دارای یک درپوش بسیار مقاوم هستند که باعث می شود پریزها و سوکت های داخلی باکس از محیط خارج جدا شوند و از این طریق آسیبی به آنها وارد نشود.

ویژگی های جعبه پریز کف خواب ضد آب

کاربردهای جعبه پریز کف خواب ضد آب

باکس های برق کاربردهای بسیار گسترده‌ای در محیط های مختلف دارند. به طور کلی هر چقدر مساحت یک ساختمان تجاری و سازه هایی که دارای بازدید عمومی هستند بیشتر باشد لازم است که از جعبه پریز کف خواب ضد آب استفاده شود. لذا کاربردهایی که میتوان برای این جعبه‌ها ذکر کرد شامل موارد ذیل می باشد:

 • نمایشگاه ها و مراکزی که قصد معرفی و ارائه محصولات به مشتریان را دارند
 • بسیاری از ساختمان های لوکس مانند هتل ها
 • محیط های اداری و آفیس ها
 • کتابخانه ها
 • مراکز درمانی از قبیل بیمارستانها و همچنین اتاق مراقبت های ویژه
 • بسیاری از مراکز آموزشی مانند مدارس و دانشگاه‌ها و همچنین آموزشگاه ها

تعداد ماژول های جعبه پریز کف خواب ضد آب

تعداد ماژول ها با توجه به سایز و ابعاد جعبه پریز کف خواب ضد آب متغیر می باشد. اما به طور کلی باید این موضوع را بدانید که برای هر پریز یا سوکت دو ماژول نظر گرفته می شود. به عنوان مثال جعبه کف خوابی که دارای شش پریز و دو سوکت می باشد شما در طراحی آن نیاز به ۱۶ ماژول دارید.

تعداد ماژول های استانداردی که برای این جعبه ها در نظر می گیرند شامل ۱، ۶، ۱۲، ۱۶، ۲۴ می باشد. طبیعتاً با افزایش تعداد ماژول ها پریزهای بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد و عملاً باکس شما نیز سایز بیشتری خواهد داشت.

تعداد ماژول های جعبه پریز کف خواب ضد آب

سایزهای متنوع جعبه کف خواب برق

سایز جعبه پریز کف خواب ضد آب تنوع بالایی دارد. معمولاً تولیدکنندگان ترجیح می دهند که هندسه و ابعاد ساختاری این جعبه ها را به صورت مربع و در مواردی مستطیل طراحی کنند. ابعادی که برای این جعبه ها لحاظ می کنند عبارتند از 10*10، 20*10، 20*20، 26*26 است. تمامی ابعاد ذکر شده بر حسب سانتی متر می باشد.

شما می توانید متناسب با نوع فعالیتی که دارید و همچنین میزان نیاز خود به پریزهای برق از سایزهای متنوع این جعبه کف خواب ها استفاده کنید.

جنس ساخت جعبه کف خواب برق

به طور کلی می توان دو نوع متریال ساخت را برای جعبه پریز کف خواب ضد آب نام برد که شامل نوع پلاستیکی و فلزی می باشد. هر دو این محصولات مزیت ها و کاربردهای خاص خود را دارند و نمی توان هر کدام را به جای یکدیگر استفاده کرد. لذا در ذیل به تفصیل در مورد هر یک توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

 • جنس پلاستیکی 

جعبه کف خواب های پلاستیکی معمولا در محیط های کم تنش تر از قبیل مراکز تجاری، فروشگاه ها و دیگر محیط هایی که نیروی مخرب زیادی به سطح وارد نمی شود استفاده می شوند. پلیمرهای به کار رفته در ساختار این جعبه ها چگالی بسیار بالایی دارند و تا حد قابل قبولی می‌توانند در برابر نیروها و فشارهای محیطی مقاومت کنند. اما نباید این نیروها از محدوده معین خارج شود زیرا باعث شکستگی درپوش جعبه کف خواب خواهند شد.

 • جنس فلزی

این نوع متریال نسبت به نوع پلاستیکی مقاومت بسیار بالاتری دارد. همچنین برخی از نمونه های آن مانند کف خواب استیل به جهت متریال فولادی که دارند با یک پوشش گالوانیزه گرم مقاوم سازی شده اند. از طرفی نمونه های آلومینیومی این محصول نیز موجود است که ضد آب و ضد زنگ زدگی میباشند. اینکه شما از کدام یک از این محصولات استفاده کنید بستگی به محیط مورد نظر شما دارد. اما در زمان خرید می توانید با ارائه اطلاعات مرتبط با ساختمان خود به کارشناسان فروش مناسب ترین جنس جعبه را خریداری کنید.

جنس ساخت جعبه کف خواب برق

مشاوره قیمت و خرید انواع باکس کف خواب برق از شرکت پتروکاسپین

این محصولات در این شرکت کاملا استاندارد و ساخته شده از مقاوم ترین مواد و متریال هستند لذا در صورت نصب صحیح به صورت بلندمدت قابلیت استفاده دارد. مشتریان گرامی می توانند جهت دریافت اطلاعات دقیق در مورد قیمت انواع جعبه پریز کف خواب ضد آب با شرکت پترو کاسپین تماس حاصل فرمایند. کارشناسان ما در حوزه فروش سعی می‌کنند بهترین رهنمودها و مشاوره های تخصصی را خدمت مشتریان ارائه دهند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس