پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • info@pcp.ir
 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

 • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پشتیبانی از کابل ها و سیم های الکتریکی با ترانکینگ زمینی

پشتیبانی از کابل ها و سیم های الکتریکی با ترانکینگ زمینی

پشتیبانی از کابل ها و سیم های الکتریکی با ترانکینگ زمینی

ترانکینگ زمینی محفظه های فلزی و بسیار مستحکمی هستند که به منظور محافظت از کابل های برق در مسیرهای زمینی طراحی شده اند. این قطعات قابلیت ساخت با متریال آلومینیوم و همچنین استیل را دارند که طبیعتاً ورق های فلزی مقاومت بسیار بالایی جهت پوشش دهی کابل ها دارند.

با استفاده از ترانکینگ زمینی عملاً مدیریت، نظم دهی و مرتب سازی کابل آسان تر خواهد شد و در بهترین شرایط می توانند جریانات الکتریکی را به صورت کاملاً ایمن در یک خط مسیر معین انتقال دهند. این قطعات نسبت به بسیاری از انواع داکت برق pvc حجم فزاینده‌ای از هادی های الکتریکی را در خود جای می دهند که همین ویژگی وجه تمایز آن ها با دیگر تجهیزات حمایت کننده ی کابل محسوب می شود.

در ادامه با ویژگی ها و ابعاد گسترده ی این تجهیزات بسیار کاربردی آشنا خواهیم شد تا با یک دید وسیع تری به خرید آن ها از مراکز مجاز بپردازید.

ابعاد و سایز ترانکینگ زمینی

ترانکینگ زمینی محفظه های مستطیلی هستند که در چهار بعد طول، عرض و ارتفاع و همچنين ضخامت می توانند متغیر باشند. طبیعتاً هر چقدر ابعاد سطح مقطع آن ها بزرگ تر باشند به همان نسبت می توانند کابل ها و سیم های بیشتری را پشتیبانی و هدایت کنند.

ابعاد طولی آن ها غالباً از 2000 میلیمتر تا 3000 میلیمتر طبقه بندی می شوند. البته بنا به ضرورت و متناسب با ساختار کف سازه این قابلیت وجود دارد تا ترانکینگ زمینی را با استفاده از کاتر یا دستگاه های مخصوص برش دهید تا سازگاری بیشتری با معماری سازه داشته باشند.

ارتفاع ترانکینگ فلزی نیز که معمولاً از کف تا سطح درپوش را شامل می شوند در دامنه ی ابعادی 30 تا 40 میلیمتر در نوسان هستند. اصلی ترین پارامتری که دربرگیرنده ی یک مجموعه ی وسیع از نظر سایز هستند، ابعاد سطح مقطع و یا فاصله ی دو لبه خارجی ترانکینگ زمینی می باشد.

چرا که تعیین حجم کابل ها همگی بستگی به سایز سطح مقطع دارد و اغلب در اندازه های 80 میلیمتر، 120 ،160 ،200، 240 و 300 میلیمتر می باشند. از آنجایی که این قطعات در کف نصب می شوند در نتیجه محدودیت فضای اتصال برای آن ها معنایی ندارد.

متغیر آخر هم متعلق به ضخامت ترانکینگ زمینی می باشد بطوریکه پایداری و دوام و همچنین استحکام ترانکینگ کف تا حد بسیار زیادی به مقدار آن ها مرتبط است که با توجه به وزن قطعات و همچنين نوع مسئولیتی که در قبال پشتیبانی و حمایت از کابل ها و سیم های الکتریکی بر عهده دارند غالباً ضخامت 1.25 میلیمتر را برای ساخت آن ها در نظر می گیرند.

ابعاد و سایز ترانکینگ زمینی

نکات مرتبط با نصب ترانکینگ زمینی

ترانکینگ زمینی شرایط بسیار ایده آلی را برای مسیریابی صحیح کابل ها و سیم های الکتریکی فراهم کرده اند. از آنجایی که اکثر جعبه کف خواب برق در زیر پوشش های سطحی نصب می شوند در نتیجه یک موقعیت عالی برای بکارگیری ترانکینگ زمینی خواهد بود.

این قطعات نظم و انسجام بالایی به هادی های الکتریکی می بخشند و باعث می شوند تا کابل ها در یک مسیر معین به سمت جعبه کف خواب ها هدایت شوند. موضوعی که در مورد ترانکینگ ها خصوصاً از نوع فلزی وجود دارد این است که بتوانیم از اتصالات جانبی در مسیر این قطعات استفاده کنیم.

اتصالات ترانکینگ زمینی باعث می شوند تا این قطعات در مواقع لزوم دچار انحراف و یا تغییر زاویه شوند. از رایج ترین اتصالات می توان به زانویی 90 درجه و سه راهی T شکل و همچنین اتصالات متقاطع اشاره کرد که نقش مهمی در برقراری شبکه ی کلی ترانکینگ ها در سطوح کف دارند.

بنابراین شما می توانید با یک آشنایی اجمالی ار نوع معماری کف و اینکه چه تعداد اتصال دهنده نیاز است به نصب ترانکینگ زمینی بپردازید. از طرفی نوع سه محفظه ی ترانکینگ زمینی سبب شده است که جداسازی و تفکیک کابل های داده و شبکه و همچنين کابل های مرتبط با جریان الکتریسیته میسر شود.

نکات مرتبط با نصب ترانکینگ زمینی

فواید و مزایای استفاده از ترانکینگ زمینی

 • شما می توانید در هر زمان نسبت به تغییر نوع سیم کشی و یا اضافه کردن کابل های ضروری اقدام کنید
 • گالوانیزه بودن صفحات فلزی ترانکینگ زمینی هرگونه فرآیند خوردگی و فرسایشی را خنثی می کند به همین دلیل در محیط های صنعتی که دارای عوامل محیطی مخرب هستند عملاً هیچگونه آسیبی به کابل ها وارد نمی شود.
 • قابلیت بکارگیری در زیر سطح و روی کار را نیز دارند و به واسطه ی وجود درپوش های متصل و یا پین شده کلیه ی کابل ها از نفوذ گرد و غبار، سیالات و از همه مهمتر تنش های مکانیکی حفظ می شوند.
 • تنوع ابعادی بسیار بالایی دارند و می توانند پاسخگوی حجم وسیعی از کابل ها و سیم های برق باشند.
 • با نصب ترانکینگ زمینی این امکان وجود دارد که بازرسی های دوره ای بر روی مسیر کابل ها صورت گیرد. علاوه بر این در صورت بروز مشکل در شبکه ی اصلی نیازی به تخریب سازه برای دسترسی به کابل ها نیست و تنها با برداشتن درپوش ترانکینگ زمینی عملیات رفع عیب به بهترین شکل قابل اجرا خواهد بود.
 • وزن بسیار سبکی دارند و مراحل نصب آن ها نیز چندان فرآیند پیچیده ای نیست و تنها کافی است مسیرهای مناسب و ایمن و بدون تنش های فیزیکی را جهت اتصال ترانکینگ ها انتخاب کنید.
 • جنس پلاستیکی ترانکینگ ها عایق الکتریکی فوق العاده عالی هستند و در صورت مخدوش شدن پوشش خارجی کابل ها هیچگونه جریان برقی از بدنه ی ترانکینگ ها عبور نمی کند.
 • ورق های ترانکینگ های فلزی غالباً طی سه فرآیند گالوانیزه عمیق گرم، پیش گالوانیزه و همچنين رنگ های پودری الکترواستاتیک مقاوم سازی می شوند.

فواید و مزایای استفاده از ترانکینگ زمینی

خرید انواع تجهیزات پشتیبانی کابل از شرکت پتروکاسپین

قطعات و تجهیزات پشتیبانی و حمایتی کابل ها و سیم های حامل جریان برق و همچنين کابل های انتقال داده و مخابرات در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

در مورد ترانکینگ زمینی المان های متعددی را از جمله تطابق حجم کابل های پروژه با سایز ترانکینگ و همچنين ارزیابی محیط به منظور انتخاب نوع پلاستیکی و یا فلزی ترانکینگ ها را باید مد نظر قرار داد.

لذا در این زمینه کلیه ی کارشناسان شرکت پتروکاسپین اطلاعات جامع و کافی را قبل از خرید در اختیار شما قرار خواهند داد.

جهت مشاوره و خرید ترانکینگ زمینی می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

تماس جهت مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰555۵

 

مقالات


اطلاعات تماس