پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

آشنایی با انواع سینی کابل

آشنایی با انواع سینی کابل

آشنایی با انواع سینی کابل

سینی کابل یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد در سیستم های کابل کشی می باشد که شرایطی را فراهم می کند تا شما بتوانید کابلهای برق را در سازه در بالاترین سطح امنیت مسیریابی و هدایت کنید. این سینی ها تشکیل شده از چند بخش اصلی هستند که شامل سینی های پانچ دار و همچنین اتصالات و رابط سینی کابل فلزی هستند.

به طور کلی اگر میخواهید یک شبکه کابل کشی مشتمل بر سینی های کابل را در سازه صنعتی خود داشته باشید لازم است که هم از سینی ها و هم از اتصالات و رابط های آن به طور صحیح استفاده کنید تا بتوانید در پایان کار نتیجه مطلوبی را دریافت کنید. در این مقاله قصد داریم تا با انواع سینی کابل به همراه ویژگی ها و مزیت های آن ها آشنا شویم.

طبقه بندی انواع سینی کابل

انواع سینی کابل از لحاظ ساختار به سه دسته کلی طبقه بندی می شوند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و می توانند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. در واقع این شدت تنش‌های موجود و میزان رطوبت محیط است که تعیین می کند شما از کدام یک از این سینی های کابل در منطقه مورد نظر خود استفاده کنید. اما این سه دسته شامل موارد ذیل می باشد:

  • سینی کابل پوشش داده شده با رنگ پودری استاتیک
  • سینی کابل گالوانیزه فابریک

هر کدام از این دو گونه مختلف سینی کابل از لحاظ شکل ظاهری ممکن است با یکدیگر یکسان باشند اما پوششی که بر روی این ها قرار دارد اهداف خاصی را دنبال می‌کند. این هدف در واقع ضد زنگ کردن سینی های کابل می باشد.

استفاده از رنگ پودری استاتیک و همچنین گالوانیزه کردن سینی ها تنها با هدف مقاومت و پایداری بیشتر سینی ها انجام می شود. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که چرا باید فرایند پوشش دهی در انواع سینی کابل با یکدیگر تفاوت داشته باشد؟ برای دریافت پاسخ این سوال به ادامه مقاله توجه داشته باشید.

سینی کابل پوشش داده شده با رنگ پودری استاتیک

سینی کابل پوشش داده شده با رنگ پودری استاتیک

از انواع سینی کابل پرکاربرد در واقع سینی هایی هستند که با استفاده از رنگ های پودری پوشش دهی شده اند. این سینی ها رنگ بندی های مختلفی دارند. به طوری که شما می توانید آنها را در رنگ های زرد، آبی، سبز، قهوه ای تهیه کنید. در واقع پوششی که بر روی این نوع سینی ها قرار گرفته است باعث تغییر رنگ سینی ها شده است.

معمولاً استفاده از رنگ های پودری تا حد قابل قبولی می تواند یک خاصیت ضد اکسیداسیون یا ضد زنگ را در انواع سینی کابل ایجاد کند. اما شدت مقاومت آن ها به اندازه پوشش های گالوانیزه گرم یا فابریک که بر روی سینی ها اجرا می شود، نیست. بنابراین اگر می خواهید از سینی های دارای رنگ پودری استفاده کنید بهتر است آنها را در محیط های با رطوبت کم و کنترل شده استفاده کنید.

سینی کابل از نوع گالوانیزه فابریک

انواع سینی کابل گالوانیزه آنهایی هستند که با استفاده از پوشش زینک مذاب مقاوم سازی شده اند. به طور کلی در ترکیبات زینک فلزات “روی” هستند که دارای غلظت کنترل شده می باشد. برای آنکه بتوانید قطعات سینی کابل را در این محلول آغشته کنید لازم است که صفحات فلزی و یا قطعات استیل را با قاعده خاصی در این محلول مذاب که دمای بسیار بالایی دارد غوطه ور و یا غرق کنید.

این کار باعث می شود تا محلول زینک تمام منافذ ریز قطعه فلزی را در بر بگیرد و یک پوشش مقاوم و همه جانبه را در قطعه به وجود آورد. معمولاً انواع سینی کابل صنعتی که دارای پوشش گالوانیزه گرم هستند مقاومت بسیار بالایی نسبت به سینی های دارای پوشش رنگ پودری استاتیک دارند.

بنابراین اگر می خواهید از سینی های نوع گالوانیزه فابریک استفاده کنید می توانید آنها را در محیط های پر تنش و با رطوبت بالا مورد استفاده قرار دهید. در چنین شرایطی این اطمینان را خواهید داشت که سینی کابل مورد نظر دچار زنگ زدگی نخواهد شد.

سینی کابل از نوع گالوانیزه فابریک

نقش اتصالات در انواع سینی کابل

اتصالات سینی کابل قطعاتی هستند که باعث ایجاد شرایطی جهت ادامه مسیر سینی ها می شوند. به عنوان مثال زمانی که شما از یک قطعه زانویی به عنوان اتصال دهنده میان دو سینی کابل استفاده می کنید عملاً یک تغییر جهت ۹۰ درجه را در مسیر سینی کابل به وجود آورده اید. همچنین اتصالاتی مانند سه راه سینی کابل و اتصالات متقاطع و چهارراه ها قطعاتی هستند که میان سینی های کابل قرار می‌گیرند و باعث امتداد مسیر آنها می‌شوند.

قطعات دیگری مانند ردیوسرها یا کاهنده های سطح مقطع نقش بسیار مهمی در اتصالات انواع سینی کابل دارند. در برخی از مواقع ممکن است لازم باشد که دو سینی کابل با سطح مقطع های متفاوت را به یکدیگر متصل کنیم که در آن صورت این قطعات مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین اتصالاتی مانند رایزرها باعث می شوند تا مسیر سینی کابل سیر صعودی طی کند. اینکه شما از کدام قطعات اتصال دهنده در زمان اجرای سینی کابل استفاده کنید بستگی به نوع شبکه و مسیر کابل ها دارد. به بیان دیگر نمی توان یک سیستم یکسانی را در همه سازه ها مبنی بر سینی گذاری اجرا کرد.

چه نکاتی را باید در زمان خرید سینی های کابل مد نظر قرار دهیم؟

برای خرید سینی کابل بهتر است قبل از هر چیز برای خود مشخص کنید که این سینی ها را برای چه نوع محیط یا سازه صنعتی می خواهید. همانطور که میدانید شدت تنش های موجود در محیط های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال شما نمی توانید در محیط هایی که از سینی کابل رنگی استفاده می کنید دقیقا همان را برای محیط های پرتنش صنعتی نیز مورد استفاده قرار دهید. همچنین موضوع سایز سینی ها در اولویت قرار دارد. اتصالات آن ها نیز جزو قطعاتی است که در زمان خرید سینی ها مورد توجه قرار می‌گیرد. اما به طور کلی بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرید تا شما را در حوزه خرید راهنمایی کند.

سینی کابل از نوع گالوانیزه فابریک

مشاوره قیمت و خرید انواع سینی کابل از شرکت پترو کاسپین

اگر به دنبال خرید سینی کابل با کیفیت و با مرغوبیت بالا هستید پیشنهاد می شود با کارشناسان شرکت پترو کاسپین یک مشاوره اساسی داشته باشید. متخصصین حوزه فروش ما همواره سعی می کنند اطلاعاتی دقیق در ارتباط با جزئیات فنی محصول و همچنین قیمت آنها به شما ارائه دهند. به همین دلیل با دریافت این اطلاعات روند خرید شما بسیار سهل و آسان خواهد شد.
جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس