پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

نحوه اجرای سینی کابل

نحوه اجرای سینی کابل

نحوه اجرای سینی کابل

سینی کابل یکی از رایج‌ترین قطعات پشتیبانی و حمایت کننده مجموعه ی وسیعی از کابلهای برق است که در بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. این سینی ها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که از مقاومت بالایی برخوردار هستند و می‌توانند در برابر وزن کابل ها استحکام لازم را داشته باشند. همچنین در محیطهای مرطوب نیز به دلیل داشتن پوشش های گالوانیزه به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی و تغییر رنگ نمی شوند.

با توجه به کیفیت ساخت بالای این قطعات نمی توان تنها به همین موضوع بسنده کرد. بلکه شما باید در فرایند اجرای سینی کابل نیز بالاترین کیفیت و استانداردها را در نظر بگیرید تا بتوانید بهره‌برداری خوبی را از این قطعات و تجهیزات حمایت کننده کابل داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به چند مورد از نکاتی که در حین اجرای سینی کابل باید به آن توجه داشته باشیم را مطرح کنیم تا با یکسری اولویت ها و موارد کلیدی در حوزه نصب این قطعات آشنا شویم.

شناسایی اتصالات قبل از اجرای سینی کابل

اتصالات سینی کابل فوق العاده حیاتی و مهم هستند. درجه اهمیت آن ها به حدی است که بدون استفاده از آنها نمی توان هیچگونه شبکه کابل کشی را فراهم کرد. در واقع این اتصالات هستند که قطعات مختلف سینی های کابل را کنار هم قرار می دهند و یک سیستم یکپارچه و منسجم را جهت محافظت از کابل ها ایجاد می کنند. به طور کلی دو نوع اتصالات در اجرای سینی کابل وجود دارد که شامل اتصالات سازه‌ای و همچنین اتصالات بین سینی ها می باشد.

در واقع با استفاده از اتصالات سازه ای که در قسمت بعد به طور کامل در مورد آن توضیح خواهیم داد شما یکسری تکیه گاه و پایه را به سازه متصل می کنید و از این طریق می توانید سینی ها را پشتیبانی کنید. اما در مورد اتصالات دوم موضوع کاملاً متفاوت می باشد به طوریکه اینگونه اتصالات معمولاً بین دو یا چند سینی قرار می گیرند و می توانند باعث تغییر جهت و انشعاب گیری و مواردی از این دست شوند. به عنوان مثال از جمله اتصالاتی که بین دو سینی استفاده می‌شود می‌توان به زانوها، اتصالات سه راهی، چهارراهی ها، ردیوسرها و رایزر سینی کابل اشاره کرد.

این قطعات اتصال دهنده هر کدام در جایگاه خود یک نوع عملکرد را ارائه می دهند. به عنوان نمونه شما با استفاده از زانوها می توانید یک تغییر جهت ۹۰ درجه را در مسیر سینی داشته باشید. همچنین با استفاده از اتصالات متقاطع یا چهار راهی ها می توانید چهار سینی را در چهار جهت مختلف به مرکزیت این اتصالات انشعاب گیری کنید بنابراین شناسایی اتصالات قبل از اجرای سینی کابل بسیار اساسی و مهم می باشد.

شناسایی اتصالات قبل از اجرای سینی کابل

استفاده صحیح از اتصالات سازه‌ای در حین اجرای سینی کابل

اتصالات سازه ای قطعاتی هستند که پایداری و دوام شبکه های مشتمل بر سینی کابل را در یک مدت زمان طولانی تضمین می‌کند. شما اگر بتوانید این اتصالات را به طور صحیح در مراحل اجرای سینی کابل پیاده سازی کنید یک پروژه بسیار با کیفیت و عالی را به پایان رسانده اید. اما این اتصالات دقیقاً چه قطعاتی هستند؟ این اتصالات سازه‌های معمولاً با عنوان ساپورت سینی کابل، براکت ها و رادهای گالوانیزه شناخته می شوند.

ساپورت های سینی کابل به طور مستقیم به سازه متصل می شوند و به دنبال آن با نصب براکت ها شما می توانید سینی ها را به بهترین شکل پشتیبانی و حمایت کنید. البته اگر شما می‌خواهید مسیر سینی گذاری را از وسط سازه و یا به صورت معلق انجام دهید می توانید از رادهای گالوانیزه و همچنین سی چنل ها نیز استفاده کنید. با نصب مستقیم رادهای گالوانیزه به سقف و سپس استفاده از یک سی چنل به عنوان تکیه گاه در زیر بستر سینی ها، به خوبی می توانید وزن حاصل از سینی و کابل ها را مهار کنید.

توجه به سایز سینی ها و حجم کابل ها

سایز سینی ها باید همواره به گونه ای انتخاب شود که بتوانند یک حجم قابل قبول از کابل ها را بپذیرند. در زمان اجرای سینی کابل شما نمی توانید از سینی هایی استفاده کنید که هیچ هماهنگی و سازگاری با حجم بالای کابل ها ندارد. زیرا در چنین شرایطی اگر شما بخواهید که یک حجم وسیعی از کابل ها را درون سایز کوچک سینی قرار دهید قطعاً با آسیب به ساختار کابل ها مواجه خواهید شد.

همان طور که می دانید کابلهای برق با انتقال جریان الکتریکی یک حرارتی را ایجاد می‌کنند که باید تهویه مطبوع در سینی‌های کابل به خوبی برقرار باشد. با گنجاندن تعداد بالای کابل درون سینی شما عملاً این تهویه را از بین برده اید که به مرور زمان عملکرد کابل ها را به طور کامل مختل خواهد کرد. بنابراین همواره در حین اجرای سینی کابل سعی کنید حجم کابل ها را با سایز سینی ها مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید.

مشاوره قیمت و خرید سینی های کابل از شرکت پتروکاسپین

چرا باید عملیات نصب سینی ها را به تکنسین های مجرب بسپاریم؟

اصولاً اجرای سینی کابل یک کار تخصصی و بسیار فنی می باشد. شما به هیچ عنوان نباید در این فکر باشید که با خرید سینی ها و تجهیزات اتصال دهنده، خود به نصب آن ها بپردازید. زیرا شما تجربه کافی در این زمینه را ندارید. تکنسین های اجرایی با توجه به آنکه تعداد بسیار بالایی از این نوع پروژه ها را انجام داده اند در نتیجه دارای تجربه کافی در حوزه نصب و اجرای سینی کابل هستند.

بنابراین به خوبی می‌توانند تکنیک ها و ترفند های که جهت ایجاد یک شبکه بهینه لازم است را پیاده سازی کنند. از همه مهم تر با این کار شما امنیت سیستم کابل کشی خود را افزایش داده اید. چرا که اگر سینی ها از سازه ها فرو بریزند قطعاً خسارات جبران ناپذیری متحمل شما خواهد شد. لذا امنیتی که در استفاده از افراد ماهر به دست می آید بسیار ارزشمند می باشد.

مشاوره قیمت و خرید سینی های کابل از شرکت پتروکاسپین

با توجه به سایز متنوعی که سینی های کابل دارند طبیعتاً از لحاظ قیمت متفاوت خواهند بود. اما با توجه به شرایط بازار قیمت قطعات در شرکت پتروکاسپین مناسب و متعادل می باشد.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس