پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

اهمیت ابعاد سینی کابل در زمان نصب

اهمیت ابعاد سینی کابل در زمان نصب

اهمیت ابعاد سینی کابل در زمان نصب

ابعاد سینی کابل یکی از متغیرهای اساسی در فرایند نصب سینی ها بر روی یک سازه می باشد. اصولاً کابل هایی که در یک مسیر هدایت و مسیریابی می شوند از لحاظ تعداد یا حجم با یکدیگر تفاوت دارند. به همین دلیل ممکن است در یک مسیر از چندین سینی مختلف و با ابعاد گوناگون استفاده شود.

این گونه تغییرها در ابعاد سینی ها در سیستم‌های کابل کشی کاملاً طبیعی می باشد اما آنچه که اهمیت دارد انتخاب مناسب سایز سینی ها می باشد. به طور کلی نمی توان کابل ها را بدون توجه به سایز و ابعاد سینی روی آنها قرار داد زیرا اگر سینی ها کوچک تر از مقدار حجم کابل ها باشد طبیعتاً یک آسیب ساختاری برای کابل ها به وجود خواهد آمد.

در این مقاله به بررسی متغیرهای عرض، ضخامت، طول، ارتفاع و وزن سینی های کابل می پردازیم. قطعاً اطلاع از این ابعاد می تواند شما را در زمان خرید و همچنین مراحل مرتبط با اجرای سینی کابل در سازه راهنمایی کند.

متغیر عرض در ابعاد سینی کابل

عرض سینی کابل یکی از متغیرهای مهم می باشد که همواره باید در زمان خرید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم. هرچقدر عرض سینی ها بزرگ تر باشد شما به همان نسبت کابل های بیشتری را می توانید بر روی سینی ها چیدمان کنید. اصولاً در زمان کابل کشی ممکن است نیاز باشد که عرض سینی های کابل در یک مسیر معین کاهش و یا افزایش یابد.

با توجه به تغییر ابعاد سینی کابل در یک مسیر معین معمولاً از قطعاتی با عنوان ردیوسرها یا کاهنده های سطح مقطع استفاده می‌کنند تا بتوانند از این طریق دو سینی کابل با عرض های متفاوت را به یکدیگر اتصال دهند. ابعاد استانداردی که برای عرض سینی کابل در نظر گرفته می شود معمولاً در اندازه های ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۴۰، ۵۰ و۶۰ سانتی متر می باشد.

با افزایش عرض و به دنبال آن بیشتر شدن کابل های روی سینی قطعا با افزایش وزن سینی ها مواجه خواهیم شد. در چنین شرایطی باید کلیه اقدامات ایمنی در حوزه اتصال و پایداری سینی ها در سازه را رعایت کنیم تا این قطعات به واسطه وزن بالا دچار ریزش از سازه نشوند.

متغیر عرض در ابعاد سینی کابل

ضخامت سینی های کابل

متغیر ضخامت در ابعاد سینی کابل به نوعی تعیین کننده مقاومت و استحکام این قطعات می باشد. با افزایش ضخامت طبیعتا مقدار نیروی قابل تحمل سینی ها افزایش می یابد. لذا اگر شما ضخامت های بیشتری از سینی ها را انتخاب کنید می توانید از حجم بالایی از کابلها که سبب افزایش بار نیروی وزن می‌شود استفاده کنید. معمولاً ضخامت این قطعات شامل ۰/۷، ۰/۸، ۰/۹، ۱، ۱/۲۵، ۱/۵ و ۲ میلیمتر می باشد.

این ضخامت ها بر اساس عرض سینی‌های کابل تعیین می شود. به طور مثال در ضخامت ۰/۷ میلی متر عرض سینی کابل برابر ۱۰ سانتی متر می باشد و همچنین در ضخامت ۱ میلیمتر عرض سینی کابل ۲۵ سانتی متر می باشد. برای سینی های کابل با عرض ۶۰ سانتیمتر نیز معمولاً ضخامت ۲ میلیمتر در نظر گرفته می شود.

طول سینی های کابل

طول سینی های کابل معمولاً در زمان طراحی و تولید برای تمامی نمونه های سینی کابل یکسان در نظر گرفته می شود. لذا تولیدکنندگان طول استاندارد دو متر را برای سینی های کابل در نظر می گیرند. البته این سینی ها با استفاده از تجهیزات برش دهنده مخصوص قابلیت کات شدن دارند. به همین دلیل اگر در بخشی از سازه و همچنین در مسیر کابل کشی با افزایش طول سینی ها روبرو شدیم به راحتی میتوانیم با اندازه گیری های دقیق بخشی از سینی را برش دهیم.

ورق های استفاده شده در ساخت سینی ها مقاومت بسیار بالایی دارند اما مقدار آنها به گونه‌ای تعیین می‌شود که هم سینی ها وزن کمتری داشته باشند و هم اینکه قابلیت برش نیز داشته باشند. ابعاد سینی کابل مخصوصا طول آنها باید به گونه‌ای تعیین شود که سینی ها قابلیت حمل و نقل سهل و آسانی داشته باشند. چرا که طول های بزرگتر از ۲ متر را معمولاً نمی توان به راحتی با استفاده از تجهیزات ماشینی تا محل پروژه حمل کرد.

ارزیابی ارتفاع در ابعاد سینی کابل

ارزیابی ارتفاع در ابعاد سینی کابل

ارتفاع سینی کابل شامل لبه های سینی می باشد. این بخش از قطعه مزیت های بسیار زیادی دارد به گونه‌ای که این لبه ها با داشتن ارتفاع مشخص به خوبی می‌توانند یک حفاظت فیزیکی را برای کابل ها فراهم کنند. همچنین ارتفاع سینی کابل شرایطی را فراهم می کند تا کابل های برق از داخل سینی به بیرون ریخته نشوند.

ارتفاع سینی های کابل معمولاً در مقادیر ۴، ۵، ۶ و ۸ میلی متر می باشد. افزایش ارتفاع سینی ها نیز متناسب با ابعاد سینی کابل تعیین می شود به طوری که با افزایش سایز سینی، مقدار ارتفاع نیز بیشتر می‌شود.

وزن سینی های کابل

وزن سینی ها نقش تعیین کننده ای در پایداری آن ها بر روی سازه دارد. به طور کلی با افزایش وزن، احتمال کاهش پایداری سینی ها وجود دارد. لذا در زمان طراحی، متغیرهای ضخامت، طول، عرض و ارتفاع به گونه‌ای تعیین می‌شوند که تاثیر چشمگیری بر افزایش وزن سینی ها نداشته باشند. متغیر وزن نیز با توجه به ابعاد عرضی و همچنین ضخامت سینی ها متغیر می باشد.

به طوری که سینی های با عرض ۱۰ سانتیمتر و همچنین ضخامت ۰/۷ میلیمتر دارای وزنی بالغ بر ۱/۳ کیلوگرم به ازای هر متر میباشند. حال آنکه روی این سینی ها از درپوش های گالوانیزه استفاده می‌کنند که این درپوش ها نیز دارای یک وزن مشخصی هستند.

درپوش های فلزی به ازای هر متر دارای وزن ۰/۸ کیلو گرم هستند که با قرار گرفتن بر روی سینی ها طبیعتا باعث افزایش وزن کلی می شوند. اما در مجموع نمی توان این مقادیر وزنی را بالا تلقی کرد چرا که طراحی ها به گونه ای تنظیم می شود که وزن قطعات در فرایند سینی کاری برق بالاتر از حد استاندارد نرود.

مشاوره قیمت و خرید انواع سینی کابل از شرکت پترو کاسپین

مشاوره قیمت و خرید انواع سینی کابل از شرکت پترو کاسپین

در شرکت پترو کاسپین تنوع بسیار بالایی برای محصولات سینی کابل وجود دارد لذا شما می توانید متناسب با حجم پروژه خود سایز ایده آل سینی های کابل را انتخاب و خریداری کنید. از طرفی مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت محصولات با این شرکت تماس حاصل فرمایند تا کارشناسان ما ضمن ارائه مشاوره تخصصی شما را در حوزه خرید این قطعات نیز راهنمایی کنند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

مقالات


اطلاعات تماس