پتروکاسپین فروشنده انواع تجهیزات صنعتی

  • info[at]petrocaspian[dot]com
  • 88942808 - 021 | 41805555 - 021

انواع سینی کابل و اتصالات مورد نیاز آن

انواع سینی کابل و اتصالات مورد نیاز آن

انواع سینی کابل و اتصالات مورد نیاز آن

تمام تاسیسات الکترونیکی که در ساختمان های مختلف و کارخانه ها به کار می رود، به دلیل حجم بالا نیاز به برخی تجهیزات نگهدارنده دارند. سینی کابل و اتصالات آنها می تواند بهترین انتخاب برای نگهداری این تاسیسات الکترونیکی در ساختمان ها به شمار رود.

این سینی های کابل یا cable tray با استفاده از پی وی سی، یا فلز های گالوانیزه تولید می شوند. حتما در محیط ساختمان هایی که از تاسیسات الکترونیکی زیادی استفاده می شود، آشفتگی را به صراحت مشاهده نموده اید. برای این که بتوان شکل ظاهری بهتری به چنین محیط هایی داد، باید از سینی کابل و اتصالات مناسب استفاده کرد.

این سینی های کابل برق، وظیفه مرتب سازی کابل کشی ساختمان ها را بر عهده دارند. البته در برخی از ساختمان ها که نیاز به استفاده از مهتابی وجود دارد نیز، از سینی کابل و اتصالات استفاده می کنند. تا در زیر آنها مهتابی نصب کنند.

تمامی کابل های برق باید در طول مسیر از داخل سینی های کابل رد شوند. تا علاوه بر زیبایی ظاهری ساختمان، محیط مرتب تری نیز به وجود آورند. از آنجایی که مسیر کابل ها ممکن است به مکان های خاصی منتهی شود، سینی کابل و اتصالات هر دو لازم خواهد بود. مثلا برای رد کردن سینی کابل از گوشه دیوار، باید از برخی اتصالات دیگر در کنار سینی استفاده شود.

رابط سینی کابل - سینی کابل و اتصالات

در چه محیط هایی از سینی کابل و اتصالات استفاده می شود؟

صنایع گوناگونی هستند که تاسیسات الکترونیکی و برقی زیادی استفاده می کنند. از این رو رها کردن این تاسیسات در محیط نه تنها می تواند خطرناک باشد، بلکه می تواند شکل ظاهری محیط را نیز به شکل ناجوری در آورد. پس لازم است در چنین محیط هایی اصولا از سینی های مختلف استفاده شود.

مهمترین صنایعی که نیاز به سینی کابل دارند، صنایعی همچون پتروشیمی، نفت و گاز، تاسیساتی، شرکت های تجهیزاتی و عمرانی، صنایع فولاد و سیمان، صنایع دفاعی و نظامی کشور، بیمارستان ها، فرودگاه ها، مراکز صنعتی، مراکز انبوه سازی ساختمان و مراکز تجاری انبوه می باشند.

از آنجایی که سینی کابل و اتصالات آنها در نمونه های مختلفی طراحی و تولید می شوند، لازم است پیش از استفاده، ابتدا به جنس سینی کابل توجه کنید. تا بر حسب محیطی که نیاز است از آن استفاده نمایید، سینی مناسب را انتخاب کنید.

تازه ترین سینی هایی که در شرکت های تولید کننده سینی کابل طراحی و تولید می شوند، سینی های پی وی سی هستند. این سینی ها از ویژگی های خاصی برخوردار بوده و به همین دلیل نسبت به نمونه های دیگر سینی های کابل، مناسب تر هستند.

مخصوصا برای محیط هایی که سیستم های تاسیسات برقی دارند، استفاده از این سینی های پی وی سی بهترین انتخاب است. اما اجازه دهید به دیگر نمونه های سینی کابل و اتصالات نیز اشاره نماییم.

پیچ و مهره سینی کابل - سینی کابل و اتصالات

انواع مختلف سینی های کابل کدامند؟

از میان بهترین نمونه های سینی کابل، باید به سه دسته اشاره نماییم.

  • سینی کابل آبکاری گرم

این سینی ها از جنس گالوانیزه تهیه می شوند. اما از آنجایی که با آبکاری گرم تولید شده اند، ضد زنگ بوده و برای محیط هایی همچون محیط های رطوبتی و اسیدی مناسب هستند. پس محیط هایی همچون صنایع پتروشیمی، یا نفت و گاز می توانند از این نمونه سینی کابل استفاده کنند.

  • سینی کابل گالوانیزه فابریک

این نمونه از سینی های کابل، بیشتر در صنایع برقی استفاده می شوند. زیرا محافظ هایی ایمن و مطمئن برای عبور سیم ها و کابل های برق بوده و با روشی ساده این عمل انجام می شود. برای تولید این نمونه از سینی کابل از ورق های استیل، جی آر پی یا گالوانیزه استفاده می شود.

سینی کابل گالوانیزه فابریک ، انتخابی هوشمندانه و مناسب برای محیط هایی همچون سوله ها، فضاهایی که دارای سقف هستند و پارکینگ های ساختمان می باشند. این سینی ها نیز خود در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند، که بسته به محیط، از آنها استفاده خواهد شد.

  • سینی کابل رنگی پودری استاتیک 

از دیگر نمونه های سینی کابل و اتصالات باید به سینی کابل رنگی پودری استاتیک اشاره نماییم. این سینی ها به گونه ای طراحی و تولید شده اند، که در برابر گرما، اشعه uv خورشید و حتی رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار باشند. پس می توانند به عنوان نوعی پوشش با غلطت زیاد در مکان های خاص استفاده شوند.

سینی کابل استیل | سینی کابل استاندارد - سینی کابل و اتصالات

اتصالات سینی کابل چه هستند و به چه منظوری استفاده می شوند؟

برای کسانی که با نحوه استفاده از سینی کابل آشنا نیستند، شاید این سوال مطرح شود که نگهدارنده ها و اتصالات به چه منظوری در کنار سینی کابل استفاده می شوند؟ باید بگوییم سینی های کابل زمانی که در کنار دیوار قرار می گیرند، در هر مدلی که باشند، نیاز به برخی نگهدارنده ها و اتصالات خاص دارند.

این اتصالات سینی کابل بیشتر از جنس گالوانیزه تهیه می شوند تا در کنار سینی کابل و اتصالات استفاده شوند. از جمله مهمترین این اتصالات می توانیم به پایه های دیواری اشاره کنیم. که خود به مدل های گوناگونی تقسیم شده و برای نصب سینی کابل باید از آنها استفاده شود.

یکی از مدل های پایه های دیواری، براکت ها هستند. که در زمان نصب سینی کابل نیاز شدیدی به آنها خواهد بود. از براکت ها بیشتر برای انتقال سینی های کابل از زیر سقف، استفاده می شود. این براکت ها یا پایه های دیواری، قادر هستند به خوبی ارتفاع و موقعیت سینی کابل را از سقف تعیین کنند.

البته لازم است در فاصله های مشخصی از آنها استفاده شود. اگر به میزان زیادی از براکت ها جهت نصب سینی های کابل استفاده کنید، ممکن است در زمان انتقال سیم ها و کابل های برق با مشکل مواجه شوید. مناسب ترین نوع براکت هایی که برای سینی کابل آن استفاده می شود، براکت هایی به شکل T یا مثلث هستند.

برای این که براکت ها خود از ایمنی و مقاومت بالایی برای نگهداری سینی های کابل برخوردار باشند، باید آنها را با پیچ و مهره های فنردار به ستون های u شکل متصل نمود. پس از آن سینی را بر روی آن قرار داد تا در محیطی امن بماند.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی فروش سینی کابل و اتصالات ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

تلفن تماس : 41805555-021

اطلاعات تماس