پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

تعمیر و نگهداری سینی کابل

تعمیر و نگهداری سینی کابل

تعمیر و نگهداری سینی کابل

در بخش صنعت ، از یک سیستم محافظتی به نام  “سینی کابل” برای پشتیبانی از کلیه کابلهای الکتریکی عایق بندی شده استفاده می شود. این اجازه را می دهد تا کابل ها مرتب و محافظت شوند زیرا مدارهای الکتریکی شما ممکن است در معرض شرایط خیلی مرطوب یا خیلی گرم قرار بگیرند. استفاده از سینی کابل و نردبان کابل یک راه حل عالی است که به شما امکان می دهد از سیم های خود محافظت کنید. علاوه بر این ، ضد حریق بودن باعث شده ایمنی کابل ها افزایش پیدا کند.

طراحی نوآورانه سینی کابل ، تعمیر و نگهداری سینی کابل را کاهش می دهد و تسهیل می کند و به کسب و کار شما این امکان را می دهد تا فعالیت های صنعتی خود را به طور منظم ادامه دهید.

سینی های کابل می توانند ساختار ایمنی را برای سیستم های توزیع سیم کشی و نگهداری آنها فراهم کنند. در صورت عدم نصب صحیح ، سیم کشی داخل سینی کابل ممکن است خطراتی مانند آتش سوزی ، برق گرفتگی و وقایع ناگهانی انفجار را به همراه داشته باشد. بنابراین در حین نگهداری ، تعمیر ، نصب و بازرسی از سینی کابل ، باید به موارد زیر توجه شود:

  1. سینی کابل باید طبق دستورالعمل نصب به درستی نصب و پشتیبانی شود. نصب اشتباه سینی های کابل می تواند منجر به خرابی سینی ، مشکل در نقاط اتصال آن و یا نگهداری آن شود و همچنین باعث ایجاد خطراتی برای افراد در زیر سینی کابل و حتی منجر به برق گرفتگی احتمالی شود.
  2. سینی کابل در مکان های خطرناک باید حاوی سیم کشی مجاز باشد.
  3. هنگامی که سینی های کابل بیش از حد پر از کابل می شوند ، تجمع بیش از حد گرما در داخل و در اطراف هادی های آن باعث خراب شدن عایق می شود که منجر به خطرات احتمالی اتصال برق یا آتش سوزی می شود.
  4. هنگامی که سینی های کابل بیش از معیارهای تعیین شده بیش از حد از کابل پر شود باید سیستم سینی کابل دیگری در بالا ، پایین یا کنار سینی کابل پر شده اضافه شود. فضای کافی برای کار در اطراف سینی کابل اضافه شده نیز باید وجود داشته باشد.
  5. اتصال زمین به سیستم های سینی کابل برای ایمنی شخصی و محافظت از آنها ضروری است. قبل از نصب کابل ها باید سیم ارت متصل شود و قبل از اینکه جریان برق در کابل ها ایجاد شود باید آزمایش شوند.

 

تعمیر و نگهداری سینی های کابل

بیشتر سینی های کابل ، نردبان ها و کانال های پشتیبانی کابل عموماً بدون قطعات متحرک طراحی می شوند ، بنابراین فعالیت تعمیر و نگهداری بسیار کمی لازم است. اگر آنها به درستی نصب شده باشند ، این سیستم ها می توانند ساختار پشتیبانی را برای یک مدت طولانی فراهم کنند.

بازرسی در تعمیر و نگهداری سینی کابل

سینی های کابل ، نردبان ها و کانال ها در شرایط عادی تقریباً نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند. بازرسی دوره ای سیستم های کابلی همچنین می تواند در طول برنامه نگهداری معمول تأسیسات انجام شود. از آنجا که تجهیزات نمی توانند همیشه سالم و بدون مشکل بمانند ، ممکن است برای تعیین زمان مناسب برای انجام بررسی ها ، یک برنامه تعمیر و نگهداری لازم باشد. در شرایط عادی ، بازرسی باید مرتب انجام شود.

برای اطمینان از سالم بودن اتصالات ، باید همه نقاط سینی کابل و اتصالات آن بررسی شود. و قطعاتی که مشکوک هستند باید تعمیر یا تعویض شوند.

برای بروز رسوبات و فشار اشیای خارجی و خطرات آوار نیز باید دقیق بررسی ها انجام شود. هر شی مشکوک و مشتعل که باعث ایجاد مشکل می شود باید از منطقه دور شود.

توصیه می شود که راهنمایی ها و الزامات مورد نیاز به پرسنل و بازرس موردنظر ارائه شود.

  • هنگامی که سینی کابل ها ، نردبان کابل ها در شرایط نا مناسب آب و هوایی غیر معمول و هر گونه ناهنجاری های محیطی قرار می گیرد توصیه می شود بازرسی های لازم به طور مرتب انجام شود و هر گونه اصلاحات لازم است در اسرع وقت صورت گیرد.

تعمیر و نگهداری سینی های کابل

برداشتن کابل های غیرفعال

بعضی اوقات ممکن است کابلهای غیرفعال یا مرده یا بلااستفاده درون یک سیستم سینی کابل یا نردبان کابل باقی بمانند ، همیشه بهتر است این کابلها را بررسی کنید و بردارید تا فضای اضافی بر ظرفیت حمل کابل ایجاد شود و تهویه هوا در فضای سینی کابل بهبود یابد. برداشتن این کابل ها فقط باید توسط یک شخص متخصص انجام شود.

تعمیرات سینی کابل در محل

اگر یک سینی کابل ، نردبان کابل یا تکیه گاه خراب شود ، ممکن است لازم باشد تعمیراتی انجام دهید. این آسیب ها ممکن است به عنوان مثال ، در جوش شکسته ، نردبان خم یا ریل های جانبی ایجاد شده باشد. توصیه می شود برای حفظ یکپارچگی کلی نصب ، قسمت مورد نظر تعویض یا اینکه تعمیر شود.

تعمیر و نگهداری سینی های کابل

تمیز کردن و نگهداری سینی کابل برای کارایی بهتر

از اجسام تیز برای تمیز کردن سطح تجهیزات سینی کابل و سیم ها خودداری کنید.

هنگام تمیز کردن تاسیسات کابلی ، گاهی اوقات لازم  است با برخی اشیای فلزی سراغ تمیز کردن سطح تجهیزات بروید. با این حال ، مالش شدید سطح با اشیای کابلی می تواند به سطح کابل ها و ساختار سینی کابل ها هم آسیب برساند. انتخاب برخی از پارچه های نرم یا مواد تمیز کننده پلاستیکی برای چنین مواردی توصیه می شود.

برای تمیز کردن تجهیزات کابلی و سینی کابل ها از مواد شیمیایی استفاده نکنید.

استفاده از برخی مواد شیمیایی خشن مانند کلر که به کلرید نیز معروف است ، باید از آن اجتناب شود زیرا به لایه محافظ سینی ها آسیب می رساند که منجر به خسارت می شود و خطر خوردگی را افزایش می دهد. همچنین ، آب سخت حاوی مواد معدنی بالایی است که به سینی ها نیز آسیب می رساند. اگر از پاک کننده ای که حاوی کلرید است استفاده می کنید ، سطح سینی ها را بلافاصله بشویید تا اثرات آن پاک شود.

از ابزارهای صحیح برای تمیز کردن سینی کابل ها استفاده کنید.

استفاده از ابزار صحیح برای تمیز کردن سینی کابل ها به اندازه استفاده از آنها در زمان نصب سیستم مهم است. این امر به حفظ لایه محافظ سینی کابل ها کمک می کند و همچنین باعث از بین رفتن خوردگی مواد آن می شود.

جهت مشاوره و خرید انواع سینی کابل می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

تماس جهت مشاوره و خرید انواع سینی های کابل : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس